çok ucuz olmasın, çok pahalı da olmasın. marka seviyorsanız alın ama 654tl vermeyin bir bota/ayakkabıya. (u: ben veririm lan diyen çocuğa not)(u: aferim)
a.s romadan başka takımda oynamamış,kariyerinin sonlarına yaklaşan hırçın,yakışıklı italyan fitbolcü.
birazdan cnbce de yayınlaacak olan quentin tarantino yönetmenliğinde süper insanların oyunculuklarıyla katkıda bulunduğu çok güzel bir film.
tasvip etmediğim bu oyunlar ve bu oyunları destekleyen kurumlar,sosyal ve ekonomik dengesizliğe yol vermiş oluyor.

dikkatli düşünürsek,ülke şartlarının ve insanların ekonomik durumlarının refah ve zenginlik içinde olmadığını,aksine yoksulluk ve geçim sıkıntısı,borçlar altında zorca geçindiği,daha doğrusu geçinemediğini,maddi sıkıntı bataklığında sürekli içeri doğru çekildiğni görürüz.

bu vahim durum,özellikle ülkenin kırsal kesimlerinde,şehirlerin gecekondularında,köylerinde daha çok görülmektedir.insanlar bırakın lükslerini,temel gereksinimlerini sağlayacak maddiyatı karşılayamaz vaziyettedir.

ülke iktidarları,yöneticileri bu sefil halkın durumunu görmeksizin,ülke gündemini kendi reklamlarıyla,siyası olaylarla yürütmekte ve halk kendini kimsenin umursamadığını kabullenmektedir.

üstüne üstelik devlet,vatandaşlık maaşı,işsizlik maaşı gibi ülke vatandaşlarının her türlü durumda refahlarını sağlayacak ödemeleri üstüne vazife almamaktadır.devlet vatandaşlarını kimsesizliğe terketmiştir.

ülkenin bunun gibi birçok eksiği ve sorunu bulunurken

ekonomik dengesizliği çığır gibi açacak,kişisel zenginleşmeyi sağlayacak saçma sapan şans oyunlarıyla kendini dar ağacına asmaktadır.

bunun yerine şans oyunlarında verilen paraları,halka eşit miktarda dağıtıp yardımcı olmak nedense görülmez.

--şans oyunlarından dem vurularak,ülkenin genel durumu değerlendirilmiştir--
turk halk muzıgı yani türküleri,sesiyle ve müzisyenleriyle gayet iddialı,başarılı,yetenekli kişilerin söylediği ve çaldığı türkiyenin en iyi ve başarılı turk halk müziği grubudur grup çığ.vokalleri,yanık ve içli sesi ve görünüş olarak sempati çeken fiziğiyle mustafa ozarslan ve buyuk yetenek oguz aksac'dır,ki türkiyenin içinden çıkan anadolumuzun yetiştirdiği en büyük yeteneklerdir bunlar.yaptıkları işin hakkını verirler.konservatuar okumuşlardır.her türlü avrupa müziğini aldıkları eğitimle yapabılırler.zaten bunu yapabılecek yetenekdedırler.ama onlar kendı kulturlerının muzıgını yapıyorlar.diğer çalgıcılar birbirinden yeteneki müzisyenlerdir ve bir bütün oluşturarak türkü oluştururlar varolan türlüleri tekrar yorumlarlar.

ydu sozlukte ilgimi çeken,grup çığ adına başlık açılmamasıdır.bir türk olarak,kendi kültürümüzün müziğini yapan bu kişileri tanımamak,tanıyorsak bile zahmet edip birkaç şey yazmamak sözlük yazarları açısından bence büyük bir eksikliktir.

milli kültüre bağımlılığı önemle öneriyorum.bizi geçmişten bu yana hayatta tutan ve yaşatan,yaşatacak bu ve bunun gibi gerçek değerlerimizdir.
kktc halkının yeni hükümetini belirleyeceği seçimlerdir. partiler seçim yarısına hızlı girmişlerdir. hergun bir çemberde bir parti'nin bayrak sallama organizasyonu vardır. son istatistiklere göre ctp bg ubp ve dp partilerinin yeniden meclise gireceği. ubp ve dp'nin ortak kualisyon kurarak ctp çoğunluğunu azaltacağı ve mecliste daha fazla ses getireceği söylenmektedir.
1993 yılında sivas ta gerçekleşen katliam sonucu yanan oteldir.katliamı gerçekleştiren ve onlarca insanın ölümüne neden olanlar bbp bünyesindeki kişiler olduğu bilinmektedir.
çürüyen dişin artık sıcağa soğuğa dayanıksız olmasıyla birlikte kanal eyesi denilen aletle dişin köküne inip sinirlerin çıkarılması işlemidir....
windows üzerinden vpn server kurmak zoruna gidenler(u: küçük emrah zoruna gidiş görsel efekti) için tasarlanmış, kıtalar hatta biraz uçarsak gezegenler arası internet bağlantılı bilgisayarlarda multiplayer oyun oynamayı sağlayan, güzel poroğram.
televizyonların sabah ve öğlen kusaklarını işgal eden programlardır genelde.sunucuları kadındır genelde,kusum aydını saymazsak,sayadabiliriz aslında.neyse.parayla tutulmus seyircinin gazına gelen konukların yanısıra,program sonrası konugun kızı-kardesi olmasına ragmen onu öldürebilecek kişilere,televizyon basında menepoza girmiş,kendini salıvermiş kadınla hitap eden programlardır,işin ilginci,adları alenen kadın programları olan bu tür atraksiyonları dikkat cekici cogunlukta erkeklerde izlemektedir.
birzamanların deliyürek dizisindeki karekterdir, tam bir manyaktır kara kule derken tıslaması .adamını asmaya çalışırken boyu uzun gelip asamadı diye sinirlenip adamın ayaklarını katlayıp asması manyaklıklarına örnektir

ali sürmeli oynuyordu bu rolü yamulmuyorsam
ilk olarak coca cola light reklamında duyduğumuz sonra jackie brown filminde çalan en güzel şarkı olup saoundtrack'ine koymadıkları the supremes grubunun çok güzel bir şarkısı