baş rollerini nejat işler yiğit özşener ahu türkpençenin oynadığı gerçekten beyaz perdeye aktarılmış son dönemin en popüler türk filmi. izlenebilitesi yüksek özellikle kadıköy sevdalısı birisi için kesinlikle izlenmesi gereken bir film kadıköy daha önce hiçbir filmde bu kadar güzel aktarılmamıştır beyaz perdeye. hele birde kadifeye takılıyorsanız işte o zaman tadından yenmez bir hal alır film. kısacası son beş yılda çekilen izlenilesi türk filmleri arasında ilk on da yer alabilecek güzel film.
(u: ukde) (u: cititosbaa)

hudeybiye antlaşmasının başlıca şartları şunlardı:

1. bu antlaşma on yıl geçerli olacak, bu zaman içinde iki taraf birbiriyle harb etmeyecekler.

2. müslümanlar bu sene kabe'yi ziyaret etmeyecek. ancak bir sene sonra ziyaret edecekler.

3. kabe'yi ziyarete gelen müslümanlar üç gün kalacaklar. yanlarında yolcu silahından başka silah bulundurmayacaklar.

4. müslümanlar kabe'yi tavaf ederken, mekkeli müşrikler dışarı çıkacaklar, müslümanlarla temas etmeyecekler.

5. kureyşlilerden biri velîsinin izni olmadan müslümanlar tarafına geçerek medîne’ye giderse iade edilecek. müslümanlardan biri kureyş tarafına geçerek mekke’ye giderse iade edilmeyecek.

6. diğer arap kabîleleri istedikleri tarafın himayesine girebilecekler. müslümanlarla veya müşriklerle birleşmekte serbest kalacaklar.

hudeybiye antlaşması on yıl süreyle yapıldığı halde, iki yıl sonra müşrikler, verdikleri söze uymayarak antlaşmayı bozdular. müslümanlar ise, bu kısa süren sulh döneminden çok mühim neticeler elde ettiler. ıki yıl içinde müslümanların sayısı birkaç misli arttı. bu antlaşma ile müslümanlar ilk defa bir devlet ve bir kuvvet olarak kabul edildi. bir yıl sonra da hz. muhammed eshabıyla birlikte mekke’ye giderek kabe'yi ziyaret ettiler. bundan sonra çevredeki hükümdarlara ıslama davet mektupları yazıldı. her geçen gün insanlar müslüman olmakla şerefleniyordu. hz. muhammed'in vefâtına kadar ıslamiyet, bütün arap yarımadasına yayıldı.
tırnakları kesmeye yarayan basit bir alet.genelde ayak tırnakları için büyük,el tırnakları için küçük boyuttakileri mevcuttur.sahsen yılardır el için üretilen tırnak makası ile tırnaklarımı kesmek yerine televizyonun arkasına takarak anten görevi göstermekteyim.(u: ayna gibi cekio serefsiz)
1996-2005 arasında bilfiil yayınlanmış,bizimkilerden sonra türk televizyonlarının en uzun soluklu dizisi olmuştur.
meşhur jaws serisinin filme sadık kalınarak yapılmış oyunu..oyunda köpek balığını canlandırıyoruz ve bize verilen görevimsileri yapmak için çaba sarf ediyoruz..oyunun ilk kısmındaki amcaları abileri yedikten sonra iskeledeki elemanları kırıp yıkıp indirip yakalanıyoruz ve klasik film senaryosu ile su parkından devam ediyoruz..daha oynamak içimden gelmedi çünkü su parkındaki çalışanların shotgun atışları gayet can sıkıcı olmuş ancak eğlencelik bir oyun olmuş..
defalarca dinlenilebilirliğinin yanında her dinleyişte insanı kendinden alan bir guns n' roses parçasıdır. (u: ahhh) (u: ulaaann) (u: ahhhh)
zamanında altın madalya kazanmış olan, tadına doyum olmayan içki. sek olarak iyi gider. başka bir seçenek olarak mango suyu ile de denenebilir.
those were the days parçasıyla tanınan,bu parçasını ajda pekkan türkçe,ellena peparouzinin fransızca ve almanca yorumlanmıştır.aslı gallerden gelmektedir ve müzik yaşamına folk şarkılarla başlamıştır.
sinirlenme sonucu sarfedilen bir sözdür lanet olsun bu tepkiye yol açan uyarıcı tarafından zerk olunduğunda yumruğunu en yakın nesneye vurmak gelir insanın içinden insanın başına bir anda ağrı girer kalp daha hızlı atar yorulana kadar bağrılır akılda olan küfürler sarfedilir hatta yeni küfürler üretilir her şeyin kötü gitmeye başladığı anın habercisidir bu söz tekrar tekrar çok kez lanet okunacaktır.

(bkz:reloaded)
aslında bol bol kılmak istediğim ama üşengeçliğimden ve içkiyle iyi gitmiceğini bildiğimden uygulayamamakta olduğum ve çektiğim huzursuzluğu yaratan ibadet biçimi
pala bıyık,gösterişli bıyık.kaytan bıyıkların özellikleri bıyık uçlarının havaya doğru bakmasıdır.
halka bedava klima dağıtıcam ve küresel ısınmayla tek başıma mücadele edeceğim yapmazzzsaaamm namerdiiiiimmm...
duyularda herhangi bir bozukluk olmadan sinir sisteminin belirli bir yerindeki lezyondan ileri gelen algı kaybı veya yokluğudur.(u: vikiden alıntı)
ütopyaların en güzeli. her türlü devlet biçimini ve organını reddeden, insanı vicdanından başka bir şeyle yönetilmesine karşı çıkan düşünce.