amerikan üretimi gitar/bass gitar markası. leo fenderin, fenderdeki hisselerini devretmesinden sonra kurulmuş olup, sonrasında da ernie ball a satılmıştır. şu anda ernie ball musicman adında piyasada bulunmaktadır.

gitarlarında steve morse signature, bass gitarlarında da bongo serisi pek bi muhteşemdir. klasmanındaki rakibi fendere göre en büyük artısı ise gitarlarında üretim yıllarına göre kalitesinde çok fazla farklılık göstermemesidir. (u: tecrübeyle sabittir)
dishy kartalın kapağını kim açtıysa geri taksın dememizden dolayı yaşanılan durum. zira biz okulda etnik kökeni farklı olan ama ülkeyi en koyu milliyetçisinden seven gençler olarak newroz u kutlarken pkk bayrağı açmamamıza rağmen öyle bir ithamla karşı karşıya kalmanın cevabını vermişizdir ve tahmin etiğimiz kadarıyla bölücü muamelesi görmüşüzdür ve yine muhtemelen w sorun edilmiştir, lütfen bizi sözlükten atın ya da haklı tepkilere saygılı olun dedirten durumdur.
fransa doğumlu müzik adamı . müzik tanrısı desek aslında pek yanlış olmayacak sanırım . şöyleki amelie adlı film o kadar etkileyici ve muhteşemse bunda audrey tautounun olduğu kadar yann tiersenin de şüphesiz katkısı vardır . o müziklerle birleşince audrey in oyunculuğu adeta zamk etkisi yapmıştır , sevgi pıtırcıkları oluşturmuştur yüreklerimizde .

yanılmıyorsam 2004 yılında ülkemizi ziyaret etmiştir bu enfes insan .
(u: ukdeton cgl zgrr)

kıbrısa yeni gelmiş bir çok öğrenci için mutluluk verici bir olay olabilirdir. birazdan uçağı kalkacaktır yada gemisi yol alacaktır. bir kıbrıslı için aynı şey gerçekleşmeyebilir. zira memleket önemlidir ve bu durum kıbrıslı için üzücüdür. (u: hayat böyle be sözlük)
bir alet

aynı zamanda karizma ile arasında iki harf olması saskınlık vericidir
bize ait olup,başkalarının daha çok kullandığı nedir?sorusuna aklımız diye cevap veren insanımsı...
bardağın dolusunu bo$unu geçmi$,bardağı olduğuna $ükredecek kadar pollyanna,aldatıldığı halde a$kı uğruna affedecek kadar malak,sırf ağlamamak için içkiyi bırakacak kadar güçsüz,her sezen aksu $arkısında kendinden bir$eyler bulacak kadar paranoyak,bu halet-i ruhiyesini mümkün olsa ameliyatla aldıracak kadar mağdur erkek tipidir.

bazı paranoyak di$i bünyelere göre "hedef belli,strateji farklı" mantığının yakı$tırıldığı,gelen vurmu$ giden vurmu$ tiplerdir. eşek olana semer vuran çok olur deyi$ini akla getiren neme lazım uç bir durumdur aslında.bu mal en yakın arkada$ları kimin yatakta daha iyi olduğu üzerine ate$li bir tartı$maya kapılmı$ken kenarda bir yerlerde,eski sevgilisinin tokasını koklamakta ve birasının sonlarına doğru hüngür hüngür öküz gibi ağlamaktadır.bi yandan da " amına koyum harbiden seven sikilir, siken sevilirmi$ lan ühühühü" filan gibi hayata veryansın etmektedir.bu tarz hilkat garibeleri her hüsrandan sonra "imaj deği$tirir,giyimine ku$amına dikkat edip ortamlara akıp sistemin bi çarkı olmaya yeltenirler lakin bir ba$ka hüsrana yelken açtığının farkında da değillerdir maalesef.ba$kasının yürüyü$ünü taklide yeltenen kendini bilmez saksağan misali planları ters -yüz olur.sonra yeniden içi pırpır eder bir kar$ı cinsi görünc.. bu böyle gider i$te.imaj deği$imi,hüsran,yeni bir a$k,hüsran,...sıralama hiç bozulmaz.yazık lan. nerden mi biliyorum?bi arkada$...
her defasında ;

-olsun tabi en güzel bişey.

diyerek cevap verdiğim , kimi zaman alınma, kimi zaman latife cümlesidir.
ıngilizcesi 'mathematical principles of natural philosophy' olan sıklıkla principia (bazen principia mathematica) adıyla anılan sir isaac newton tarafından yazılmış kitaptır. ılk kez 5 haziran 1687 tarihinde basılmış ve yoğun istek üzerinde 1713 ve 1726'da 2 yeni düzenlemesi daha çıkmıştır (u: swh)
canları sıkılıpta ortaya saçma sapan konular atan kişi modeli. bu entry leri yazmak için kafalarının iyi olması gerekmiyor her türlü aklına gelen düşünce hakkında entry açabiliyorlar
genel anlamda her öğrenci arkadaşımızın yaptığını düşündüğüm şey.kıbrıstan dönerken türkiyedeki ailemize sürpriz yapma isteği illaki bir kez olmaktadır.
ilk olarak eski mısırlılar, güneşin her gün düzenli bir hareketle doğup, belirli zamanlarda gökyüzünün aynı noktalarında bulunup, battığını gözlemlediler ve bunun bir günü zaman parçalarına ayırmada kullanılabileceğini keşfettiler.böylece güneşin bu hareketinden yararlanarak ilk güneş saatini yaptılar. bu saat, meydanlık bir yere yüksek bir taş koymak ve güneşin hareketi sırasında, bu taşın gölgesini takip etmekten ibaretti.mısır, konumu itibari ile kuzey yarım kürede fakat ekvatora da yakın bir ülke olduğundan, güneş doğduğunda, gölge hemen tam batıda oluşuyor, güneş yükseldikçe gölge kuzeye, yani sağa doğru hareket ederek, güneş batışında doğu yönüne ulaşıyordu. yani gölge bugünkü tüm saatlerin akrep ve yelkovanında olduğu gibi soldan sağa doğru dönüyordu.daha sonraları, pendulumlu, pilli saatlerde de yön değişmedi, hatta sağa doğru dönüşler ’saat yönüne dönüş’ diye adlandırılır oldu.avustralya gibi ekvatorun güneyindeki ülkelerde, güneş doğarken taşın gölgesi güneye düşer ve güneş yükseldikçe sola doğru dönüş yapar. ilk saat orada keşfedilseydi, bugün akrep ve yelkovan ters yönde dönüyor olabilirdi.
90 yıllarda metal müziğe yön veren grup 90 yılında çıkardığı cowboys from hell albümüyle alemlere damgasını vuran sonra çıakrdığı her albümle dinleyici kitlesini katlayan efsanevi grup.2000 yılına kadar üretime devam eden sonrasında ise kişisel projelere ağarlık verdikten sonra 2004 yılında dimebag in ölümüyle resmen biten grup.metal müziğe bağımlı olmama neden gruplardan birisi.

kadro:

philip hansen anselmo - vocals, occasional live guitars (

darrell lance abbott (aka diamond darrell, dimebag darrell) (r.i.p. august 20th 1966 - december 8th 2004 - shot to death) - guitars/backing vocals, occasional live bass/vocals

rex robert brown (aka rex, rexx rocker, t-rex) - bass/backing vocals, occasional live guitars/vocals

vincent paul abbott (aka vinnie paul) - drums/backing vocals

diskografi:

metal magic full-length, 1983

projects in the jungle full-length, 1984

the hot 'n heavy home vid video/vhs, 1985

i am the night full-length, 1985

power metal full-length, 1988

cowboys from hell demos demo, 1989

cemetery gates single, 1990

cowboys from hell single, 1990

psycho holiday single, 1990

cowboys from hell full-length, 1990

cowboys from hell video/vhs, 1991

a not so vulgar display of power single, 1992

fucking hostile single, 1992

hollow single, 1992

hostile mixes single, 1992

mouth for war single, 1992

this love single, 1992

vulgar display of power full-length, 1992

vulgar video video/vhs, 1993

biomechanical ep, 1993

walk single, 1993

driven downunder boxed set, 1994

hostile moments ep, 1994

in-store play sampler ep, 1994

5 minutes alone single, 1994

planet caravan single, 1994

planet caravan : part 2 single, 1994

shedding skin single, 1994

i'm broken/slaughtered single, 1994

i'm broken/slaughtered part 2 single, 1994

i'm broken single, 1994

far beyond driven full-length, 1994

alive and hostile e.p. ep, 1994

the great southern trendkill full-length, 1996

the singles 1991 - 1996 boxed set, 1996

becoming ep, 1996

cemetery gates (demon knight edit) single, 1996

3 - watch it go video/vhs, 1997

official live: 101 proof live album, 1997

3 for one boxed set, 1999

3 vulgar videos from hell dvd, 2000

goddamn electric ep, 2000

i'll cast a shadow single, 2000

reinventing the steel sampler single, 2000

reinventing the steel full-length, 2000

hole in the sky single, 2000

extreme steel plus ep, 2001

revolution is my name single, 2001

the best of pantera: far beyond the great southern cowboys vulgar hits best of/compilation, 2003

reinventing hell best of/compilation, 2003

hifive ep, 2006