uyku sersemliğini ifade eden ya da sabah sabah her bir yanını asabiyet saran insanlara ithafen hazırlanıp paketlenmiş deyiştir.

daha çok afyonum patlamadı diye söylenegelir bu deyiş ve arada arıza çıkardığı ya da tutukluk yaptığı da görülür bu deyişin ana karakterinin. şöyle ki,

- naciyemmm günaydın bubuşum!

+ bi siktir git sabah sabah ağzımı bozdurma bana niyazi

- başlıcam afyonuna haa, kırılıp döküyoz burda şirinlik yapıcaz da güldürücez seni diye. yetti lan her sabah da tutukluk yapar mı be bu meret!?
medyanın gücü yoktur;gücün medyası vardır sözünü sarfetmiş eski solcu, istiklal marşı derneği başkanıdır.

her zaman değil; arada güzel şeyler söyler.
akın birdal, 2 ocak 1948'de niğde'de doğdu. babasının adı gafur, annesinin adı melek'tir. ziraat yüksek mühendisi; ankara Üniversitesi ziraat fakültesi toprak ılmi bölümü'nü bitirdi. yüksek lisansını gazi Üniversitesi'nde işletme alanında tamamladı. uluslararası ınsan hakları federasyonu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. sosyalist birlik partisi, birleşik sosyalist parti, Özgürlük ve dayanışma partisi, sosyalist demokrasi partisi kurucu Üyeliklerinde bulundu. ıhd ve sdp onursal genel başkanı. anı-belge, deneme ve öykü türünde üç kitabı yayınlandı. orta düzeyde ıngilizce bilen birdal, bekâr ve 2 çocuk babasıdır.
izlenilesi bir kanal olan tlc nin,enteresan programlarından biridir. 300 kilo ve üzeri insanların,dünya tatlısı bir doktor eşliğinde,ki onu da başka bir başlık altında tanıtıcam:) Dr. Nowzaradan bir yıl süren zayıflama sürecini konu alır. 350 kilo olan abla ve abilerin,ısrarla günde 3 kilo dondurma,6 pizza vb.gibi şeyler yiyip,su içsem yarıyor demeleri de ayrıca psikologlar tarafından incelenmelidir ki o da sözlüğümüzde mevcuttur.
(alinti: bu köy erkeksiz kaldı....rusya'da erkek sayısı azalıyor. slydzi köyu "tamamen erkeksiz" ilk köy oldu. köyde sadece 100 kadın yaşıyor.

ıkinci dünya savaşı’nın bitişi ve sscb’nin çöküşünden bu yana rusya’da erkeklerin yaş ortalaması hızla iniyor. yaş ortalamasının 59’a düştüğü rusya’da birçok köy de erkeksiz kalmış durumda.

slydzi bu köylerden biri. son erkeğini geçen yıl kaybeden köyde, 100 kadın yaşıyor. slydzi bundan 50 yıl önce ülkenin batısında kadın, erkek ve çocukların yaşadığı, kalabalık bir nüfusa sahip normal bir köydü.

http://content.hurriyet.com.tr/?path=/dunya/8215202.asp&y=41)
dereboyundaki pizzacıya gidip sorulan soru.fiyatı boyundan çok küçüktür.

ara: motorla beraber çalınan pizza olayını gerekli gereksiz ortamda anlatıp sonuç alamayan karakterde insanların herşeyi yapabileceğine dair duyduğu sonsuz güvenin kaynağı,tabii ki bu pizzacılarda doğmaz.

(bkz:aykoç)
yeni yılda kıbrısta geleneksel olarak bugday nar kuru üzüm badem susam gibi kuru meyvelerle hazırlanarak yapılan chrismas yiyeceği
(u: ukde)

youtube da 2006 yilina kadar uye olan kullanicilarin gorebildigi kucuk ayicik. siz videonuzu izlerken gider doner dolasir sitede. (u: yersen)
bir metin üzerinde gerekli yazım yanlışlarını, dilbilgisi hatalarını bulup düzelterek ısıtıp yayıma hazırlama işi. kısaca düzelti.
rahatlığı benimsemiş kişiliktir. yanındakinin de (u: kız-erkek) insan olduğunun, insanların gaza gelebilmesinin farkına varan kişiliktir. fakat bazen abidik gubidik replikler de çıkabilmektedir..

x: ya sabahtan beri bişey diyorum şu kulağını aç da beni dinle...

y: pırt yada zort.. tamam aşkım can kulağıyla dinliyorum... (u: iğrenç sımayl)

(u: bu entry can sıkıntısından sırf iğrençlik olsun diye yazılmıştır) (u: arz ederim)
herzaman söz verilenden daha uzun olan süredir. kadınlar genelde evden çıkarken son hazırlıklar kapsamında genel bir düzenleme yaparlar.
alsancak

açmenya (+90 392) 821 2736

altınkaya 1 (+90 392) 821 8341

capitano (+90 392) 821 3025

cyprus bar res. 0542 8520634

feray&fuat 0542 8526220

green valley (+90 392) 821 8850

lacem res. (+90 392) 8211398

lavista res. (+90 392) 8218259

saint tropez (+90 392) 821 8324

sevener res. (+90 392) 821 2606

the legend (+90 392) 8211369
niyal ozturk'un solist , serkan Çelik ve mert kozal'ın gitarist , ufuk şevki'nin bassist , tunca pekcan'ın baterist ve vokal olduğu, cem ozkan ve ydu rock konserlerinde yer almakla birlikte , her cuma girne de city bar'da çalan ve albüm hazırlıklarında olan rock grubu.
dota(u: defense of the ancients)nın en tehlikeli agility herolarından bir tanesi . lakabı anti-mage olan bu elf arkadaşımız lakabıyla doğru orantılı olarak tam bir büyücü katilidir . ilk pasif büyüsü olan mana break bir orb effect olup diğer alınabilecek orb effect itemlara çakışabilir . bu bir handikap olarak gözükse de aslında müthiş seri magina her vuruşunda 65 mana yakarak rakibini bir anda (u: mana) sız bırakabilir . ardından gelebilecek mana voidle zavallı rakibinin eksik olan her manası karşılığında 1.1 hp götürür ve bu hpsi nisbeten az olan intelligence herolarına ani bir ölüm habercisi olabilir . bunların dışında magic resistance magina yı 40 % ye kadar büyülerden koruyabilir . bir de 6 saniyede bir blinklenebilen maginamıza 2 adet cranium basher yaparsak tadundan yenmeyecek bir oyun olabilir .

(bkz:i m blind not deaf)

(bkz:your mana is mine)

(bkz:bir oyun karakteri hakkında bu kadar çok şey yazmak)

(bkz:deli olma malaz)