kosova savaşı şehitidir. kaybettiği savaşı kendine milad bilen ve bu savaşın akabinde ulus bilinci kazanan sırp larla yapılan bu savaş sonucu iç organları kosova ya gömülmüştür. ve türbesinin tam karşısında prens lazar ın herkesi türklere karşı savaşa davet eden sözlerinin yer aldığı bir anıt yer alır.
yaptığı şarkılarla insanların beğenisini kazanmış ve sadece ekranda görünmenin prosmonyadan ibaret olmadığını ve ekrandaki adamın bu millete bir şeyler söylemesi ve mesaj vermesi gerektiğini bilen ve kullanan gerçek sanatçı. ayrıcaaa albümleri içine serpiştirdiği her bir satırı anlam yüklü olan şiirleriyle beyefendi karakterini bütünleştirip toplumun karşısına alnı dik çıkabilen bir sanatçıdır.
bulutlarda stoklu nemin yoğunlaşmasıyla su damlacıklarının yeryüzü üstüne inişe geçmesidir. şahsımca en çok sevilen doğa olayıdır. beraberde yıldırım, sıcaklık değişimi ve rüzgarı getirir. gece yağıyorsa ve sevgilinizle dışarıdaysanız fazla söze gerek yoktur.

(bkz:sen sus gözlerin konuşsun)
web sayfalarını bilgisayarımız üzerinden görüntüleyebilmek için kullanıdığımız protokol. genelde (u: yanlış bilmiyorsam) 80 port'unu kullanır.
tanımlanamaz ve açıklanamaz saçma sapan kıbrıs kanunudur. ama yinede eczanelerin öğlen kapalı olması veya nöbetçi eczacının tükkanı kapatıp kapıya numara bırakması ama numarası arandığında ulaşılamamasıyla kıyaslanamaz.
küçük çocukları korkutmanın başka yoludur.çocukları hep kötü adam olduğuna inandırılır ve ona verilirse sonunun çok ötü olacağı aşılanmaya çalışılır.velet bunundaki sümükler agzına akacak şekilde avazı çıktığı kadar aglar bir yandan sol koluyla sümüklerini silmeye çalışırken anne hemen o silahını kullanır ,sus bak yoksa seni polise veririrz tabi çocuk daha fazla zırrrrırırı
yurdum insanının ne yaman çelişkiler yaşadığının fotoğrafıdır.. yaşadığımız en ilginç, olanaklı ya da olanakdışılıklarımızı, en yakınımıza itiraf etmekten duyduğumuz kaygıları, öfkemizi vs.. yansıtamama beceriksizliğimizi, iç bükey yanılsamalarda: üstelik bir yığın kitleye göstere göstere itiraf edişimizdeki cesaretimiz takdire şayan diye düşünmekteyim..
şöyle bir diyalog muhtemeldir.

ezermeycan ın reylerini açıklıyirem ;

evüstürye 1 poan

macaristen 2 poan

...

gavur ermenisten 8 poan , hay oy veren apalarınıza ....

...

gardaş ülke törkiya 12 + 3 puan.

heyirli ehşamlar.

...
ben herakleitosum, ne eza edersiniz bana aptal herifler!

sizin için uğraşmadım ki, anlayabilenler için di çabam

bin kişiden yeğdir bir kişi gözümde, kalabalıksa ha var ha yok

persephonenin katında bile bunu bilir, bunu söylerim ben

(u: alıntı)

efesli heraklitos (m.Ö.535 - 475). anadoluda efesde yaşayan sokrat öncesi (pre-socratic) filozof. efesin yerlisi olduğu ve babasının adının bloson olduğu gibi detaylar dışında hayatı hakkında pek az şey bilinmektedir. batı felsefe tarihinde dinamik bir felsefi sistem ortaya koyan ilk kişidir.
bir antiseptik gargara. kullanimdan sonra agizdaki tat alma reseptörlerinin icine edebilir. ben cok etklienmedim ama 1-2 gun yediginden tat alamayanlar varmis. e zaten prospektüsünde de yaziyor. oldukca etkili bir ilac oldugunu da belirtmeliyim.