belli bir hukuk düzeni yokken kalabalık insan gruplarını hizaya getirmek amacıyla bence uydurulan,daha sonra alışkanlık haline gelip farklı zamanlarda farklı türleri oluşan,uğrunda cinayetler işlenen bir kelimedir.günümüzde kimi insanların namussuzluklarını saklamak amacıyla arkasına sığındığıdır.

edit: başlık zulmüne uğramıstır.
sozluk uyuma yat turunu kacırma.... 1. yasımıza yakısır bır replik oldu sanırım dıyecebilecegım bır baslıkdır.... kelaynak ın ey sozluk ahalısı dıye baslayıp devamında bu sloganı soyleyıp yusek katılımın olacagını dusundugum organızasyonun repliğidir...... (u: ben aptalmıyım) (u: adam apışır) (u: kelaynak senden korkulur) (u: hehehehe).................................
bölem puşt kimin ipnen kimin bişi

şabanın şehirde gördüğü kahrolsun faşizmi ağaya uygulaması
bugun yapılan server değişiklik ve eklentilerden dolayı serverin uzun süre sonra yazarlarla buluşma anıdır kendisi...
30 mart 1972 de kizildere'de sehit edilen tek istegi tam bagimsiz turkiye olan ve bu istegi yuzunden cani fasistler tarafindan alinan gercek devrimci kimdir sorusunun cevaplarindan biri.
sadece beni yıka yazılan camlara yaratıcı halkımız tarafından farklı kalıplar kullanılarak yazılan yazılardır; müslümansan beni yıkarsın,kirlenmek güzeldir tamam anladık ama yıka artık yoksa paslanacağım,lanet olası kovayı getir ve lanet olası fırçayla beni yıka lanet olası!
digiturkun kendi kanalı olan türkmax için yapılmış(u: oradan başka biyerde yayınlanamıyo işte)(u: onun içinmi yapıldı bilmiorum) komedi türünde hoş izlenesi eğlenceli bir filmdir. izlenesidir. nikahtan kaçan bir kız ile aşkı yakalayamamış bir reklamcının hayatlarının kesiştiği izlenesi bir türk filmidir.
1994 california kuruluşlu muhteşem şarkılara sahip bir progressive rock-artrock-alternatif rock tarzında ancak müzik tarzı tek bir kalıp içine koyulamayan grup.el cielo,leitmotif,catch without arms gibi harika albümlere sahip.jamais vu , not that simple, yatahaze , mathroska , tanbark , whoa is me, triangle , bug eyes, spitshine , ode to the sunve daha nice muhteşem şarkıları vardır bu arkadaşların.grup elemanlarının kendi çizimlerinin bulunduğu www.dredg.com ise resmi websiteleri.

i went to the ground

was pleased with what i found

gotta reappear up here

it's where i'll always be

in her university

i've found i've found all my problems

i'm gone i'm gone finally solved this

i'm not inside you.

you're all around me.

is this what you needed to have to comfort you?

i wait all this time over you.

(bkz:jamais vu)(u: ağlamak istiyorum sayın seyirciler)(u: söyleyecek başka söz bulamamak)
uzun deneme ve gözlemlere dayanılarak söylenmiş ve halka mal olmuş, öğüt verici nitelikte söz.
zakkumun güzel parcalarından biri.ilk dinlemeden itibaren bi cekiciliği oldugu için iki üç ve dahası geliyor...

yedi rengi gormeyen bir cocuktum buyudum

golge gibi bedensiz bir hayata burundum

insan yuzu gormeyen bir diyara suruldum

yarini hic bilmeyen bir dundum bir bugundum

kapat perdelerimi

artik gunes girmesin

kimse beni bilmesin

kapat perdelerimi

kalbin beni sevmesin

derdim sana gecmesin

sussun istiyorsun su koca kalabalik

bombos olsun sokaklar, calmasin telefonun

hic kimse ozlemesin, gelmesinler kapina

ihtiyacin yok cunku yeni bir hatiraya

hayat cok guzeldi

durduk yere uzuldum

her dogum gunumde

neden bir yas kuculdum?
kendinize yapilmasini istemediginiz seyleri bir baskasina yapmamaniz gerektigini ogreten genel ahlak kurallaridir..

Görgü kuralları; toplumların inanç, eğitim, ekonomik güç, teknolojik seviye, örf ve âdetlerine göre farklılıklar gösterir. Dünyadaki toplumların görgü kuralları, değişik olabildiği gibi, zamanın geçmesi ve teknolojik ilerlemeler de bazı görgü kurallarını kaldırıp, yerlerine yenilerinin konulmasına sebep olur.

Görgüden maksat; bir toplumdaki insanların birbiriyle münasebetlerinde olgun, medenî davranışlar içinde bulunarak, fert ve toplumun huzurunu, rahatını temin eder. Ayrıca bunlar, çok sık karşılaşılan günlük işlerde bir nizam ve intizamın hâkim olmasını sağlar. Böylece toplum, belli bir rahatlığa kavuşur.

kaynak : http://www.islamiyet.gen.tr
Turistlerden para koparmak icin icat edilen ingiliz usulü donme dolap. Aklini kullananlar onunde fotograf cektirmekle yetinir.