japonların bir cogunun inandıgı din veya felsefik bir inanış.guneşe inanırlar efendim abiler,bayraklarına da koymuslardır netekim.
kuşadasında hizmet veren, avrupanın en büyük arazisine sahip, müşterilerine çok iyi imkanlar sunmakla beraber bünyesinde çalılşanlara berbat davranan su parkı. bir aile şirketi (bkz:günaydın grup)
bahcemde ki cicegin adı.cok severim bana pembe pembe bakmasını.cehennem ciceği de denir,dinen haram bitkilerdendir.ama benim bahcemde vardır.bitkiden zarar gelmez insana,insandan geldiği kadar.

birde müzik grubu cıktı yeni,zakkum ismi,ilk baslarda hiç sevmedim,önyargıyla yaklastım,ama zehr-i zakkum parcasını dinledikten sonra,aradıgım yeni ses,yeni soluk mu,bu mu acaba diye sordum kendime.
international organizations dersinin final sorularıdır.

1 - how did third world countries use the international organizations as an 'arena' and 'instrument'^to reach their economic interests during the 1960's - 1970's

2- discuss the ideas of immanuel wallerstein on international organizations and international relations system

3- briefly explain the 'nato' and the new role of 'nato'. the criticisings to the new role of 'nato'

4- discuss the roles of the un secretariat and the secretary general

edit : muhittin hoca kesinlikle yorum istiyor, mesela nato sorusunu cevaplarke, sonuna kendi fikrinizi de eklemeniz gerekir,
bilmem ne marka şampuan,sabun veyahut krem de bulunan ve bir bitkinin özü olduğu iddia edilen esrarengiz madde . ruhunuza masaj yapar diye bir sözle piyasada yerini almıştır ki bu ruha masaj şu şekilde anlaşılmıştır bazı hasta bünyelerde ;

masaj uyuşturarak rahatlatmaktır , ruhuma masaj yapıyorsa o zaman ruhumu uyuşturur . yani bu kafayı güzel yapar . ben bunu ağzıma dökeyim en iyisi .

---

efendim bu yaklaşım ziyadesiyle yanlıştır , yapmayınız denemeyiniz . şampuandır o , en fazla kıçınızı yıkayınız .

(bkz:sizin evde akvaryum var mı ?)

(bkz:yok)

(bkz:o zaman sen ibnesin)
(u: ukte) (u: legallizeddrug)

patrick batemanın geri dönüşüne ithafen açılmıştır

ben yokken o vardı, merak etmekteyiz
erdal eren ile akrabadır.teoman,ona bir sarkı yazmak için yola cıkmıs fakat,erdal erenin öldürmediği,zekeriya öngeyide düsünerek bu sarkıyı yapmıstır.buram buram hüzün-acı kokan bu sarkıya kendiside apolitiktir demiştir.

bastan edit: kıbrıs konserinde en önde beraber söylemişizdir bu sarkıyı.yani benim sesim gitmedi mikrofona ama,biliyorum.görüyordu beni,sarkı bittikten sonra gülümsedi,aferin der gibi göz kırptı.meshur barıs hareketini yapıtım,karsılık verdi,sarkılarını söylemeye devam etti...

işte sözleri:

el sallamıştı annesine bayram izni dönüşünde

hissetmiş miydi oğlunu kurşun kalbi deldiğinde

kan revan içinde yanyana aynı köprüde

annelerinin rüyalarında öldükleri yaşlarıyla

ateşi harlı delikanlılar

ne şehit ne kahramanlar

düşmansız bir savaşta

düştüler kalkmayacaklar

emin değildi kendi bile dokunmuş muydu tetiğine

kesin olan tek şeyse en yakın mahkumdu ipe

kalpte kurşun ilmek boyunda iki çocuk ölüm karşısında

hep çocuk kalacaklar büyümeden birer tabutta

ama yaşıyorlar, gülüyorlar annelerinin rüyalarında
zonguldak, samsun, sinop, bolu, kastamonu, karabük, çankırı ve bartın şehirlerini kapsayan coğrafi bölge. doğal güzellikleri ve yıpranmamış bitki örtüsüyle gezilip görülmeye değerdir.

(bkz:doğu karadeniz)