savaşçı ,doğal afet kadındır... kadın dediğin böle olmalıdır ,sinirlendiğinde kafa atan ,bumerangıyla vuran,yerlerde sürükleyip kanınla adını yazabilecek vahşi ama sexy... alellellelelya diye bağırıp ortalığın amına koyan, göğüs dekolteli zırhı olan sinirli manyak
patent alan türk buluşları arasında suda batırmayan mayo, asansörlü korniş, yangında hayat kurtaran asansör ve sobadan gaz sızmasını önleyen cihaz da var.geriye sayaçlı trafik lambası, göz kamaştırmayan far, suda batmayan mayo, asansörlü korniş, yangın için sırt asansörü, yüzmeyi kolaylaştıran şort var. batmayan mayo;mayonun orta kısmındaki kumaşın arasına, sıkıştırılmış köpük blokları yerleştirilmiş. köpük suya karşı mukavemet gösterdiğinden mayoyu giyen çocuk bel kısmından sürekli yukarı doğru itiliyor. bu buluşun bir benzeri de yüzmeye yardımcı olan şort. deniz, yüzme havuzu, göl ve benzeri alanlarda, geliştirilmiş yapısıyla kişiyi su yüzeyinde tutmaya yardımcı oluyor.

asansörlü korniş

asansörlü korniş, perdelerin kolayca asılmasını sağlayan otomatik bir makara. üzerindeki deliklerle lamaların tavana monte edilmesi kolaylaşıyor. lama makaralarından gelen kayışlarla korniş üzerine somunlarla monte edilen küçük lama düzeneğinden oluşuyor. kayışların serbest bırakılmasıyla korniş aşağı doğru iniyor, toplanmasıyla yukarı doğru çıkıyor.

gazı önleyen cihaz

özellikle rüzgârlı havalarda sobalardan gaz sızmasıyla meydana gelen ölümlere çare olarak düşünülmüş. bir ucu soba borusuna, bir ucu baca çıkışına monte ediliyor. sistem otomatik veya devamlı çalışıyor. rüzgâr geriye teptiğinde hiç ısı kaybına neden olmadan gazları pervane yardımıyla dışarı atıyor.

sırt asansörü

yangın çıktığında çok katlı binalardan hayat kurtarmaya yarıyor. aşağıya indirilecek kişinin sırtına askı kemerleriyle takılan sırt asansörü, halatın ucundaki kancayla balkon veya pencereye tutturuluyor. kendini boşluğa bırakan kişinin ağırlığıyla gerginleşen halat, makarayı döndürüyor. makaranın dönüş hızı mekanik kısımdaki sıra dişlilerce yavaşlatılıyor. yavaşlatılarak dönen makaradan boşalan halat, asansörle birlikte kişiyi de yere yavaş indiriyor.

iklimlendiren ayakkabı

ayakkabı tabanının imalatı sırasında içerisine açılan nakil kanallarının dışta kalan ağzı subaplı 5 aerosol kutusuna mevsime göre sıcak veya soğuk hava depolanıyor. sistemde ayrıca mantar önleyici, ayak rahatlatıcı, koku verici preparatlar da yer alıyor
yüzyılın geyiğidir..bundan yaklaşık 4.5-5 sene kadar evveliyatı ile hayatımıza girmiş bir efsanedir..hatta ve hatta stajerlik ile şehirler arası yanlız başınıza gidemeyebileceğiniz gibi 2 sene süreceği ve ceza puanının az olduğu hatırlatılarak konunun ehemmiyetine vurgu yapılır..bu en çok da sürücü kurslarının ekmeğine yağ sürmüştür..orada ise temel laf; bak hemen yazıl stajerlikden önceki son kur!'dur..
yıllardır normal bir baba olan şahsın kızını evermesine yakın ortaya çıkan tavırlarının tamamıdır, kolay mı artık kızı başkasına ait olacak, belki ona iyi davranmayacak, belki üzecek, o yüzden birden baba damat adayına içten içe tavırlanır, kıskanır, damat adayının sözü geçince

-bakalım verdik mi daha kızı, hayırdır hoopp

havalarına girer

sabah akşam sinirlerdedir, sebepsiz kavgalar çıkarır, ama vakti gelmiş kızının da evde turşusunu kuramayacağının ve de er geç kızının yuvadan uçacağının farkında oldugundan, baba her ne kadar tavır yapsa da olacak olan olacaktır
160 soruluk birinci bolum sinavi. 11 nisan 2010 tarihinde gerceklesmis olup 40 turkce, 40 temel matematik, 40 fen, 40 da sosyal bilimler den soru cikmistir. yaygin gorus sosyal in zor oldugu. (u: cografya)
karşımızdaki insandan laf yediğimiz zaman ve bunu onurumuza,gururumuza yediremediğiz zamanlarda genellikle ilk söylediğimiz kelimelerden biri...otomatik olarak direkt ağızdan çıkan kelime...
gecenin bi yarısı elimde kumanda tv de takılırken ansızın karsıma çıkmasıyla beni benden alan şahsiyet bi tanesin vj bülent seviyoruz seni...
erkek mankenler için ayakların gidilecek yöne doğru yani karşıya bakacak şekilde düz; omuzlar ise; dik pozisyonda yürümeleri istenmektedir. bayan mankenler ise çapraz bir şekilde yürümeleri istenmektedir.
iskelesi olan sahillerde gaza gelerek ko$a ko$a denize atlayıp yüz üstü çakılmak yahut takla atmak isterken sırt üstü çakılmak. akabinde vücudunuzun muhtelif yerlerindeki yanıklar ve acı hissiyatı.
saat 00:00 itibariyle yeni gün için entry girmeye kimsenin cesaret edememesi durumu

ilk yazdım rahatladım
manisanın şifalı macunu. renkli kağıtlar sarılmış şekilde, mesir fest'de camiiden atılır. ağırlıklı olarak tarçın tadını aldığınız müthiş macundur. manisa'ya gidenlerden sipariş edilir.