bayındırlık hizmetleri açısından osmanlı devleti ki bunun içinde, dini hizmetler, eğitim, sağlık, kültürel faaliyetler girer, merkezi devlet bütçesinden katkı koyup ağırlıklı rol oynayıp bunlara katkı sağlamamıştır.bu faaliyetlerin daha etkin yürütülmesine imkan veren başka bir yola başvuruldu.bu da devletin en üst düzey makamı padişahtan, sıradan vatandaşlara kadar toplumun her kesiminin katılabileceği, daha çok istikrarın sağlanabileceği görüşüyle vakıf geleneği başlamıştır. osmanlıda pekçok devlet adamı kendi adına külliyeler kurmuştur.
durduk yerde adamın .mına koyan bir erkan ogur eseridir. özellikle gurbette yaşanılıyorsa ölümcül hale gelir, alkolle birlikte dinlenmesi halinde ayrı bi acılı kombo oluyormuş. (u: oluyor sikiyor)

ahan sözleri

pencereden kar geliyor aman annem

gurbet bana zor geliyor aman annem

gurbet bana zor geliyor ben öleyim

sevdiiimi eller almii aman annem

o da bana ar geliyor aman annem

o da bana ar geliyor ben öleyim

kekliiimi doyurdular aman annem

kanadini ayirdilar anam annem

kanadini ayirdilar ben öleyim

bu nasil yaraymii aman annem

beni senden ayirdilar aman annem

beni yardan ayirdilar ben öleyim

sözlerin basit gibi görünmesi dogal çünkü basit, yalnız erkan ogur un sesiyle birleşince güçleniyor o ton canlandırıyor yok lan! öldürüyor. (u: ben sana yalan söylermiyim mihr )
bebelere balon rumuzlu yazarin ruhunun basina gelen hadisedir. ismail isimli arkadas tarafindan gerceklestirilmistir. adi gecen yazar o gunden bu gune kadar bir beden icinde 2 ayri ruh tasimaktadir. yazar kisi cok mulaim efendi akilli uslu (u: muhahaha okuyan da yedi zaten) olsa da ismail ise kocaman bir cilgindir, olmakdik yerlerde sazi eline alir yazari utandirir kizdirir hatta rezil rusfa eder. ancak ismail yazarin icindedir, yazar ismailden ismail yazardan kopamaz zira ismail candir. (u: muhahaha) (u: ismail sen kocaman bir cilginsin..)
genellikle işlek ve önemli noktalarda bulunan özellikle benzinliklerde bulunan yazıdır. işlek bir yer olduğu için trafik ışıkları bulunur haliyle trafik tıkanmaktadır. bundan etkilenmek istemeyen araç sürücüsü benzinlikten geçer ve böylece trafik ışıklarından kurtulur. araçlar benzin almadan geçiş yaptıkları içinde bundan kıllanan benzin istasyonu yazıyla uyarılarda bulunur ama tınlayan yok. araç sürücüleri haklı bir yerde çünkü dikkatimi çekti benzinlikten geçen araçlar transit değil ki! yasak olan transit diğer markalardan araçlar değil ki! (u: bu konuya örnek)(u: ankaralılar bilir ostimden gimata giden yol üzerinde sağda benzinlik var, ha işte orası)
bir işletmede tüm gün boyunca yapılan tüm satış işlemlerinin gün sonunda yazar kasa tarafından çıktısının alınmasıdır.
verilan ara. böyle genelde işaret parmağının diğer avucunun ortasına gelecek şekilde ucunu koymasıyla filan da işareti vardır.
genelde bu türde bir girişim sonucu kitap kafalarda patlamaktadır ama azınlık içinde de olsa bundan mutlu olanlar vardır. bunlar maddi varlığa değil düşünşel varlığa gönül vermiştir.
açılımı computer information system manasına gelen, türkçeside bilgisayar enformatik olan,

okulumuzun işletme fakültesinde yer alan güzide bölümlerimizden biridir.
pek çok sebebin kümülatif bir etki yapması sonucu kolayı bırakan bünyelerin(u: benim o ben) alışkanlık icabı susuzluğunu ancak asitin gidermesi sorununa hızır kimin yetişen içecektir.hem asitli,hem tadı güzel,hem de kalorisi düşüktür.farklı seçenekler de sunar ki en güzel budur.favorim ise elmalı soda dır
analarımızın günlerinin, 80 lerin 90 ların doğumgünü partilerinin vs.nin vazgeçilmezi gayet pratik ve sağlıklı bir soğuk meze gibi olan salatadır. bildiğiniz salatanın içine haşlanmış patates ve dileğince baharat atılmasıyla hazırlanır. ve bazı dil simsarlarının buna sapates balatası dediği duyulmuştur.
euroleague.net tarafından her sene düzenlenen en iyi taraftar fotoğrafı yarışmasında, minik efesli finale kalmış. oylama 30 ağustosta son bulacak. oy kullanmak isteyenler için:

http://www.euroleague.net
türkler içmesin diye (u: benim fikrim bu )(u: sanmam ki başkaları içsin),etil alkolun içine,metil alkol koyarak üretilen yanıcı ve zehirleyici sıvıdır...