2003ler – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
lanet olası mezun olamayan devamlı balon haber yaratan okulun ağzına sıçıp bırakmış jenerasyon.yeter artık gitsinler de kurtulsunlar.nerede babası çok zengin büyükbaş varsa o sene mi gelmiş acaba diye sormadan edemiyorum.aralarında o kadar iyi insanlar tanıyorum ki hepsine ters gidemiyorum.
biziz efenim bunlar.. hazırlık okuduumuzdan kelli daha 1 sene var mezuniyetimize. bizim geldiimiz sene tercih zorunluluğu olmadığından dolayı, ve öss de puanlama sistemi değişmişti, bi dunya insan açıkta kaldı. e okulda herkese burs verince patlama yaşandı haliyle okulda. ama 2003 te gelenler iidir -2005 te gelenler eh iştedir - 2001 de gelenler kootudur gibi bi genelleme yapmak olur mu? oluyomuş demek.
okulun gelisiminde ciddi sekilde etkili olan jenerasyondur. zira 2003ten once okulun universite olarak adlandirilmasi cok zordu. 2003 jenerasyonun elde edilen gelir ve okul ogrenci sayisinin artisindan kazanilan karizmayi hic bir jenerasyon kazandirmamistir. sonraki kayitlar guzel derslikler guzel yurtlar elde etmisse bu 2003 kayitlarin okula kazandirdiklari sayesinde olmustur.

ayrica;

2003'lerin mezuniyeti ciddi bir sorundur zira 2003 jenerasyonu mezun oldugu zaman okul kazancinin ciddi bir kismini kaybedecektir. zira takip eden senelerde 2003 kadar kayit alinamamistir. bunlara ragmen halen 2003 jenerasyonunu begenmeyenlere tesuf ederim.
sanırım artık kurtulmaya başladığımız gittiklerinde okulun kalitesinin artacağını düşündüğüm öğrenci topluluğu
2003 lere bu kadar yüklenilmesinin nedenini açıkçası anlayamıyorum . 2003 ler sayesinde şu anda okulda olan birçok şeyin yapıldığını unutmayalım lütfen . kalite-kalitesizlik tartışmasına katılmakla beraber hiç öğrenci gelmeyip okul kuruyucağına çok fazla öğrenci gelsin okul varolsun anlayışı 2007 sonuçlarından sonra bana bi mantıklı gelmeye başladı .

lütfen (bkz:2007 oss sonuclari sonrasi iktisadi idari bilimler fakultesi)
suat hocanın dünyanın en zengin 891nci insanı olmasındaki en büyük katkıya sahip kişilerdir 2003lüler, nitekim o sene öss puanına göre okulun verdiği burslar ile tercih yapmadan ilkokula kayıt yapılırcasına gelip kıbrısta okuyan öğrenciler sayesinde yakın doğu üniversitesi gelişti suat hoca zengin oldu her nesilde olucağı gibi iyisinide kötüsünüde içinde barındıran ve büyük kısmının haziran 2008 itibari ile mezun olduğu öğrencilerdir!!!!!
2003 lüyüz diye insan değil miyiz yani? lütfen efendim 2003 lüler geldi kıbrıs canlandı,yakın doğu ya ayrı bir hava geldi...
(#12056) (u: geçmişi biliyormusun, gülmeden)

2003 görünüşlü 2002'liydim efendim...

kıbrıs'a gelen çoğu öğrenci gibi geçiş yaparım hayalini kuran,

kıbrıs'a gelen çoğu öğrenci gibi savaş olsa cümlesini kuran,

kıbrıs'a gelen çoğu öğrenci gibi ilk sene bayram'da evci iznine giden,

kıbrıs'a gelen çoğu öğrenci gibi burada 206'ları belediyemi dağıtıyor diye düşünen,

kıbrıs'a gelen çoğu öğrenci gibi evinden okuluna giden 2003 barkod numarasına sahip öğrenci topluluğudur.

2002'liler farklımıydı, 99'lar farklımıydı, 97'ler farklımıydı? 2003'lerin ne farkı vardı, eğitim kalitesini hepsinden daha fazla aldıklarını düşündüğüm barkod numarasına sahip öğrenci topluluğu,

2003'lüler yakın doğu üniversitesinde yurtlardan, denizcilik fakültesine 6 dakikada yürürler, 2002'lerde bu süre 2 dakika idi... (u: okul büyüdü efendim)