chill out tarzını taşıyan en iyi albümler serisidir. gece loş ışık altında oturan sevgililere dinlenmesi tavsiye edilebilecek cinstendir. hatta ben müziksiz uyuyamam abi diyenler için birebirdir.
goridon avm carrefour da mavi şişelerde satışa sunulan özel su.(u: şaka yok böyle birşey) zengin minerelli su yazısını zeytin mineralli olarak okuyan arkadaşın akıllarda bıraktığı. mavi şişeli pahalı suyu bizim aklımızda unutulmaz yerlere getirdiği. insanları kazıklamak amaçlı piyasaya sunulmuş sudur.

(bkz:zengin mineralli su)
hayatımın en berbat yurt dönemini geçirdiğim, her biri birbirinden manyak hatunların kaldığı yurttu(bnm zamanımda:))
ıngilizcede 1 milyonuncu kelime.

(alinti: ıçerdiği kelime sayısı yeryüzündeki diğer tüm dillerin kelime sayısını aşan ıngilizce’deki kelime sayısının –internet üzerinden küresel dil izleme sitesine göre- geçtiğimiz Çarşamba sabahı bir milyon kelimeye ulaştı. dillere giren yeni kelimelerin sayısını saptamakta matematiksel bir formül kullanan site ıngilizce’deki kelimelerin sayısının salı sabahı itibariyle 999985’e ulaştığına ve Çarşamba sabahı saat 5’i 20 geçe de 1 milyona ulaştığını kaydetti.)

http://www.gencakademi.com/1-milyonuncu-kelime-obamamania.htm
izmir'e ortalama bir saat uzaklıktaki ilcedir.petkim-tupras-gemi sokum-demir celik-kagıt sanayileri ile ilgili neredeyse butun tabelaları gorebilirsiniz.sosyal hayat bakımından sadece bir adet genclere yonelik barı vardır,konser dediginiz sey yılda bir defa 'genclik konseri'adı altında birbirinden kotu yerel grupların cıkmasıyla gerceklesir.izmir ilcesi olmasına ragmen saat 9da otobus seferleri biter.(bu yıl 11e alınmıs)tiyatro sinema hak getire.yanyana bulunan 3 adet cafe dısında oglen veya aksama dogru gidilip oturulup cay icilebilcek mekan yoktur.bu kafelerde aliaganın -biz aliagalıyız,bize lagaluga olmaz- diyen delikanlıları tarafından isgal edilmistir.kızları gozle gorulur sekilde cirkindir.bu aralar bir 'rocker' modası almıs basını gitmektedir.siyah giyip saclarını kızıla boyatan kızlar kendilerine gitar calan elamanların yanında yer acmaktadırlar.izmir ile baglantısı olmadıgından dolayı cok fazla,kızlarına izmir kizi gozuyle bakılmamalıdır.gerci bunlarında burnu kalkıktır ama koyunun olmadıgı yerde keci kendini abdurrahman celebi sanmaktadır.elinde baget sallayarak cafeden giren ve yılda bir kere konserde bateri calan coculara ilah gozuyle bakılmaktadır.saclarını uzatan cocuk daima bir sevgili bulabilir.

turkiyenin en zengin ilceleri arasında yer almaktadır.35bin civarı nufusa sahip olan bu ilce,adını eskiden sahibi olan 'ali agadan' almaktadır.denizin hemen yanında kurulu olan bu sehirin tek artisi sahilidir.gunes bir baska batar.upuzun bir sahili olup bir ucundan bir ucu neredeyse kesintisiz bicimde 3 saati bulmaktadır.denizi kirlidir fakat zorda kalmadıkca tavsiye etmem zira ben hic girmedim uzun zamandır burda.(gerci amelyatım sebebiyle 3 yıldır denize giremiodum ama bu yıl yavastan basladım akcayda yinede aliagada girmedim)

kısacası hayatımdaki en buyuk hatadır aliaga ki ailemde yavas yavas anlamıstır bunu.cunku genellikle izmire gidip gelmekteyim ve buda en az 12 milyon yol parası demektir.

sevgililerin bulusabilecegi yegane yer 'zeytinli park'tır.her genc en az bir kere sevgilisin bu parkın sonunda (ki evimin onu olup,elimde oldukca cok amator porno bulunmaktadır) cimlere serip sevismistir.

ortalama insan omru rafineriler yuzunden 55-60tır.belki daha da azdır ama aileyi kaybetme korkusuyla abartılmıstır bu rakam(kendini kandırmak)

eylul ayının basında eskiden turk-yunan barıs senligi,akp hukumetinden sonra emek senligi olarak adı degistiren senlikler yapılmaktadır.3-5 gun boyunca standlar kurulur,satıslar yapılır ve her gece unlu bir isim acık hava konseri yapar.sokaklarda igne atsan yere dusmez cunku o gecelerde yaslısıyla genciyle 35 bin insan kendisini dısarıya atar.gecmis senelerdeki bir teoman konseri ile ilgili anımıda anlatmak isterim.aliaga belediyesi teoman ile 6 sarkı,sarkı basına 5 milyar civari bir paraya anlasmıstır.teoman kisi sahneye tam cıkması gereken saatte cıkmıstır.6. sarkının sonunda teoman yuzunde mutlu bir ifade ile -bitirmemiz gerekiyordu ama devam- demistir ve sarkı sayısını 11e cıkarmıstır.konseri bitirdigi anda kendisine cicek vermeye gelen belediye baskanını farkedemeyip gecip gitmistir aceleyle,o sırada belediye baskanı teomana terbiyesiz gibi bir laf etmistir ve korumalar arasında arbede yasanmıstır.daha sonra teomanla ilgili bir kisi (menajeri deildi sanırım ama hatırlayamıyorum) teomanın 6 sarkı anlasma yaptıgını buna ragmen 11 sarkı soyledigi ve aceleyle gitmesinin sebebinide baska bir yerde ki programa burda fazla sarkı soyledi diye gec kalmıs oldugunu soylemistir.

edit: ulan ne dolmuşumda bu kadar yazmışım beee...
şekerin ısıtıldığında ortaya çıkan müthiş lezzetli halidir. çeşitli tatlılarda kullanılır. sözlükte hala bir bayan nicki olarak alınmaması ise şaşırtıcı ve düşündürücüdür.
eğer küfür terminolojiniz genişse koşmanın size göre olmadığını bildiğinizden dolayı, gurur yaptığınızı da kimseye çaktırmadan,derse koyim sana birşey olmasın edasıyla istif bozmadan ve arkaya bakmadan tekrar dönmektir(u: . şoför: otobüs anana girsin)
ergenekon soruşturması kapsamında göz altına alınan şahsiyetlerden biridir.. dün akşam atv de yayınlanan haber programında büyük önder atatürk ve türk devleti ile ilgili hakarete varan konuşmalarının çıkmış olduğu. terörist başı abdullah öcalanla birlikte samimi röportajı ve türkiye cumhuriyeti ile ilgili demeçleriyle gündeme bomba gibi oturması gereken şahsiyettir. ama ne hikmetse yanlı basın hala ergenekonu bir hiç olarak adlandıranların, ergenekonu cumhuriyetten öc almaymış gibi adlandıranların haberleri ile dolu..yazık bunun gibi adamlara yazık ülkeme dedirten kişiliksiz kişidir....
1976 yılının italyan kült korku filmi .yönetmen dario argento izlenesi hoş bir cadı konulu filmdir.
burger kingin ramazan ayı boyunca piyasaya çıkardığı menüsüdür. tadı normal burger lezzetindedir(u: bu ramazan yenilenmiş)(u: tadı değişmiş)(u: daha denemedim) ama yanında verilen güllüoğluyapımı çikolata kaplı saray sarması tadından yenmez enfes lezzettir sadece o iki ufak tatlı topcuk için bile bu menü alınabilmektedir!!!!

menüsünün içerisinde:

sultan burger

orta boy elma diilm patatesorta boy içecek

çikolata kaplı saray sarma

hurma bulunmaktadır!!!!(u: xxl modelide bulunmaktadır)
amaçların doğrultusunda hareket ederken tamamen kendi öz sermayesini kullanarak; kişinin kişisel yetenek, güç, iman ve performansını araç ederek amaçlarına ulaşması sürecinde ki keyifli bir biçimde böbürlene böbürlene söyleyeceği bir cümleciktir.