ergenlik çağındaki gençlerin pek bir sevdiği yıllar geçip kişilik olgunlaşmaya başladığında yerini rock, blues, jazz'a bırakabilen müzik türü. gayet gaz partisyonlardan, hızlı (yavaşta olabilir ama vuruşlar doyurucu ve tok olmalıdır) riffler üzerine rap vokalleri ve elektronik efektler eklenerek sunulur. çok klişe örnekler olarak (u: genellersek) korn, limp bizkit, slipknot, soulfly verilebilir. kişini bünyesindeki öfkenin ses sinyallerine dönüşmüş versiyonu olarakta açıklanabilir. bahsi geçen gruplarda yıllar sonra yumuşamış pamuk kıvamını almışlardır.
hatuna römantizim yapıcam diye kasıp agızdan çıkan pek bi saçma, deyimimsi bızık.
dinlerken insanı farklı yerlere götüren, en asil duyguların şarkılarıdır. içirir, şarhoş eder, sızdırır.
1964 1. kıbrıs barış harekatı'ndaki ilk türk hava şehitidir.

8 ağustos 1964 tarihinde eskişehir’den kıbrıs’a, 4’lü kol komutanı olarak gönderildi!!!rum uçak savar mevzilerini başarılı bir şekilde imha ederek geri dönüşe geçtiği sırada uçağının kanat kısmına aldığı darbe ile düşüşe geçti bu sırada türk halkına zarar vermemek düşüncesi ile adanın güney kısmına uçağını çevirmiş ve kendini fırlatarak yara almadan paraşütüyle güvenli bir iniş yapmıştır!!!!(u: düştüğü nokta bugünki lefke güzelyurt arası bir tepedir)rum halkının komplosuna gelerek (u: rum halkının evlerine türk bayrağı asması) rum askerlerinin eline esir düşmüştür!!!sağlık durumu gerekçesiyle (u: şimdiki cengiz topel hastanesi)

ingiliz hastanesinde müşade altına alınmıştır!!!hastanede kaldığı süre boyunca rum askerleri baskı uygulayarak cengiz topelden türkiye alehtarı konusmasını istemişlerdir...cengiz topelin olmusuz cevabı

üzerine işkence yapmaya kalkmışlardır ancak ingiliz doktorların işkenceye izin vermemesi rumların

bu düşüncelerini kısa bir surede olsa gerçekleştirememelerine sebep olmuştur!!!!rum askerlerin bir muddet sonra gizlice hastaneden kaçırdıkları cengiz topele şimdiki yeşilyurt cengiz topel kışlasındaki cengiz topel muzesinde hunharca işkence uygulamışlardır!!!! işkencelerin en vahşi en kötü en dayanılmaz anlarında bilinci hep açık bulunmuştur!!!!!

edit: müze güzelyurt lefke arasında yeşilyurt kasabasında cengiz topel kışlasında bulunmaktadır!!!!!!

(u: içinde pek birşey yok ama anlatılan olay insanın tüylerini diken diken ediyor!!!)
an itibariyle sözlükteki durumun kelimelere dökülmüş halidir.bol ş li maşşşşşşşşallah dedirtmektedir.

online yazarlar

14 kayıtlı online (14)

· astaroth (+) (-) ~ every friday on stage @ galbur/bandabulya

· bebelere balon (+) (-) ~ ellerine saglik eticim, seninki gibi olmus annecim..

· cannibal corpse (+) (-) ~

· cerberus67 (+) (-) ~ tanrinin gÖz bebeğı{amedeus}

· dishy kartal 26 (+) (-) ~ kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar

· efsa (+) (-) ~

· eooka (+) (-) ~

· gancelli (+) (-) ~ tanışalım kaynaşalım zirvesi.meraba ben samsundan polat

· gokay (+) (-) ~ bazı entryler patlatılmaktan da öte, uçuveriyor....

· kelaynak (+) (-) ~ *****carsamba gunu saat 18de kutuphanede tanisiyoruz-*****

· lancelot (+) (-) ~

· malazlarkibrit (+) (-) ~ kes lan !

· mariyandin (+) (-) ~ kimim nerdeyim????

· shaggy (+) (-) ~
inovasyon merkezi yanında bulunan toprak sahadır. afişlerde satdyum diye gözükse de aslında bildiğin köy sahasıdır. tribünü yoktu kalelerinde file yoktur. nizami dahi değildir.
1.sınıfta felsefe dersinde 'sözlük serbest' haberiyle heycan dan tutuşmuştum, üni. hayatımda kopyayle geçicek heralde demiştim. yakalanıncaya kadar surdu tabi.. o gun bugundur yemio bi taraflarım. bu konuda ordinaryus klasmanına giren grup için

(bkz:kızlar)(u: dibine vuruolar vallahi)
ismi inanılmaz çekici yaratık.

ornitorenk veya platipus veya türkçe'deki yaygın adıyla gagalı memeli, 39-60 cm boylarında, doğu avustralya ve tazmanya'ya özgü bir yarı-deniz memelisidir.

ornitorenkler, doğum yapmak yerine yumurtlayan memeliler olan tek deliklilerin hala var olan beş tanesinden biridir.

yumurtlayan, ördek gagalı, kunduz kuyruklu, erkeklerinin arka ayağında zehirli bir mahmuzu olan bu memeli keşfedildiği zaman doğabilimcileri çok şaşırmıştır. ornitorenkler'in eşşizliği onu avustralya'nın kanguru ve koala ile beraber en belirgin sembollerinden biri yapar. avustralya 20 sentinin arkasında resmi yer alır.

(u: alıntıdır/vikipedi)
1980lerde komünizme karşı islamın panzehir olarak kullanıldığı teori...aslında 1980 darbesininde bununla tamamen bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz nedeni ise darbeden sonra islamın asker tarafından yaygınlaştırıldığıdır ki bunu dini kitapların okullarda kullanılmaya başlamasıyla örneklendirebiliriz...şimdilerde askerin aman dinden korktuk tu kaka öcü demesi mantıksızdır....

(bkz:hazmetmek)

(bkz:güçlendirmek)
john fante nin roman karakteridir..

john fante hayatını yazdığı bu kitapta asla rol yapmaz, yalan söylemez, samimidir. hayatı olduğu gibi içtendir. gerçeği damardan verir adeta. bir hayat serumudur yaptığı şey. arturo bandini, yazar olmak uğruna her şeyi yapmayı göze almış ıtalyan, los angeles te bunker tepesi ndeki bir otelin 5. katında bir odada yaşamını sürdürür. her gün onu karşılayan Çinli manav, parasının yettiğince aldığı portakallar, sırf portakal kabuğundan başka vereceği başka şey olmadığı için onu terk eden bir fare. hayatının minicik ayrıntılarıdır sadece. onun umudunu destekleyen yegane şey sürekli mektuplaştığı, hayran olduğu bir yazardır. bandini nin en yüce rüyası ise kendisi gibi süt beyaz bir kız bularak ıtalyan görünümlü amerikalı olmaktır. fakat işler her zamanki gibi tıkırında gitmez. ve hayat (tanrının armağanı) bir meksikalı garson kızı çıkarır karşısına. aşık olur, nefret eder, arzular. her türlü duygu testinden geçer adeta genç ıtalyan.

kitabın en hararetli yerlerindendir son bölüm. sizi yatağınızda sağnak yağmura tutabilecek kadar yoğun bir bölümdür. kitap bittikten sonra bir an arturo bandini yim ben. minik köpek güldü nün yazarı diye bağıra bilirsiniz…
(u: boş bkz)(u: topalsolucan)

kelimeleri geçiniz, her türlü küfürün dahi hiçbir anlam ifade edemeyeceği andır. kalakalır insan o an, alıklaşır, dilini ısırır ya da dişini veya yumruklarını sıkar, dudaklarını kemirir. ama ses tellerinde herhangi bi' kıpraşmadan eser yoktur. yüzlerce, hatta milyonlarca örnek verilebilir bu ana. çünkü hayat denen bu anlarla hayli bezenmiştir.
kırmızı nokta adlı grubun bir sarkısıdır.

sözleri:

üzülme tek biz değiliz

batıp cıkamayan

hem neydi ki derdimiz

giriştik aşka

ağlama tek bizmiyiz

batıp çıkamayan

basından demiştim sana

sakın inanma romanlara

cünkü ask

bizde olmayanları

biz olmayanlarda aramak

oysa biz bilirsin tıpatıp

birbirimize benzeriz.

üzülme tek biz değiliz

batıp çıkamayan

hem neydi ki derdimiz

giriştik aşka

ağlama biliyorum bende

etsiziz kemiksiziz

basından demiştim sana

güçlenmeye çok var daha

çünkü aşk bende olmayanları

ben olmayanlarda aramak

oysa sen tıpkı benim gibi

yalnız ve güçsüzsün

(bkz:gökay)

(bkz:copy past mı sandın kastımda yazdım)

(bkz:copy past yapcagım yer mi vardı da yapmadım)