(u: ukde)(u: sarı kanarya)

işteşlik bir kelimeye -ş ve -leş ekleri eklenerek birlikte veya karşılıklı yapma anlamı katar.yani tanımdan da anlaşılacağı üzre kelimeye sonradan eklenen eklerle olur.konuşmak ta ise kelimenin kökü konuş olması nedeniyle konuşmak fiili işteş değildir.(u: bence yani)(u: sencede mi bence?)(u: e güzel)

(bkz:evladım senin türkçe öğretmenin kimdi)(u: :p)

örnek olarak koşuşmak,dövüşmek,dert leşmek fiilleri gösterilebilir.
bu makyajı haddinden fazla yapmış olan kızlar için kullanılan hitap şeklidir..hele birde göz altına sürülen adını bilmediğim beyaz zımbırtıyı kullanan bayanlar vardır ki biraz fazla kaçırdılarmı bu laf onlar için cuk oturur lakin biz onlara uzunları yakmış geliyor şeklinde hitap ediyoruz
nirvana nin 1989 yilinda cikardigi ilk albümü.

tracklist:

1. "blew" 2:55

2. "floyd the barber" 2:18

3. "about a girl" 2:48

4. "school" 2:42

5. "love buzz" (van leeuwen (shocking blue)) 3:35

6. "paper cuts" 4:06

7. "negative creep" 2:56

8. "scoff" 4:10

9. "swap meet" 3:03

10. "mr. moustache" 3:24

11. "sifting" 5:22

12. "big cheese" (cobain/novoselic) 3:42

13. "downer" 1:43
peygamber olmayan bünyelere,peygamber olmadığının hatırlatılması için sarfedilecek çok doğru bir önermedir.ayakları yere bastırır
ortaköy,beyoğlu,çubuklu ve eskişehirde şubeleri bulunan bar.ekim ayı boyunca beyoğlu hayalde çarşamba geceleri özge fışkını dinleyebilirsiniz.harika performansıyla kaçırılmaması gerekenlerden.
adminden sözlüğün daha da kişiselleşmesi için istenmektedir. düz yeşil bir fon gayet güzel olacaktır...
demokrat parti'nin(u: kıbrısta ki) günlük yayın organı. parti haberleri magazin spor vs gibi sayfalar ile normal bir gazete. seçmene ulaşmanın kar getiren yoluda denilebilir aslında.

http://www.demokratbakis.net/
gerçekte tam olarak nedir ne değildir, bulanıklaşmış ve amacından sapmış, ne sosyalliği ne de sorumluluğu kalmış yani içi boşaltılmış bir kavramdır. ya da bir kavram bile değildir. al gülüm ver gülüm lerin sosyal, toplumsal kaygı adı altında meşrulaşmasıdır da diyebiliriz. bence böyledir ya da siz ne isterseniz onu diyindir.
1980 eurovisionunda türkiyeyi temsil eden şarkıdır.ajda pekkan tarafından seslendirilmiştir.

aman petrol canım petrol artık sana sana muhtacım petrol elinde petrol sonunda petrol artık dizginlerim senin elinde petrol..
belinizle, geniş bir çemberi sağa sola çevirerek oynanan oyunun adı. kız oyunuydu bu sanki. (u: swh)
5 cantodan oluşan bir şiirdir kendisi .. belinda karakterinin saçlarının önemini , çekiciliğini , erotikliğini dinle bağdaştırıp önümüze sunan , zamanında yani 18 . yy da (bkz:alexander pope) bilgisayar gibi aygıtların olmayışı insanları çok gereksiz bir hobi edinmeyi alet etmiş olmakla beraber bizi vize ve final zamanı zora sokan şiirdir kendileri ...
hoşnutluğun iyi olduğunu,sıkıntının kötü olduğunu,ondan kaçınılması gerektiğini söyleyen öğretidir.anlaşıldığı kadarıyla epiküros dağda bayırda koşup,çiçek toplayan ya da daha fenası her kumar masasına zar,içki masasına meze bir insandır.