istanbul doğumluymuş abidin. 1913 lerde gelmiş dünyaya. ailesi isveç e yerleştiği için 12-13 yılını orada geçirmiş abidin. birinci dünya savaşı sonrası gelmiş tekrar istanbula. sonraları kolejlerde başlayan eğitimini sanata dödürmüş abidin.

kendini bir çok alanda geliştirmiş bizim abidin. karikatür çizip, dergilere yazılar yazmış, yep yeninin peşinde koşup, hep yenilik yapmış abidin. 33 lerde d grubu topluluğunu bir araya getirmiş ve fikirlerin ağır bastığı bir sanat yolu izlenmiş. ve d grubu ressamları olarak bir çok sergi açmış yenilikçi abidin.

başarıları göz dolduran abidin rusyaya davet edilmiş. leningrad a gelmesi için mustafa kemal atatürk ten rica istenmiş. 3-4 yıl orada sinema eğitimi almış abidin. ikinci dünya savaşı patlak verince avrupaya gitmiş abidin. ünlü simalarla görünmeye başlamış. pablo picasso, tristan tzara, eisentein, andre malraux, gertrude stein gibi ünlü simalar, ünlü ressamlarla biraraya gelmiş burcuva abidin.

yenilikçilik peşinde olan abidin nihayet istanbula dömüş tekrar. ve 39 larda liman ressamları topluluğunu kurmuş meraklı abidin. bu sefer ilgisi balıkçılara ve yoksul insanlara kaymış. onları resmetmişler limancılar.

sonra sürgüne gönderilmiş abidin. adana ya sürmüşler. kısmetmiş oradanda evlenmiş. yine işler çevirmiş, oyun yazmış, gazete yönetmiş. ve daha nice yeniliklere nice yenilik eklemiş.

80 yıllık sanat hayatına bir evereni yerleştirecekmişte izin vermemişler. ona söylenen ünlü bir söz varmış. mutllulugun resmini cizebilirmisin abidin. nazım hikmet ran soylemiş. pekte yerinde demiş
“sadece onlari sevmeyi sevdim hepsini onlarsiz yasadim da bir seni sensiz yasayamiyorum bu aski tek kalpte tasiyamiyorum sana yemin güzel gözlüm sana yemin güzel gözlüm bir tek seni sevdim ve seni severek ölecegim, elveda birtanem.......”
bütün bir yıl boyunca sadece bayramda açılacak olan ağzın daha önceden vahiy yada başka yollarla insanlara bildirilmesi...
an itibariyle cnbc-e'de eski bölümleri gösterilen ara ara yardıran dizidir.

scrubs amerikan yapımı bir komedi dizisidir. yayınlandığı ilk günden beri sadık bir izleyici kitlesine sahiptir. türkiye'de cnbc-e kanalında yayınlanmaktadır.

dizi çoğunlukla, bill lawrence tarafından yaratılmış olan ve gerçekte var olmayan sacred heart hastanesinde geçer. baş karakter john "j.d." dorian'ın iç sesleri ve hayalleriyle renklendirilen anlatım, 20 dakikaya bir dünya sığdırabilecek cinstendir. konusu ise şöyledir; tıp okulundan yeni mezun olan j.d. ve çocukluğundan beri en iyi arkadaşı olan turk, sacred heart hastanesinde stajyer olarak çalışmaya başlarlar. j.d.'nin hayatı, kendisiyle aynı anda stajyerliğe başlayan depresif genç kız elliot ile tanışınca ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. turk ise, 8 yıllık hemşire olan latin kökenli carla'dan hoşlanır. elbette, uzun sürecek olan bu stajyerlik döneminde yediği içtiği ayrı gitmeyen iki arkadaşın başına gelecek en önemli şey aşk değildir. j.d'nin, hastanedeki ilk gününde tanıştığı vurdumduymaz başhekim dr. kelso ve kendine has tedavi yöntemleri olan dr. cox arasında bir seçim yapması gerekmektedir. acaba önündeki uzun stajyerlerik döneminde hangisi j.d'nin akıl vericisi olacaktır? sorunlar sadece bunlarla sınırlı da değildir tabii... hastaneye adım attığı anda tartıştığı ve doktorluğu boyunca kendisine hayatı zindan edecek olan temizlikçiye de dikkat etmelidir j.d. ... tabii bütün bu karakterler birleşince de ortaya bir komedi şöleni çıkması gayet doğaldır...

(u: vikipedi)

(bkz:i m no superman)
savaş için toplanan orc kabilelerini geçiş yolu üzerinde kamp kurmuş grup elemanları içindeki gözlerini radar sanan bir elf arkadaşla dm arasında yaşanan dialog

(u: elf) ben dağdan aşağı ovaya doğru spot yapıyorum ne görüyorum?

(zar atar 1 gelir)

(u: dm) bişey gözükmüyo hatta gözüne bir şey kaçtı ve yaşlandı.

(u: elf) olurmu abi elfim ben marstaki pirinci görürüm bla bla bla..

(u: dm) dene abi ozaman tekrar

(u: elf) tamam ne görüyorum?

(tekrar atar yine 1 gelir)

(u: dm) abicim gördüğün manzara ovadaki orclardan biri kolunu kaldırmış sana şu şekil bi hareket yapıyor. (baş parmak işaret ve orta parmağın arasında malum hareket)

(u: elf) ama ama..

grup kopar sandalyelerden yerlere düşenlermi salya akıtanlarmı ararsın. oyun reset yer.
kuralları çiğnemeden oyunu formatına göre oynamak.kural dışı eylemlerden kaçınmak.
seni pamuklara sarmalar sararım

ne bedel isterim ne hesap sorarım

ne sitemle güzel kalbini yorarım

sakınma tatlı dillerini

(sezen aksunun mükemmel bir şarkısı)
yazıyorum yazıyorum kabul etmiyor bi sayfa yazdım yine kabul atmedi adamın lafının geçtiği yerde illaki bi püzür oluyor soyadındada püzür olmuş kanadoğlu olicek.hukuku kendi istediği gibi kullanabilenbiri hayranım doğrusu aponun fikirlerini tasvip etse onuda içerden çıkarırdı kanımca bakalım bunu kabul edecekmi
beyoğlu tünelden istiklale adım atmanızla uğrayacağınız ilk mekanlar sokağıdır asmalı mescit. kazıkçı bir bölge olduğu tamamiyle doğrudur.(u: bira 9 lira olur mu) genellikle ünlü isimlerin uğrak yeri olan asmalı tünelden taksim meydanına doğru yürürken scooter ayakkabı mağazasından içeri girdiğinizde ilk sola dönmenizle size el sallayacaktır.
geldi - gelmez - geliyor - gelecek vs derken netekim geldi fenerbahçeme.. adaptasyon süreci, motivasyon vs vs derken biraz zaman aldı golle tanışması.. ama bir turlu patlayamadı ilk sezonunda.. bu sezon başında yine 3 durup 1 atıyodu, ama alex i bile ıslıklayan fenerbahçe seyircisi inanılmaz bir sabır içinde izledi kezman ı.. batman dedi kral dedi bok dedi püsür dedi bağrına bastı.. ama asla o taraftara layık olamadı.. bir kaç maç ustuse toparlanır gibi oldu ama asla devamını getiremedi

semihten çok çok daha iyi olduğunu kabul ediyorum.. ilk 11 de semihin yerine oynamasını da doğru buluyorum fakat ne semih ne kezman bu takımın forveti o-la-maz-lar!!

kezman elinde nasıl olduğunu anlayamadığım limitsiz bir kredi vardı taraftar tarafından verilen.. ama sen bu krediyi kötü oynayıp çıktığın maçta takımı beklemeden staddan ayrılarak, chelsea maçı sonrası abuk subuk konusup kendini savunarak, takımın kaptanı ve penaltıcısı alex in senin sırf uzulmeni istemediği için atışı sana kullandırmasına rağmen dağa taşa vurarak artık tukettin.. sezon sonunda yollarımız ayrılacak seninle ama bari şu kalan 4 haftada saçmalama da, günah keçisi seçilme takımda.. senın yuzunden şampiyonluk gitti demeyelim..
genelde erkeklerin gücünü arttırmak ya da vücudunu şekillendirmek için yaptıkları spordur. genelde fitness salonlarını tercih ederler. yanlış anlaşılan bir yönü vardır o da şudur ki vücudun bir anda geliştiğini düşünmek ve sonrasında da hep aynı kalacağını sanmak. yanlıştır efenim.

Öncelikle iyi bir vücuda sahip olmak için, en az 6-7 ayını ayıracaksını bu spora. bu zaman zarfı içerisinde belli bir plan programa uyacaksın. Özellikle beslenmeye önem vereceksin.

- beslenme:

ıdmana başlamadan en az iki saat önceden karbonhidrat ağırlıklı, ana öğününü yiyeceksin ki idman zamanında enerji versin. 45-50 dakikalık bir çalışmanın hemen ardından (u: fazla zaman kaybetmeden) protein ağırlıklı besinlere geçiceksin. bu da yaktığın enejiyi kasa çevirmende yardımcı olacaktır. ve en önemlisi ne olursa olsun yatmadan önce bir şey yemeyeceksin. zorunlu kalmadıkça supplementlere başvurmayacaksın.

- Çalışma stili:

belli bir programa uyacaksın. Çalışmaların haftada 4 günü geçmemelidir. geçtiği takdirde kasın fazla zorlanmasına ve sonrasında da erimesine sebebiyet verirsin. ıdmana başlamadan önce en az 15 dakika koşacaksın ki kasların idmana hazır hale gelsin. yeni başlandığı zaman fazla ağır çalışmayacaksın ki sonrasında, günlerini kramp ağrıları içerisinde geçirmeyesin. her zaman bağlantılı kaslarını çalıştaracaksın ki orantılı bir biçimde gelişim olabilsin. bu çalışmayı ayrı günlere yayacaksın. her idmanda mekik çekmeyi ve bacaklarını çalıştırmayı ihmal etmeyeceksin.

- bağlantılı kaslar:

göğüs ve ön kol (u: pazı), omuz ve arka kol, sırt ve kanat.
jefferson airplane muhteşemliği . alice in wonderland veyahut ülkemizdeki adıyla alice harikalar diyarındanın aslında bir çocuk masalı olmadığı , asit ve magic mushroom in kullanımında nasıl etkiler yarattığı gösterilen bir çizgi efsane olduğu aşikardı . jefferson airplane de eşsiz sözleri ve yorumu ile bunu gözümüze bir kez daha sokar ve perde iner ...

----

one pill makes you larger and one pill makes you small

and the ones that mother gives you don't do anything at all

go ask alice when she's ten feet tall

and if you go chasing rabbits and you know you're going to fall.

go ask alice when she's just small.

when men on the chessboard get up and tell you where to go.

and you've just have some kind of mushroom and your mind is moving low.

go ask alice i think she'll know

when logic and proportion have fallen sloppy dead.

and the white knight is talking backwards and the red queen's off with her head

remember what the dormouse said

feed your head

feed your head

----
almanyanın 8-0 yendıgı mac kalecının gol yemekten usandıgı bır mac.musluman alemının bası saolsun dedırten mac.