bele dolayarak toka ile tutturulan, kumaş, deri veya metalden yapılan bel bağıdır. giysilere bağlı olarak üretilmiş olabileceği gibi, giysilerden bağımsız bir biçimde aksesuar amacı ile de kullanılabilir. bir kemeri oluşturan ögeler, zaman içinde moda olgusu nedeni ile biçim ve özellikleri değişebilen kemer tokası ve beli en rahat biçimde kavraması için üzerine açılmış deliklerdir.

kemer, tunç çağı'ndan bu yana hem kadınlar için hem erkekler için kullanılagelmiş bir giyim aracıdır. orta çağ'a kadar bayan giyiminde erkeklere oran ile daha az yer almış olsa da o dönemden itibaren günümüze dek hem kadınlar hem erkekler için biçimleri farklılık gösteren kemerler ortaya çıkmıştır. kaynak(wikipedia)
iki işi bir arada yapma durumudur,entry girmeye ara verilememesi gibi durumlarda ortaya cıkar,şiddet içerikli bir filmse entry girmeye bir süre ara verilmesi tavsiye edilir(u: kendimden biliyorum)
"ayyy necatii bende istiyorumm bunndaannn" denildiğinde birçok erkeğin yapmak için saatlerce çaba sarfedeceği lumpen hareket
gerginleştirici etki tamamen bitki özlerinden elde edilen patentli proteinler sayesinde elde edilir.

uygulamadan hemen sonra başlayan hızlı etki kırışıklık ve mimik çizgilerininde gözle görünür biçimde gerginleşme sağlar, sarkan bölgeyi toparlar.okra özü ve amberçiçeği karışımı, ciltte deformasyona uğramış bölgeye hızla nüfus ederek dokunun açılmasını ve gerilmesini sağlar.

tatlı badem tohumu özü molekülleri anında dermis tabakasına bağlanarak kırışıklık görünümünü açmayı hedefler, yoğun nemlenme sağlar.

algea (yosun özü ) sayesinde anında sıkılaştırıcı etki gerçekleşiranti enflamatuar ve analjezik etkisi ile cildi onarırken formulasyonda bulunan vitamin b12, hücre enerjisini arttırır. böylece serum hızla emilir ve etki anında başlar ve 16 saat süren güçlü etki görünümünüzü gençleştirir.esnek, ince ve cilde uyumlu zar halinde cildi kaplar. suyla yıkandığında kolaylıkla çıkar.

ciltte parlama yapmaz, yapışkan etki bırakmaz.yaşlanmayı arttıran dış faktörlere karşı cildi korur.

biolojk yaşlanmaya karşı koruma sağlar.

düzenli kullanıldığında cilt sıkılaşması ve kırışıklık derinliğinde kalıcı etki gösterdiği klinik çalışmalarca ispatlanmıştır.

hassas ciltler için özel olarak geliştirilmiştir.

parfüm içermez.

sonuÇ:

-sürüldükten hemen sonra uygulanan bölgeyi gerginleştirir.

-kırışıklık görünümünü açar, rahatlatır.

-mimik çizgilerini yumuşatır, ince çizgileri gevşetir.

-hızlı etkilidir.uygulandıktan hemen sonra etkisi başlar, gün boyunca devam eder.
ınci sözlükte bu rumuzla boy gösteren bora kırca adında twitter’da çok basit bir şekilde kullanılabilen açığı bulan türk.

bug: web üzerinden “accept (username)” yazdığınızda “username” kişisi sizi otomatik olarak takip etmiş oluyor (idi) isteği dışında..
dünya tarihini görebileceği en korkunç ayrıma,ırkçılığa sebep olan görüştür.sömürgecilik,üstün kültür,medenileştirme misyonu,emperyalizm,ırkçılık,ayrımcılık,modernizasyon politikaları,baskı rejimleriyle toplumların adam edilmesi,faşizm ve savaşlarda kitle imha silahlarının kullanılmasının meşruiyet gerekçesi darwinizm e dayanır. asıl komik olan anti-sömürgeci,anti-emperyalist ve haksızlığa,eşitsizliğe,adaletsizliğe karşı olan aydınların aynı zamanda darwinizm i savunmalarıdır.bundan daha büyük bir paradoks olamaz.

(bkz:bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)

faşizan görüşler için charles darwin den alıntı yapmak gerekirse:

doğal seleksiyon a dayalı kavganın,medeniyetin ilerleyişine sizin zannettiğinizden daha fazla yarar sağladığını ve sağlamakta olduğunu ispatlayabilirim.düşünün ki,birkaç yüzyıl önce avrupatürkler tarafından işgal edildiğinde,avrupa milletleri ne kadar büyük risk altında kalmıştı,bugün avrupa nın türkler tarafından işgali bize ne kadar gülünç geliyor.avrupa ırkları olarak bilinen medeni ırklar,hayat mücadelesinde türk barbarlığına karşı galip gelmişlerdir.dünyanın çok da uzak olmayan bir geleceğine baktığımda,bu tür aşağı ırk ların çoğunun medenileşmiş yüksek ırk lar tarafından elimine edileceğini görüyorum. (francis darwin, the lefe and letters of charles darvin, vol. 1, 1888. new york: d. appeleton and company, s. 285-286)
kilo yapmayan bisküvinin reklam sloganıdır...

editı: yazar kendini bildi bileli bu bisküviyi yemektetir ancak bir türlü formda kalamamaktadır..
türk ordusunun sonunda sıcak takip hakkını kullanarak, terörist avı için kuzey ıraka yaptığı harekattır. terörü yok edemesede ,teröristi yok etme amaçlıdır. bundan önce yapılan hava saldırısından geriye kalan pislikler temizlenecektir. bütün savaşların sonu kanlı bitmesi, geriye kalan gözyaşı ve kan olması hasebiyle olumlu sonuçları yanında birçokda olumsuz sonuçlarıda olacaktır. ancak terör örgütünün son zamanlarda ki kudurmuş haline bi dur diyecektir.

harekatın şubat ayında yapılmasının ,teröristlerde şok etkisi yapması yanında türk askerinin gücünüde tüm dünyaya gösterecek, ortaklaşa paylaşılan istihbarat sayesinde noktaya gidilecektir, dağ bayır terörist aramayacapız. harekatta terörü bitirmek için sadece sac ayaklarından biri olsada ... bi ayağını kessek bile ,halkı bilinçlendirmeden, refah seviyesini arttırmadan pkk terörü yine bitmeyecektir.
hareketli mi hareketli,güzel mi güzel bir aslı sarkısı...

bir yanım öfke, bir yanım şiddet

Önümde bir dünya kendinden habersiz

dur deyip vuran, sözde barışan

elinde ateşle tanrıdan dem vuran

ne isterler ki yarından

durmam dünya durulmadan

susmam sesimi duyurmadan

durmam dünya durulmadan

susmam sesimi duyurmadan

bir yanım korku, bir yanım nefret

Önümde insanlık tarihten habersiz

ben deyip duran, güce tapınan

gemiler batarken kendini kurtaran

ne isterler ki yarından

durmam dünya durulmadan

susmam sesimi duyurmadan

durmam dünya durulmadan

susmam sesimi duyurmadan
yeni kasa çizilmiş ilkokul tavsanıdır papyonu daha terzidedir lisede papyonlu olacaktır
tc nin arabulucuğuyla imzalanan 6 aylık ateşkesin bitmesi ile sanırım 24 aralık ta cozutan israil in gazze şeridi ni toz duman eden, sivilleri yok sayan saldırılardır. 300 e yakın filistinli hayatını kaybetmiştir.

ortadoğu daki dram mram diyen hani o meşhur uluslararası toplum un gıkı çıkmamaktadır. ne zaman bölgedeki saldırılara müdahele edeceklerdir, en azından sözleriyle, merak konusudur. kınıyoruz, bölgeden şu çıkmalı bölgenin barışı için bilmem ne olması diye bülbül gibi öten uluslararası toplum sanki toplu tc ye atmış gibi, aha al çık işin içinden demiş sanki tc ye. altından kalkamayacağı bir arabuluculuk işine girdi tc sanki vakti zamanında ve şimdi de kimse sallamıyor kendisini. halen daha devam etmekte saldırılar ve askerler, militanlar vs değil, siviller ölmekte. umarım sesini duyurabilir tc. ve biran önce son bulur saldırılar.

edit: ateşkes 19 aralık ta sona ermiş.