türk sinemasının en ünlü kadın oyuncularındandır. türk sinemasının adile teyzesidir. genellikle komik gülüşü, ve uykudan önce programıyla hatırlanır.
90lı yıllardan sonra doğan çocukların pek oynamadığı cocukluk oyunudur. kemik ,elmas, camgöz şeklinde çeşitleri vardır. oyunda, ortaya koyduğunuz yani risk ettiğiniz bir miktar vardır birde elinizde oynadığınız yani diğerlerini vurmaya calıştığınız esas misketiniz vardır buna gaflik denmektedir.bir çok oyun şekli vardır çukur,dizmece ,vuruşkarış...

sokakta oynaya oynaya bi torba misket elde edersiniz sonra anne olacak kadın o torbanın sizin gözünüzdeki değerini bilmeden emeğinizi hiçe sayarak alır atar o torbayı ... seneye herşey en baştan başlar tekrar oyunlar oynanır misketler kazanılır annne gene atar her sene bu tekrarlanır
micheal moore un neoliberal in önde gideni arkada durmayanı amerika nın sağlık sisteminin göçüklüğünü, hani o sözde tiksinilen küba ile karşılaştırarak sövgüler düzdüğü ve nah çektiği 2007 yapımı belgeselidir. isminin türkçe hali gülümsetir adamı ama argo da ruh hastası diye söylenegelirmiş bu sicko.
hayatı bu sanal platform; ve gerçeklik ile kurgu arasındaki bağı kopmuş olan çizgi film karakteridir. bir çoğunda türk işi dizi muptelalığı da görülür. hayat çok boktan yafss, her şeyin canı cehenneme, lanet olsun bu hayata, buralardan kaçmak istiyorum, kimse bilmesin nerede olduğumu vb. gibi iletilerle ilgi, şefkat ararlar, neden msn de ya da internet ortamında ararlar bilmiyorum ama.
üç beş bi şeyler karalar karalamaz(u: ya da karaladıktan sonra) dönüp okuduktan sonraki gıdıklanma hali.

'ayol ne yazmışım ekiuhgu' ya da pis pis sırıtarak 'amuğaguhjılk' dedirtir. eeee boşuna dememişler, kendini güldürebilmeli insan diye. yok ya, yetebilmeliydi o. aman aynı hesap yahu. sonuçta.
bilmediği konularda konuşunca komik duruma düşmektedirler.

mesela lozan anlaşmasını okumadan azınlıklar hakkında, musul kerkük hakkında, kıbrıs hakkında atıp tutarlar.
peşin fiyatına dört taksit olarak işleyecek olan ve bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirten ceza-i taksitlendirme.(u: bu da ne demekse) 19 temmuz'dan itibaren ola ki kapalı bir alanda, ki buralar artık dumansız hava sahası olarak literatüre geçiyordur, sigara içerseniz 69 liralık cezayı da yersiniz. ama korkmayın, dört taksit ile cezanızı ödeyebilir, yani bu sahalarda istediğiniz irtifa ile sigaranızı taksit taksit tüttürebilirsiniz.

sigara yasağı, kapalı alanlarda sigara içme yasağı derken taviz yok, çok katı ve sert olacağız gibi ballandırmaların üstüne insan, cezada kolaylık olarak taksitlendirme olayını duyunca ister istemez götüyle gülüyor, sonra da halkın üstünden nasıl para kazanılacağının şaşkınlığını fark edince ayar oluyor. işte hizmet be, taksit de yapıyoruz kisvesi altında örtük bir biçimde arada bir içseniz bir şey olmaz iması yapıldığından. mekanlara, bilhassa da bar ya da cafe barlara, adam gibi havalandırma zorunluluğu getirtilmesi yerine nelerle uğraşılıyor. haydin bakalım.
aritmetiksel ve mantıksal işlem yapabilen ve bilgiyi depolayabilen aptal bir makine değilmiş,aptal bi aletmiş. atasıda abeküsdür, m.ö 3000 yılında çinliler tarafından bulunmuş... müslümanlar tarafından bulununan bir başka atasıda tesbih olsa gerek 33 lük ,99luk gibi.

4 kuşak vardır

enıac

transistör

baskı sistemleri

günümüz pc leri
cocuk hangi yasta olursa olsun,zarar veren,cocuk yoksa da ilişkiye onarılmaz zarar veren kavgalardır.

edit:

2 yıllık evli ve daha bir yasında olmayan cocuklu komsularım sayesinde,üç gündür bir fiil seyircisi oldugum durumdur.cuma aksamı baslayan gürültüler cumartesi sabahı uykumdan uyandıracak kadar sertlesmiştir.öğlene dogru barsı imzalayan çift aksam muhtesem bir yemekten sonra,masada bulun arac gerecleri dısarı fırlatmıslardır.sinir krizlerine girip,uyuyamamı saglayan bu cift,kulaklarımı tıkayıp zorla uyumama ragmen pazar sabahı aynı gürültüyle uyanmama,etnik kökenli gruplara küfürler saydırmaya baslamıslardır.aynı sekilde bu sabahta bu çirkin duruma seyirci kalmısımdır.elimi telefona götürüp polise sikayet edecekken,annem tarafından uyarılmıs,beni ilgilendirmediği söylenmiştir.su anda sular biraz durulmustur.sanırsam kadın kişisi esyalarını toplamakla mesguldür zira kadının yediği küfürler (hemde hiç haketmeden) benim küfür haznemde bile yoktur.
fantastik, süper ve bir o kadar da über, on üzerinden on lan anlamında harfler konvoyu.
okulumuzda özellikle en çok takılan ve bir insan üzerinde sıkılmadan saatlerce sohbet edilebilen şey.ya bırakın o öyle mutlu mu mutlu o halde kimseye laf düşmez.herkes istediğini giysin istediğini yaptırsın niye illaki laf atma arkadan konuşma telaşı.nedir bu.dünyaya kaç kere geliyoruz.yapabileceğimiz herşeyi yapmalıyız geç olmadan.
meclise girdiği takdirde mikrofonu elinden bırakmayıp vekilleri uyutmayacağına eminim.meclis-i ala,

meclisim en ala,hadi eller havaya,yoo yeah.
tartışmasız gereksiz yere eleştirme güdüsü kabarık olan yazardır, 3 gün eleştirmezse kendini kötü hisseder. bu yazarlar eleştirir, eleştirmelidir, eleştirsinlerdir.. (u: biz eleştirilen yazarlar olarak..) (u: eğleniriz) (u: eğlenmeliyiz) (u: eğleneceğizdir)
iğrenç görünmek için yapılan müdaheledir. müdahale sonrası ağız, burun, göz yer değiştirir.

(bkz:botoks)