hata, bozukluk hatta defo ve(ya) inişli çıkışlılık, yani bi' yerde dengesizlik anlamına gelen kelime.
balıkesir güzel sanatlar lisesi çıkışlı, çok eğlenceli bir jazz topluluğu.

kadro:

sarp arıcılar [vokal]

emel uzun [back vokal]

gökhan Öztürk [trompet]

hilmi şahin [keyboard]

turgay geyik [gitar]

gökhan yumuşakdemir [bas]

utku güçoğlu [davul]
islam dinimiz de annelerin görevi evinde çoçuklarına bakması vede güzel birşekilde dürüst ,ahlaklı bir şekilde aile terbiyesi verimesi annelerin görevidir.babada ailenın çoçuklarnın rızkını kazanmak için çalışmalıdır buda babanın görevidr
tarkanın yeni albümünün adı.sarkı adlarını incelediğimizde,tarkanın hala ikilemelerle bogustugunu görmekteyiz.hemde bu albumde,3 ikilemeyle,işi iyice cılkından cıkarmıştır.artı olarak,ben tipsizim aslında,öncekilerde photoshop vardı ama bu normal halim dercesine,cok acaip ve iğrenc bir fotogram koymuştur albüm kapagına.neyse diyoruz,hiç dinlemeden,utanmadan hatta,önyargı ile,bu albüme,1 puan veriyoruz.

1- vay anam vay

2- dilli düdük

3- arada bir

4- istanbul ağlıyor

5- hop hop

6- dedikodu

7- bam teli

8- gün gibi

9- çat kapı

10- pare pare
22.03.2008 günü saat 19.00 sularında hayata gözlerini yuman yüzünde her daim bir semptaiklik mutluluk hakim olan kaliteli tiyatro oyuncusu!!!(u: allah rahmet eylesin)
daha çok başbakan tayyip erdoğan tarafından “burokratik oligarşi bize iş yaptırmıyor” serzenişleri ile gündeme gelen kavram. tabi her zaman tartışmak için yeni kavramlar icad eden (bkz:turkiye malezya olur mu)medyamızın kavramın üstüne atlaması ile herkesin üzerinde fikir yürüttüğü bir kavram oldu.

şimdi; marks bürokrasi kavramını iktidarı elinde tutan kurumlarla onlara bağımlı kılınan toplumsal grupların arasında var olan ilişkilerden çıkarsamış. kararları verme konumunda olan kişileri egemenliği altında tutan bir ilişkiyi kastetmiş yani. bürokrasi dediğimiz aygıt kendi özel çıkarları doğrultusunda hareket eder. ve bunu da genel yada kamu çıkarlarıyla özdeşleşmiş gibi sunmaya çalışır. bürokraside devletin özü vardır. toplumun manevi hayatının özel mülkiyet olarak sahibidir. bürokrasinin ruhu gizlilikten oluşur ve bu gizliliği hiyerarşi yoluyla korur. dış gruplara karşı özelliklede kendi varlığını tehdit ettiğini düşündüğü oluşumlara karşı kapalıdır. ve onlarla sonuna kadar mücadele eder.

dolayısıyla bürokrasi varlığını ipleri elinde tuttuğu sistemin devamına borçludur. iplerin elinden kaçtığını hissetiği an buna müdahale eder. örneğin ülkemiz için soyleyecek olursak bizdeki bürokrasi yaşamını sıkı bir devletçi anlayışa borçludur. toplumun ihtiyaçlarına dönük politika beklentilerini karşılamak ve çözümlerin altyapısını sağlamak yerine bu çözümlere taş koyar. bu noktada sistemin işleyişinde sorunlar ortaya çıkar. böylece iktidar olduklarını sanan iktidarlar asla iktidar olamaz. bürokratik oligarşi kavramı da bu durumun dolambaçlı adıdır.

ukdeyi veren:numuneialem
bu durum zaman zaman utanmaya sebebiyet verirken pişkin insanlarda gülüş sebebidir.olay karşı cinsten kişinin bilip ya da bilmeden odaya girmesiyle başlayan ve çok farklı sonuçlarla bitebilecek durumdur.

durumun daha kötüsü ,sizin yakalanış durumunuzla doğru orantılı değişim göstermekle beraber iyileştirmek avantaja dönüştürmek de kişinin elindedir.
alman otomobil devi. turkiye'de satisini borusan otomotiv ustlenmistir..

http://www.bmw.com.tr
çizgi filim kahramanı olan zengin velettir. kumbarası merkez bankası şeklinde olup ,asıl adı aynur olan kadınıda ayrona yapıp hizmetçisi yapmıştır.

düşmanların işi gücü yoktur bunla uğraşmaktadır ama para vardır huzur vardır veletin teknelojik aletlerinin desteğini profesörü sağlar ve hep kahraman olmuştur.

(bkz:anne ben bu çocuu mahallede yakalasam döverim)

(bkz:kıskançlık)
üretim amacı,yaşam gayesi sadece ve sadece batmak olan çatalın insanı yemekten soğutan versiyonudur.o çatalı oraya koyan işletme sahibine gidip batırmak istersiniz.ama bilirsiniz ki:batmaz
muhabbeti kesen buz gibi cevaplardir, muhabbet kesilmese de soguk bir oeh ruzgari esebilir.

-abi bu baslik formata aykiri (bkz:sozluk formati).

-format benim.

m.akif i küçük düşürmek için

-siz baytarmısınız?

-evet.bir yerinizmi ağrıyordu?