yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

9 + 9 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

hedonizm

türkçesi (bkz:hazcılık) tır.


hayatın merkezine haz almayı koyan felsefi bir akımdır. en önemli şey haz almak ve sizi hazza götürecek şeylere yönelmektir, böylece iyi birşey yapmış olacaksınız bu akıma göre.


(bkz:oh ne ala mualla)


yani aslında 'ye-iç-eğlen-yat, gerisini düşünme' felsefesi. ismi hedonizmken daha karizma tabi, aslında halk arasında böyle yapan tiplere sorumsuz diyorlar.


bir yere kadar tamam katlanılabilir bir felsefe ama bir yerden sonra saçmalıktan ibarettir.


tamam canın yemek istedi ye, gezmek istedi gez, eğlenmek istedi eğlen de hepsinin de bir sınırı olmalı be tatlım. sonra başımıza bela hedonist gençlik oluyorsunuz. kafası gezmek tozmaktan başka birşeye basmayan laila, reina gençliği oluyorsunuz. ondan sonra ortalık kürtaj olmak zorunda kalan bir sürü genç anne adayı ile doluyor.


haz veren o kadar zararlı şey varken herkesin hedonist olduğunu düşünmek bile istemiyorum. kimine uyuşturucu kimine alkol haz veriyor, sonra alkollu araba kullanıp cırt cırt adam eziyor, kullanır tabi hedonist beyefendi.


mesela bir katile sorsan da adam öldürmekten haz alıyor, tecavuzcu tecavuzden. işimiz var bizim bu hedonizmle, böyle saçma felsefi akım daha görmedim.


bana kalırsa psikolojik bir rahatsızlıktır bu, yoksa aklı başında kimse sadece haz almayı düşünmez,haz alırsa ne olacak diye önünü arkasını da düşünür, ona göre davranır


mal sozluk yazarlarinin varliklari

(u: ukde veren çitikaplumbaa)


(u: açıklaması ?)


bunu yazan yazarın kendininde bu grupta var olup olmadığını düşündürtmüştür bu ukdeyi verdiğine göre muhtemelen adres bilinmektedir.. (u: gece gece sözlükteki ukdelerin arasında bunu bulmak moral bozucudur )(u: mal olan malları daha iyi tanır)

taj mahal

cihangirde türk damaına göre modifiye edilmiş gayet nezih ,rahatsızlık vermeyen ,ferah bir mekan . ayrıca mekanda süper hint yemeklerini de bulabilirsiniz. baktınız çok zor gitmek www.yemeksepeti.com dan da ulaşabilirsinizz

tecavuzden korunma rehberi

boğaziçi Üniversitesi rehberlik ve psikolojik danışmanlık araştırma ve uygulama merkezi, kadınlar için tecavüzden nasıl korunulur diye hazırladıı rehberdir.yapılması gerekenlere örnek olarak,


-sınırlarınızı belirleyin. karşınızdakiyle ne kadar bedensel yakınlık kurmak istediğinizi belirleyin (el sıkışma, yanaktan öpme, dudaktan öpme, sarılma, vb.). daha sonra fikrinizi değiştirmeden önce ciddi bir şekilde düşünüp ona göre davranma yolu belirleyin.


-sınırlarınızı koruyun. saygı duyulmaya, fikrinizi değiştirmeye ve hayır demeye hakkınız var. şunları diyebilirsiniz: bunu yapmanı sevmiyorum, seni seviyorum ancak seninle yatmak istemiyorum, kahve içeceğimiz bir yere gidelim .


tabi hazırlanan bu ve buna benzer öneriler gözü dönmüş bir sapığa nekadar tesir eder muammadır.


nihaha karı karıkarı çat çut saldırmaya başlar


bunu yapmanı sevmiyorum ,kahve içeceğimiz bir yee gidelim


ahaahahaaaa aç üleeen sonra sigara içeriz


biklada isten

denizli sivesi

gelipbar : geliyor


yapıpbar: yapıyor


ündee: şurdaki, ordaki


bıllen: abla


dezem:teyze


kocuman: kocaman


acçık:azıcık


cıscıbıldak: çırıl çıplak


ırakı: rakı


ünle:seslen


ünlemiş:seslenmiş


akideş:arkadaş


baken:bakayım


gari: hadi


hindilik:şimdilik


hindi:şimdi


gız:kız


şipildek:ışıldak


gavır:gevur


anegam:ananın amı


nıhanda: ahanda


biyo:birkez


gülü gülü:güle güle


enki:şunu


goyve:koyuver


gada:kadar


dinelmek: ayakta durmak


nigada: ne kadar


ırmazan:ramazan


ha dendi:haydi


badılcan: patlıcan


da'lı ya da yemiş:incir


üseen:hüseyin


mıstıva:mustafa


ondan keri:bundan sonra


aklıma bunlar geliyoo seviyorum ben bu şiveyi yaaa

sapan

kan alırken kullanılan koyu sarı renkte bulunan kalın lastiğin y şeklinde bir sopanın uçlarına sarılması lastiğin ortasına deri bir tutacak konularak oluşturulan ilkel ama bir o kadar da faydalı silah. ilk olarak kuş avlamak amacı ile üretilmiştir ardından küçük çocukların en zevkli oyuncağı olmuştur içine konuan küçük büyük taş ile ne kafalar yarılmış ne camlar kırılmıştır!!!! ayrıca boncuk tabancaların dedesidir!!!!

yeni clio reklami

zurnacı

midnight sun

stephenie meyer'ın alacakaranlık serisinin henüz yayınlanmamış fakat ilk 12 bölümü yazardan habersiz internete düşmüş, bu arada türkçeye çevrilmiş, e-kitap olarak okuyabileceğiniz 5. kitabı. kitap twilight'ın edward cullen tarafından anlatılışı. yayınlandığı kadarıyla bütün seri içindeki en güzel kitap. bildiğimiz hikayenin farklı ve çok daha iyi bir versiyonu. bütün filmler bittikten sonra bunun içinde bir film çekeceklerini umar, hikayenin tümü edward cullen (yatıya kalın)'ın ağzından tekrar yayınlansa bıkmadan okuyacağımı buradan beyan ederim.
daha fazla başlık!
ydusozluk ydusozluk ydusozluk