dondurmanın omuriliği.soner sarıkabadayı nın söz ve müziğini yaptığı,murat dalkılıç ın seslendirdiği en yeni parçanın adı.
bende ayakta gider camdan dışarıyı seyrederim otursam karşımdaki genç yaşlı sadece suratına bakmak zorunda kalıyorsun.oturma düzeni yanlış çünkü hadi karşıma biri oturdu ve ben karşımda oturan kişiye bakmak zorunda değilim ha güzel bir kız olur otururum o zaman karşısına yanına.
gece yarısı aklıma gelen şarkıdır. öyle birden içimden bu şarkıyı söylemek geçmiştir, içinde bulunduğum duruma uygun düştüğündendir belki de.

(alinti: bekledım de gelmedın

nihâvend

bestekâr : yesari asım arsoy

bekledim de gelmedin / sevdiğimi bilmedin

gözyaşımı silmedin / hiç mi beni sevmedin

söyle, söyle hiç mi beni sevmedin

bir öpücük ver bana / yalvarıyorum sana

beni kucaklasana / kollarına alsana

söyle, söyle hiç mi beni sevmedin)
bırak rock müziği yabancı müzik dinlemeyen bünyelerin bile hayatlarında mutlaka bir kere eşliğinde kafa salladığı red hot chili peppers şarkısı
hergün yeni biri açılan upload sitelerinden en temizi. ne reklamı var ne pop-up u var. hızı da oldukça iyi. (u: sevdim ben)

http://www.hotfile.com
demet evgarın maddi desteği ile ayakta duran synth-rock grubu. balıkesir menşeilidir efendim.

http://www.multitapmusic.com/

http://www.myspace.com/multitaponline
mehmet çağan ın rengi rengine isimli kitabından..

mavi

sakinliği sükunetliği üretkenliği simgeler.duyarlılık olumlu düşünceler ve ilerleme arzusunu temsil eder.bu rengi seven kişiler kalbinin sesini dinlemekten çok mantığıyla hareket etmeyi severler.algıları güçlü hayalci yaratıcı mantıklı düşünebilen ve mantıklı karar alabilen kişilerdir.idealleri yüksektir.biçok işi aynı anda yapmaya yeltenirler.geziye gitmeyi severler.bazıları rahatlamakta zorlanabilir.

kırmızı

liderlerin rengidir.insana kuvvetli benlik ve istediği yere gelebilmesi için güçlü ve bitmeyen bi arzu verir.kırmızı hastası olanlar etrafındaki insanların bişeyler yapması için itici güç olabilir.etkileyicilik karizma dürtülere sahip heyecan sorumluluktan kaçmayan gönüllü hırslı kararlı güçlü rekabetten zevk alan kişilerdir.ilişkilerinde sevgi dolu sıcak kalpli iyimser hoşgörülü ve cesurdurlar.çekingenlikleri yoktur.kopamayacakları şeylerden birisi aşk biride cinselliktir.inatçı saldırgan sinirli kendini düşünen bencil hale gelebilirler.

sarı

zihinsel parlaklığın ve sevginin simgesidir.sarı sevenler çok yönlü kişiliğe sahiptir.azimli arayışlar farklı uğraşları seven hızlı düşünen öğrenmeyi seven meraklı kişilerdir.iyimser canlı şefkatli aşırı drecede duyarlı ve insaflı davranırlar.neşelidirler.başka insanlara güvenir iyi anlaşırlar.

turuncu

duyguların ve heyecanın rengidir.bu rengi sevenler kolay anlaşılır ve uyumlu ilişkiler kurarlar.iş birlikçi girişken ayakları yere basan sosyal canayakın düşünceli kibar sevecen coşkulu insancıl ve insaflıdırlar.tatmin duygusunu yaşamak bu kişiler için önemlidir.üşengeç ve tembeldirler.

yeşil

tabiatın ve ilkbaharın rengidir.bu rengi sevenler kendini denetleyebilen yılmayan dayanıklı dimdik durabilen kişilrdir.dost canlısı dengeli ve katılımcıdırlar.yardım etmekten zevk alırlar şefkatlidirler.anlaşılmaları kolaydır.sorumluluk sahibidirler.serttirler ve bakış açıları esnek değildir.

mor

imparatorluğun asaletin lüksün ve zenginliğin simgesidir.moru sevenler hassas ruhani sezgisel inançları kuvvetli duyarlı ve araştıran insanlardır.yardım istemekten hoşlanmaz kendi işlerini kendileri yaparlar.bu kişiler kendisini ifade etmekte zorlanabilir duygularını açıklamaktan kaçınabilirler.gizemli cazibeli ılımlı insanları etkileyen etkilemeyide seven ve hiçbi zman egoist olmayan kişilerdir.çevrelerinde popülerdirler.günü nasıl bitirecekleri belli olmaz çnkü psikolojik durumları heran değişebilir.konfor servet ve makam olmazsa olmazlarındandır.

siyah

gücü tutkuyu ve resmiliği simgeler.konsantrasyon rengidir.siyah sevenler hırslı güçlü arzu ve fikirleri olan bi kişilik.çaresizlik kin nefret ve kötülük rüzgarları ile çevrili olduklarının ipucudur.

beyaz

doğruluğun dürüstlüğün açıklığın ve temizliğin rengidir.bu renkten vazgeçmeyenler sezgisel alçakgönüllü ve azizler kadar insancıldırlar.iyi insanlardır.egoları yok denecek kadar azdır ve belkide yoktur.çevrelerindeki insanları kendilerinden çok düşünürler.

pembe

şefkat uyum ve mutluluğun rengidir.dişi bi renktir.pembenin etkisi altındakiler alçakgönüllü sevecen çıtıpıtı merhametli sevgidolu utangaç ve yumuşak gönüllüdürler.amaçlarına ulaşmada inatçıdırlar.bu kararlılık nedeniyle risk almaktan korkmazlar.hayır diyemezler.

kahverengi

insan hareketlerini hızlandıran renktir.bu rengi ruhsal dengesi yıpranmış kişiler sever.bu kişilerin duygusal tatmine ihtiyaçları vardır.dinlenmeyi ve rahatlamayı isterler.kendisini güvende hissedebileceği ortamlarda yaşamak ister.

lacivert

sonsuzluğun ve otoritenin simgesidir.lacivert sevenler güvenilir merhametli başkalarına karşı sorumluluk sahibidirler.çevreyi ve kendilerini çok eleştirirler.mükemmellik bekleyen insanlardır.çevresindeki insanlar tarafından rahatlıkla kullanılırlar hayır diyemezler.

gri

bu renk tutucu üzüntülü hüzünlü heyecansız sıkıntılı duyguları ve depresyonu ifade eder.bu rengi sevenler de depresif düşük enerjili ve bencil kişilerdir.karar vermekte zorlanırlar.
hollywood, amerika birleşik devletlerinin kaliforniya eyaletinde bulunan los angeles kentinin bir bölgesidir. kent merkezinin kuzeybatısında yer alır. sinema stüdyolarının ve film yıldızlarının oturduğu evlerin bu bölgede yoğunlaşmasından dolayı hollywood amerikan sinema endüstrisiyle özdeşleşmiştir.

(u: vikipedi)

leziz bir cranberries şarkıdır;

I've got a picture in my head, in my head.

It's me and you, we are in bed, we are in bed.

You've always been there when i call, when i call.

You've always been there most of all, all, all, all.

This is not hollywood, like i understood.

Is not hollywood, like, like, like.

[x2]

Run away, run away, is there anybody there? [x2]

Get away, get away, get awa-a-a-a-a-a-ay. [x2]

Oh, oh oh oh oh oh, oh...

I've got a picture in my room, in my room.

I will return there i presume, it should be soon.

The greatest irony of all, shoot the wall.

It's not so glamorous at all, all, all, all...

This is not hollywood, like i understood.

Is not hollywood, like, like, like.

[x2]

Run away, run away, is there anybody there? [x2]

Get away, get away, get awa-a-a-a-a-a-ay. [x2]

Oh, oh oh oh oh oh, oh...

This is not hollywood, run away,

This is not hollywood.

(u: alıntıdır)
sevgilinin yanında yenmemesi gereken yiyeceklerden biridir...simitten beterdir yani...sevimli görünmeye çalışırsınız ancak nafile...ağzınız burnunuz şeker içinde kalır...siz her ne kadar çocukca edalarla yemeye ve sevgiliye aptal aptal sırıtmaya devam ederseniz edin iş işten çoktan geçmiştir...
zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;

gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

biri ecdâdıma saldırdı mı, hattâ boğarım!..

- boğamazsın ki!

- hiç olmazsa yanımdan koğarım.

Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam;

hele hak nâmına haksızlığa ölsem tapamam.

doğduğumdan beridir âşıkım istiklâle,

bana hiç tasmalık etmiş değil altın lâle!

yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?

kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim,

onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!

adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım.

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...

ırticâın şu sizin lehçede ma'nâsı bu mu?

(bkz:mehmet akif ersoy)
nihil kelimesinden türeyen nihilizm, insana dair ve ait her şeyin; tüm değer yargılarının, ahlakın, inanç sistemlerinin ve bunların yarattığı kurumların vs. nin genel geçer bir dayanağı olmadığını bırakın, dahi gerçekte varolmadığını, belirli bir amaç güden kurgudan ibaret olduğunu düşündürten -izm den öte inançtır. toplum, kural koyucular vs. tarafından dayatılan her şeye(!) şüpheyle(!) yaklaşılması gerektiğini; ve bunların bir hiç ten, yanılsamadan farksız olduğunu, hatta bunlara boyun eğmek yerine tekrardan sorgulamalıyız vs. vs. der nihilizm.

söylediklerinden de anlaşıldığı üzere nihilizmi direk loser lara, sosyopatlara ya da asosyal kişiliklere atfetmek yanlış olur.

(bkz:nihilist)
1970 yılının ortalarından sonlarına kadar zirvesini yaşamış britanyalı blues-rock grubu.5 adet altın plak kazanmış grup,disko dönemi adını verdiğimiz tiskinç dönemde patlamış patlatmıştır.grup şu dörtlüden oluşmuştur ;

dave "lonesome" peverett - gitar ve vokal

tony stevens - bas

roger earl - davul

rod price - gitar

slow ride isimli parçaları aynı vakitte guitar hero 3 adlı oyunda kullanılarak insanlara zamanın efsanesi foghat tanıtılmış , hatırlatılmıştır . pot içerkene bu grubu dinlemektedir insanlar nedense eski filmlerde.denemek lazım tabi.
özellikle akşamdan kalmaysan,sabah sınavın varsa,servisi kaçırdıysan,yaz okuluna kaldıysan kıbrısta öğrenciysen çekinmeden ve aksatmadan hünkarca yapacağın eylem
siyasi düşüncelerden arınmış, kanunlara uygun karar vermesi gerekirken enteresan kararlara hümeden mahkemedir.

1981 anayasasında şu şekilde düzenlenmiştir;

anayasa mahkemesi onbir asıl ve dört yedek üyeden kurulur.

cumhurbaşkanı, iki asıl ve iki yedek üyeyi yargıtay, iki asıl ve bir yedek üyeyi danıştay, birer asıl üyeyi askerî yargıtay, askerî yüksek ıdare mahkemesi ve sayıştay genel kurullarınca kendi başkan ve üyeleri arasından üye tamsayılarının salt çoğunluğu ile her boş yer için gösterecekleri üçer aday içinden; bir asıl üyeyi ise yükseköğretim kurulunun kendi üyesi olmayan yükseköğretim kurumları öğretim üyeleri içinden göstereceği üç aday arasından; üç asıl ve bir yedek üyeyi üst kademe yöneticileri ile avukatlar arasından seçer.

yükseköğretim kurumları öğretim üyeleri ile üst kademe yöneticileri ve avukatların anayasa mahkemesine asıl ve yedek üye seçilebilmeleri için, kırk yaşını doldurmuş, yükseköğrenim görmüş veya öğrenim kurumlarında en az onbeş yıl öğretim üyeliği veya kamu hizmetinde en az onbeş yıl fiilen çalışmış veya en az onbeş yıl avukatlık yapmış olmak şarttır.

anayasa mahkemesi, asıl üyeleri arasından gizli oyla ve üye tamsayısının salt çoğunluğu ile dört yıl için bir başkan ve bir başkanvekili seçer. süresi bitenler yeniden seçilebilirler.

anayasa mahkemesi üyeleri, aslî görevleri dışında resmî veya özel hiçbir görev alamazlar.