yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

10 + 11 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

ergun penbe

ilk ilac

m.ö. üçüncü bin yılın sonlarına doğru yaşamış olan isimsiz bir sümerli hekim, meslektaşları ve öğrencileri için en değerli tıbbi reçetelerini bir araya getirip kaydetmeye karar verdi. islak topraktan 16 santim uzunluğunda 9,5 cm. genişliğinde bir tablet hazırladı, kamış kalemin ucunu eğik biçimde yonttu ve zamanın çivi yazısıyla gözde ilaçlarının bir düzinesini tablete kaydetti.


insanlığın biline en eski tıp ‘elkitabı’ olan bu kil belge, bir amerikan kazı ekibince ortaya çıkarılıp philadelphia üniversite müzesi’ne götürülünceye değin dört bin yılı aşkın süre nippur kalıntıları altında gömülü kalmıştır.


(kaynak alıntı tarihte objelerin çıkış noktaları konusunda bazı birikimleri bilgisayarıma kayıt etmekteyim o yüzden site ismini hatırlamıyorum.)


orantisiz guc guc degildir

isin asli

dwight schrute

daglara gel

bir numaralı provakasyon şarkısı olarak kullanılmaktadır..belli ki vakti zamanında farklı duygularla yazılmıştır,ama şu anki söylenme ve temsil biçimiyle amacını aşmıştır...


şarkıyı ne idiğü belirsiz bir grup olan;grup yorum söylemektedir...


son giden

ydu sozluk 2 yasinda zirvesi

30 mayıs 2009 günü kutlanması planlanan zirvedir. saatler 19.00 gösterdiği vakit marmaris cafe'de buluşulup topluca yemek yenilecek, özlenilen türkiye lezzetlerine kavuşlacaktır. daha sonra grup olarak belirlenmekte olan mekana gidilerek sözlük yazarları olarak güzel bir eğlence gerçekleştirilecektir.(u: katılmak isteyen yazarların başlığa yazması veya kişisel msj atması yeterlidir.)


--- katılım listesi


1.kelaynak


2.4t


3.cerberus67


4.st_ashes


5.scream


6.carmeniac


7.eooka


8.sesu


9.mutant


10.sutliman


11.deli kadir(u: bi aksilik çıkmazsa )

staffordshire

kafasi kumda poposu disarda

kaçabildiğini sanan ancak kaçamayan, yerinde sayan insanlar için kullanılan bir deyimdir. an itibariyle annem tarafından icat edilmiştir. annenin bu deyimi üretirken deve kuşlarından esinlendiği bilinmektedir. zaten bu saatte ayaktayızdır herkes free takılıyordur. ona da yazıktır.


(bkz:benim annem bir melek)
daha fazla başlık!
ydusozluk ydusozluk ydusozluk