yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

13 + 18 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

corap sokugu ve merdaneden tuzluk yapmak

kirbac

laftan anlamadıkları için,hayvanları eğitmede kullanılan vurma aracı...başka amaçlar için de kullanılır..(u: merak eden araştırsın)(u: swh)

sozluk uyuma

an itibariyle hala hiç entry yazılmamış şimdiye kadar baya entry yazılırdı dediğim olay uyumayan 4 kişi var ama icraat yok

dr oetker creme ole

puding in kolay yöntemi. 3-4dk da hazırlanabilen mükemmel tatlıdır. soguk yenir. mixer ile karıştırılırsa tozlari süte daha iyi karışır fakat öğrenci evinde bir mixer bulunma ihtimalini göz önüne alırsak bol bol çırpmak daha mantıklıdır. (u: çatal)(u: bıçak)(u: kaşık)(u: hepsi olur)(u: yeter ki iyi karıştır sözlük)

cem uzan vaatleri

ydu de turbanla derse giren ogrenciler

okulumuz yök bünyesinde bulunmasına rağmen türbanla derse giren öğrenciler mevcuttur.efendim zamanında uluslararası kıbrıs üniversitesinde de serbest bir durumdu fakat orada yasaklandıktan sonra okulumuza yoğun bir kayıt başlamıştır.efendim bu öğrenciler çoğu kişiden uzak durur ve kendi yurtlarında kalırlar lefkoşa içlerinde.kimi geleneksel türban kurallarına uyar, kimisi ise kot, badi ve türban kombinasyonunu kullanır. kimi makyajsızdır, kimi full makyajsız derse gitmez. hukuk ve edebiyat fakültesinde sıkça görülür. bazı hocalar bu öğrencileri dersten atar, bazıları ters ters bakar ama bişi yapmaz. adam gibi adam olanı da var bi işe yaramayıp simge gibi kullananıda.bide yaz aylarında çok terlerler fakültemde çok karşılaştım.kabuklu fistık diye adlandırılanları da mevcuttur.çok çeşitlilerdir. mesela ilk geldikleri sene çoğu nişanlıdır sonraki sene evlenirler.bie arkadaşları onaylamadığı sürece yapılacak iş askıda kalabilir.serbestçe aşk yaşayanları da gördüm köprü kafede.efendim okula faydası varki almış sayın okul yöneticileri ne diyebilirim ki....


dalay lama

lamaların en büyüğü. alıntı: tdk


dalay lama veya dalai lama, tibet'in ruhani dini lideri.


14. kutsal dalai lama, 6 temmuz 1935'de kuzeydoğu tibet'de dünyaya gelmiş, uzun aramalar sonucunda iki yaşındayken gösterdiği mucizelerle 13. kutsal dalai lama'nın reenkarnasyonu olarak tanınmıştır. ekim 1939'da tibetin kutsal şehri lhasa'ya yerleşmiştir.


1949'da yeni kurulan komunist Çin hükümeti tibet'i işgal etmeye başlayınca genç yaşına rağmen ulusal kabine başkanlığı görevini de üstlenmek durumunda kalan kutsal dalai lama dokuz yıl boyunca Çinli işgalcilere karşı barışçıl, şiddet karşıtı bir politika izlemiş, fakat Çin hükümeti giderek artan bir şiddetle kendilerine direnen savunmasız onbinlerce tibet'liyi katletmiştir. Çinlilerin kutsal şehir lhasa'yı kuşatmaya almaya başlamasıyla, hindistan başbakanı nehru'nun daveti üzerine kutsal dalai lama barışçıl mücadeleyi sürdürmek üzere himalayaları aşarak 31 mart 1959'da hindistan'a geçiş yapmıştır.


kutsal dalai lama ile birlikte yaklaşık 80.000 tibetli hindistan'a geçiş yapmış ve buradan hindistan'ın değişik yerlerine, nepal, bhutan ve dünyanın değişik yerlerine mülteci olarak yerleşmiştir (komunist Çin yönetiminden kaçabilenler bugün hala geçiş yapmaktadır).


kutsal dalai lama, barışçıl politikaları ve tibet'in özgürlüğü için şiddet karşıtı mücadelesi nedeniyle 10 aralık 1989'da nobel barış Ödülü almıştır.


bugün 73 yaşında olan kutsal dalai lama'nın sonsuz şefkat bodhisatvası'nın bedenli bir ifadesi olduğuna inanılır.


http://tr.wikipedia.org/wiki/dalay_lama

the great escape

gerçek bir hikayeden yola çıkılan, 2.dünya savaşının ortalarında alman nazi birlikleri tarafından esir alınan askerlerin kaçış hikayesi, tavana vurmuş oyunculuk la 2.5 saatin ne ara geçtigini anlamadan hiç kasmadan zevkle izlenebilecek ayrıca kadrosunda belkide dünya sinema tarihinin en cool oyuncusu olan steve mcqueen (u: adamım yerinde durama) (u: yaşasa iyiymiş) i barındıran şüphesiz izlenmesi gereken 1963 yapımı leziz bir film. bu arada filmin tanehiç bir sahnesinde bir bile hatun bünye yoktur hafiften spoiler geçeyim abazan bünyelere hitap etmiyor (u: hatun yok paşam) (u: motor al olmadı)

i love you man

2009 yapımı süper bir komedi filmi. başrollerinde paul rudd ve how i met your mother'dan marshall rolüyle tanıdığımız jason segel var. başroldeki peter klaven hayatını hep bir ilişkiden diğerine koşarak geçirmiş -adam çapkın değil, sadece hep bir kız arkadaşı varmış-, hiç erkek arkadaşı olmayan, evlenmek üzere ve bir sağdıç bulması gereken biridir. izlerken çok güldüm çünkü böyle erkekler gerçekten var ve bu, böyle adamları konu alan ilk ve tek film. peter, nasıl erkek erkeğe muhabbet edildiğini ve erkeklerin bir aradayken ne yaptıklarını bile bilmiyor..


filmi imdb'den 7.7 aldığı için izledim, izlemeden önce başroldeki adam ve kız arkadaşı çerez oyuncular olduğu için biraz önyargılıydım ama film beklentilerimin ve aldığı puanın çok çok üzerinde çıktı. filmle ilgili önemli noktalardan biri de, bir erkek komedisi olduğu ve sağdıç ve erkeklerin arkadaşlığı konusu işlendiği için the hangover ile sürekli karşılaştırılması. hangover iyi bir filmdi ama bence bu film çok daha eğlenceli, sürekli güldüm, tavsiye ederim. (u: ikisini de)

analitik dusunce

daha fazla başlık!
ydusozluk ydusozluk ydusozluk