alen konakoğlu, duman grubuyla beraber konserlerde çalan bateristtir. ayrıca haluk levent, demir demirkan, sertab erener, teoman, nil karaibrahimgil ve belki en önemlisi yavuz Çetin gibi müzisyenlerlede çalışmıştır. ses teknisyenliği de yapmaktadır. canlı performansı oldukça iyi olan bir bateristtir. ayrıca alen konakoğlu okul filminin soundtrackinin söz ve müziğini yapmıştır.

2007 şubat ayında 15 ay vatani görevini yerine getirmek için duman grubundaki yerini en az kendisi kadar başarılı bir davulcu olan cengiz baysala devretmiştir.
gayet şahsiyetsiz kişiliksiz bir bölüm bilgisayarcımısın işletmeci mi anlamazsın bitirince... ama ismi var diyor kimle konuşsam(u: kamaşullah) :

Kim : hacı senin bölüm neydi ya?

anakronik : kompitır informeyşın siztıms

Kim : saygılar
(u: ukde)(u: biri vermişti de unuttum)

bu tür durumlara düşen arkadaşlar ile genelde kütüphane müdür görüşür..yanında kitap unutan ve bipleyen ev arkadaşımın okul kimliğine el konulduğu gibi ertesi sabah 9'da kütüphane müdürü veya sıfatı karşılayan başka bir çalışan ile görüşme ayarlamış,birde savunmamsı bir kağıt döşettirmişlerdir..pekde keyifli bir ötüş olmadığı açıktır neticede..
millet galiyanda. kimse toz kondurmyor. aziz nesin dedik madımak hortladı heralde. noldu ki? yaptıklarından mı utandı koca bir kitle. utanır elbette. biz koruyamayıp da kalmışsa bu dut dibinde yatana vay halimize. 2. cumhuriyetçilere bakın, aydınlarmış da ampül etrafında etraflarını karatıyorlar. haydi aptallık sıralamasını gocunmadan yapalım. 1. sıra : bu hale getirmeye göz yummuş olanlar. 2. sıra : 2. cumhuriyetçiler sürüsü. 3. sıra : malumunuz ampüller tarikatı.
yurdum insanına sanki çok bir hayrı varmış gibi bir anda piyasaya çıkarılan,aynı cinsten olmamız nedeniyle beni üzüntüye boğan,ülkemize yurt dışından ıstakoz getirip,satan kadın...
ilahi bir güce inanan ve bu ilahi gücün dünyaya vahiylerle, peygamberler aracılığıyla kutsal kitaplar ve kurallar bütünü gönderdiğini savunan -izm.
bi anda neye uğradığınızı anlamadan içinizdeki cız sesini kulaklarınızda yankılatan sözlerdir bunlar.

yakın arkadaşlarla yemekteyken onlara ayrılık haberinizi verirsiniz, durumunuzu hislerinizi anlatmaya çalışırken hepsi şaşkınlık dolu gözlerle bakar sonra içlerinden biri gözleri dolmuş bi şekilde şu cümleyi sarfeder ve ağlamaya başlar:

-seni daha önce hiç bu kadar çaresiz görmemiştim!
acınası insanlardır hayattan hiçbir zaman zevk alamayacak hep bir hesaplarla boğulcak insanlardır (u: küsüratlı fişlerin hesabını yapanlar )(u: ortak damacanadan kullanılan sudan ne kadar kullandığını hesaplayanlar )(u: bulaşıkları hesaplayanlar) (u: ortak alınan yemekleri kim daha çok yedi die hesaplayanlar)(u: böle bir insan var)(u: misal ev arkadaşım olacak şahsiyet)
beni toprağa gömecek 38 yaşındaki italyan asıllı basketbol efsanesi,son olarak bu sezon lottomatica romada.ibrahim üzülmezden bile daha yakışıklı.
karşı cinse olan hayranlığın getirdiği sonuçtur kişiden kişiye değişir kimi zaman spikerdir kimi zaman sevgili.
80 il ve zonguldak'ta gecerli olan yasaklar sebebiyle herkes evine kapanmasi sebebiyle, 12.00 18.00 saatleri arasinda sokaga cikan 65 yas uzerinin coluguna cocuguna, torununa torbasina kavusma istegiyle gerceklestirmis oldugu eylem.