aynı zamanda badem grubunun şarkısıdır

kara gozlerinden bir damla yas dusunce

guzel yuzun yanaklarin islanir

kara gozlerinden bir damla yas dusunce

huzun keder yuregime yaslanir

sen aglama bir damla gozyasin yeter

sen uzulme gulum

gece gokyuzunden bir damla yas

dusunce bahar gelir tum cicekler islanir

kara gozlerinden bir damla yas dusunce

huzun keder yuregime yaslanir

sen aglama bir damla gozyasin yeter

sen uzulme gulum

gamzende gullerin biter

yollarima tas koysalar donecegim

gozlerinden yaslarini silecegim
ntv son kuşak programlarından..çok hoş yorumlar var..tavsiye edilir..programın geçen bölümlerine ntvmsnbc.com dan ulaşılabilir..duyurulur
ankaralı iş adamı.kendisi gazi üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı bölümünü bitirmiştir,1998'den beri ankara ticaret odası'nın başkanlığını sürdürmektedir..adı en son ergenekon soruşturmaları kapsamında göz altına alınması ile gündeme gelmiştir..
-topukların yere değmeden diz kapakların uyuşarak ustelik ayakta işeyebilmek.
ve beklenen oldu kolbastı yava$ yava$ dünyayı etkisi altına almayı ba$ladı . ya$ ortalaması 60 olan bu insanlar size sesleniyorum. lan gidin köyünüze salsa çaça felan yapın . biz insanoğulları bir$eyin bokunu çıkarmamayı ne zaman öğreneceğiz bilemiyorum .

http://www.olay07.com/index.php?lng=tr§ion=news&mod=display&pdate=200905300800&nid=26603

(bkz:ingizlerin semmame oynaması)

(bkz:fransızların dom dom kursunu esliginde halay çekmesi)

(bkz:almanların zeybek tutkusu)

(bkz:jamaikalıların horon sevdası)
sanki babası ölmüş gibi salya sümük ağlayıp dikkatimi çekmiştir. birinin elini tutup 'yok bişe evladım, bak geçti' demesi lazım bu adama.
merit hotelin kıbrısta gayrimenkul ve turizim geliştirme projesi kapsamında lefkoşada bulunan kthy genel müdürlük karsına 5 yıldızlı 140 oda, açık havuz, fitness, toplantı imkanları, kapalı otoparkı ve casinosu ile örnek bir turistik tesis olarak projelendirilen inşaatı halen sürmekte olan lefkoşayı bir memur kentinden kurtarıp biraz daha tarihi turistik turizme açmayı hedefleyen otel!!!!!
param yok diye cevap vermeniz durumunda, "tamam abi sorun değil ver sen ben bozarım" şeklinde cevap veren enterasan bünyedir.
tüm şarkıları kurt cobain tarafindan yazilmis, nirvana albümü. release yılı 1993.

"serve the servants" – 3:36

"scentless apprentice" – 3:48

"heart shaped box" – 4:41

"rape me" – 2:50

"frances farmer will have her revenge on seattle" – 4:09

"dumb" – 2:32

"very ape" – 1:56

"milk it" – 3:55

"pennyroyal tea" – 3:37

"radio friendly unit shifter" – 4:51

"tourette's" – 1:35

"all apologies" – 3:51
1970 yılının ortalarından sonlarına kadar zirvesini yaşamış britanyalı blues-rock grubu.5 adet altın plak kazanmış grup,disko dönemi adını verdiğimiz tiskinç dönemde patlamış patlatmıştır.grup şu dörtlüden oluşmuştur ;

dave "lonesome" peverett - gitar ve vokal

tony stevens - bas

roger earl - davul

rod price - gitar

slow ride isimli parçaları aynı vakitte guitar hero 3 adlı oyunda kullanılarak insanlara zamanın efsanesi foghat tanıtılmış , hatırlatılmıştır . pot içerkene bu grubu dinlemektedir insanlar nedense eski filmlerde.denemek lazım tabi.
aleviler tarafından muharrem ayında tutulan oruçtur. zilhicce 10 dan itibaren 20 gün sayıldığında 20. gün niyet edilen oruçtur. 12 gündür. 12 gün boyunca su içilmez, eğlenilmez, ilişkiye girilmez, kesici alatler kullanılmaz (u: derlemedir)

(bkz:yas orucu)
gündüzün geceye geçerkenki veya tam tersi de olan zaman dilimi. korku kuşağı da vardı bunun. (u: swh)
tatlı olarak tüketilebilen tek acı.(u: bu tanımdı)

bir pazar öğleni kahramınımız uyuyordur saat 14.00 suları

telefonun titre$im sesiyle uyanır ve acar telefonu.arayan hayvan gibi sevdiği 8 aylık mükemmel bir ili$ki ya$adığı sevgilisidir.

-"günaydın bitanem napıosun" der eleman

+iyi.

-gece arkada$larla pleysitey$ını abarttık da biraz 4 müydü ne öle yattım.görcen ekremi filan çıldırttım ne goller attım yaw hehe

+iyi.

-neyin var fıstık,durgunsun?

+ sana yanlı$ yapmak istemiyorum .eski sevgilime dönüyorum.terkediyorum seni gbç

-ne? nasıl ya? beni $imdi onun için terk mi ediyorsun?

-"ho$çakal" çat!..dı dı dıt dıı dııt dıdıdııtt

duyduklarının bir rüya olması için sağ kolunu verebileceğini dü$ünür bir an.sonra öfke kılcal damarlarına kadar yayılır.elleri titremeye soluğu düzensizle$meye ba$lar.önce mutfağa gider.sağa sola bakar.yapacak bir$ey bulamayıp banyoya gider.du$un altına gider.soğuk suyun altına girer ve ağlamaya ba$lar.

apar topar çıkıp giyinir.çantasını hazırlamaya ba$lar.yolu uzundur.15 saat boyunca yolda lazım olabilcek her$eyi birkaç dakika içinde çantasına tıkı$tırdıktan sonra.babasının yatağının ba$ucundaki çekmecede özel kutusundaki baretta yı da atar çantaya.

yolculuk için yeterli parası olmadığını farkeder.sadece gidi$ parası aramaktadır oysaki.arkada$larını teker teker arayıp para sorar.ak$am 19.00 sularına kadar para arar ama bi allahın kulunda para yoktur.

ak$ama arkada$ları bir $ekilde vazgeçirirler onu bu yolculuktan.içkiler içilir,kafalar dağıtılır,ağlanır.

3 gün sonra

Çalan telefonuna bakınca arayanın o olduğunu görür.açmaz açmaz.bikaç saat sonra açar ve ağlayan sesiyle yalvaran af dileyen o na bağırır,çağırır,kapatır.

sonra telefonu eline alır ve arar. o nu.konu$alım der.birgün belirleyip konu$urlar her$eyi.bir daha ayrılmacaklarını,hayvan gibi pi$man olduğunu anlatır o .tekrar ba$larlar.

o nunla tekrar eskisi gibi olabilmek için ellerinden geleni yaparlar ve bu talihsiz olayı hatırlatacak her türlü hatırayı ortadan kaldırarak bu konu hakkında konu$mamak üzere anla$ırlar.beraber marmarislere tatillere giderler.her$ey eskisi gibidir. o na göre.

2 ay sonra

kahramanımız sabah erkenden uyanır.saate bakar.telefonu eline alır o nu arar.hareketlerinin hiçbirinde duraksamaz,tedirginlik ya$amaz. o telefonu uykulu bir sesle açar.

-aloo canım hayrola sabah sabah eki eki.nasılsın bakim

+iyi.

-çok uykum var ya,ama saat geç olmu$ kalkmam lazım

+iyi.

-neyin var senin,iyi,iyi ne bu?

+seni terk ediyorum.bitti

-ne?!@

+dejavu.ho$çakal

kendimle gurur duymuyorum ama artık rahatım.(bkz:akrep burcu)