44 teröristin etkisiz hale getirildiği harekatın şu sıralarında 5 şehit vermiş bulunuyoruz.

(alinti: TARIH : 22 şubat 2008

NO : BA - 17 / 08

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, 21 şubat 2008 günü saat 19:00'dan itibaren Irak'ın kuzeyinde üslenmiş PKK terör örgütü mensuplarına karşı başlattığı hava destekli sınır ötesi kara harekatı, planlandığı şekilde devam etmektedir.

2'nci Ordu Komutanlığı sevk ve idaresinde Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı birlikleri tarafından icra edilen harekat; Hava Kuvvetleri, Kara Havacılık unsurları ve karada konuşlu ateş destek vasıtaları tarafından desteklenmektedir.

Dün gündüz ve gece devam eden harekat esnasında, bölgede tespit edilen terör örgütüne ait hedefler Hava Kuvvetleri uçakları, silahlı helikopterler ve kara ateş destek vasıtaları ile yoğun ve etkili bir şekilde ateş altına alınmıştır. Aynı zamanda, birliklerimizin ilerlemesi esnasında terör örgütünün kullandığı değerlendirilen doğal ve yapay bir çok tesis, içlerindeki çok miktarda mühimmat, malzeme ve yiyecek maddeleri ile birlikte kullanılmaz hale getirilmiştir.

22 şubat 2008 tarihinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada, 24 terörist etkisiz hale getirilmiş, çok sayıda terörist yaralanmıştır. Ayrıca, temas bölgesinde en az 20 teröristin daha topçu ve silahlı helikopterler tarafından etkisiz hale getirildiği değerlendirilmektedir.

Söz konusu çatışmada 5 personelimiz şehit olmuştur. Sıcak temas durumu bazı noktalarda kesintilerle devam etmektedir.

Operasyon esnasında Hava Kuvvetleri, silahlı helikopterler ve karada konuşlu destek silahlarıyla, uzun mesafeden sığınak ve barınaklar içerisinde etkisiz hale getirilen teröristlerin kesin sayıları, söz konusu hedef bölgelerine ulaşıldıktan sonra ayrıca değerlendirilecektir. ılk tespitlerden, teröristlerin uzun menzilli silah ve Hava Kuvvetleri ateşlerinden ağır zayiat verdikleri anlaşılmaktadır.

Elde edilen istihbari bilgiler, özellikle sözde lider denilen kadronun panik halinde güneye doğru kaçarak, bölgeyi terk etmeye çalıştıklarını göstermektedir.

Sınır ötesi harekat sadece terör örgütünü hedef aldığından, yerel unsurlardan birliklerimize karşı her hangi bir yanlışlığa sebebiyet vermemeleri ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin gösterdiği hassasiyeti paylaşmaları beklenmektedir.

Birliklerimiz çetin hava ve arazi şartlarında, ileri harekatı ve arazi arama tarama faaliyetlerini kahramanca sürdürmektedirler. Harekat, planlanan hedeflere ulaşıp öngörülen maksat tahakkuk edince sona erdirilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.)

genel kurmay başkanlığı basın açıklamasından alıntıdır.

*ordumuzun gücüne inanınız ve moralinizi yüksek tutunuz. (u: ne mutlu türküm diyene)
sıklıkla temizlenmediği halde mousenin yüzeyle temasını kesmeye sebebiyet veren özellikle lazer mouselerde ortaya çıkan, toplu moselerde başlıca bir sorun olan, mouse altında oluşan pislik birikimi.
iti an çomağı hazırla deyimiyle aynı anlama gelen bi atasözüdür. sevilmeyen kişilerin o anda orada bitmesiyle ilintili olarak kullanılagelen bir ifadedir.
enteresan bir evlilik çeşitidir. aşk evliliği denilen evlilik tipini resmen mantıksızlıkla suçluyormuş gibi duran bu evlilik çeşiti ilk çıktığı zamanlar şirket evlilikleri gibi görünürken, artık bu durumu aşmış gibi. işin tuhaf yanı evlilik sözleşmesi, tarafların finansal ve istediği/istemediği tutumlar kısmı; klozet sende kalsın, vantilatörü ben alayım, üzerine sıçtığın çeyizimi düz de git vb. gibi maddelerin resmileştirilmesi ve altına imza atılması durumu. imza atmaya bayılıyoruz sanırım, ulan zaten evleneceğim diye onca kahır çekiyorsun, sağlık kontrolleriymiş, fotoğrafmış, kafa kağıdı fotokopisiymiş, gün ayarlamaymış bilmem ne, üstüne git belediyeye imza at. bir de bundan önce otur mantık evliliği yapacağım diye sözleşme ile uğraş. cidden canımız sıkılıyor sanırım. madem mantık istiyorsun yapacağın evlilikte, önce kendin mantıklı ol ve sonra git mantıklı bir kadın/erkek bul kendine, bu zırvalıkları kağıt üstünde belirtmeye ve resmileştirmeye ne gerek var. zaten evlilik denilende de bir tuhaflık var ama konu bu değil.
reklam kampanyalarında sürekli birbirine benzeyen bira firmalarının. farklılaşma çabaları sonucu türeyen ,reklam kampanyasıdır. efes pilsen bu sayede diğerlerinden sıyrılmıştır.

(bkz:yaşar holding)
iskender pala nın bir kitabın, kays ın yani namı diğer mecnun un dilinden sevgiyi, sevgiliyi, tutkuyu değil aşkı, püri pak aşkı anlattığı tarih dokulu, eşsiz romanıdır. gönül insanı olabilirseniz, belki siz de leyla yı görebilirsiniz demektedir bana içten içe...
çaylaklık dönemi(u: ya da yanlışlıkla düşülen çaylaklık dönemi)(u: !) sonunda systemden gelen okunduktan sonra imha olabilen mesaj

(bkz:sağol be)
cern'de yapılan deneyin sırları kuzey kıbrıs'ta analiz ediliyor.

yüzyılın deneyi olarak değerlendiren bing bang deneyi geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilmişti. deneyin yapılması büyük tartışmalara neden olmuştu.

şimdilerde ise kktc'de gerçekten umut verici bir gelişme yaşanıyor.bing bang'in sırları kktc'deki yakın doğu Üniversitesi'nde (ydÜ) çözülüyor. avrupa nükleer araştırmalar merkezi'nden (cern), ydÜ'deki süper bilgisayar'a gelen deney sonuçları, burada bilim adamları tarafından incelendikten sonra sonuçlarıyla yeniden cern'e gönderiliyor.

dünyada sayılı yerde bulunan süper bilgisayar saniyede 12 trilyon işlem yapıyor.güney kıbrıs rum yönetimi de bu gelişmeyi kıskanmış olacak ki, ab'den fon talebinde bulundu. fakat haklı bir gerekçe ile ret cevabı aldı. ab bu fonun gereksiz olduğunu ve g.kıbrıs'ın kuzey'deki bilgisayarı kullanması gerektiğini söyledi.

yavru vatan kıbrıs'taki bu bilgisayarın gücünde bir bilgisayar ülkemizde henüz bulunmuyor. süper bilgisayar kktc hükümetinin teklifiyle geçen yıl alındı. kanser ve gen araştırmaları da yürütebilen bilgisayar, ydÜ'deki teknoloji merkezi'nde kuruldu.

bilgisayar sadece kktc için değil aynı zamanda türkiye için önemli. Çünkü üniversitelerinden bilim adamlarının yaptığı araştırmaların yanında tbmm'nin tutanakları, ış bankası da dâhil büyük şirketlerin sırları merkezde saklanıyor.

bilgisayar kıbrısta 3 ay elektrik olmasa yada 8 şiddetinde bir deprem olsa bile işlem yapabilecek şekilde kuruldu. 1.280 adet işlemcisi, 160 ayrı ünitesi ve aksaklıklara karşı yedekleme sistemi bulunan bilgisayar, dvd'ye kayıtı 1 saniyede yapıyor.

alıntı: http://www.veteknoloji.com/cern-sirlari-kuzey-kibris-ta-cozuluyor-9087-.html
bkm(u: beşiktaş kültür merkezi) oyuncuları ve yılmaz erdoğanın kurmuş olduğu bkm mutfak komedi kulubü'nün bir parçası olan çok güzel hareketler çarşamba akşamları saat 22.45'te kanal d izleyicisinin beğenisine sunulmaktadır bu zamana kadar geçen 4 bölümde izleyiceden büyük beğeni toplayarak üst sıralara yükselmeye başlayan güzel bir tiyatro gösteriminin televizyona aktarımı!!!!
star wars 4-5-6'da kuklayken 1-2-3'te yerini bilgisayar efektine bırakan, bu nedenle hoplayıp zıplayabilen jediların jediı, ufak dev jedi.
hemen oradan kaçarak uzaklaşılması gereken durum kesinlikle bir problem çıkma ihtimali yüksektir
röyksopp, torbjørn brundtland ve svein berge'in oluşturduğu bergen, norveç'li elektronik müzik ikilisidir. grup resmi olarak 1998'de kuruldu ve ilk albümleri olan melody am 'i 2002'de çıkardılar. albüm içinde bulunan remind me,eple,poor leno,a higher placei diğer mükemmelliklerden öte tutmamak gerektiğine kanıt niteliğindedir. efes pilsen one love festival kapsamında 21 haziran 2009 tarihinde istanbulda olacaklardır.yazarın askere gideceğini duyan ilk grup olmuştur röyksopp , bu gidişle bu listeye red hot chili peppers , tool , tricky , john butler trio ve waldeck eklenecektir .

(bkz:hay bin kunduz)

(bkz:allahın yok tsk)
sigarayı bırakanlar için 2, gün yaşanacak hadisedir .diğer aşamaları sürekli yemek yemeği istemek.herkese bağırıp çağırıp.

oyüzden neden bırakacaksınki sigarıyı mutlu ama hastalıklı ol mutsuz sağlıklı olacağına