evde maçı izlerken tabağın çanağın kaşın gözün kırılması, korkutucu sevinç patlaması, dehşet anı.örnek:bizzat abimin ayağını yardığı durum
ing. sayıklamak,heyecanlı (u: ingilizcedeki en kral kelimedir..o derece)(u: sımayl)(u: delirious ne lan!:d)
sayın başbakanımızın her kongresinde ve her mitinginde söylediği kinayeli laf... (u: makamından ötürü sayın diyorum)
bilmediği konularda konuşunca komik duruma düşmektedirler.

mesela lozan anlaşmasını okumadan azınlıklar hakkında, musul kerkük hakkında, kıbrıs hakkında atıp tutarlar.
mimarlık fakültesi giriş kapısının sağ tarafında bulunan bir iki gün içerisinde açılacak olan şubedir. türkiye iş bankasından sonra okula gelen ikinci büyük bankadır. öğrenci için rahatlık ve kolaylıktır, bu bankalar sayesinde yurtlarda konaklayan öğrenciler veya acele paraya ihtiyaç duyan öğrenciler para çekmek için lefkoşa içine inmesine yada askeriyeye tırmanmasına gerek kalmamaktadır.(u: garanti ve hsbc de gelirmi acaba)(u: umarım gelir)(u: ben bu bankaları kullanmıyorum ama öğrenciye yardım olsun)
karşılıklı kamera açıp, aynı şarkıyı dinleyerek içki içmek, hatta kadehi kameraya doğru uzatıp şerefe demek, şarkıyla gaza gelip çakmak yakıp sallamak gibi denyoluklardır.
bundan altı yedi sene evvel çoluk çocuktan oluşan punk grubu olarak piyasaya çıkan,zamanla gelişen we're all to blame,still waiting,pieces,over my head gibi kaliteli parçalar çıkaran,mtv icon'da metallica ile düet yapan solistleri deryck whibley avril lavigne ile nişanlanan punk rock grubu
gecenin korunden sabahin korune kadar sozluk basinda calisan yazarlardir

kafalr zonk zonk ederken uyumalari gerektigini idrak edene kadar yamulmus vaziyette nette kalmaya devam ederler
anlat 1

anlat 2

anlat 3

olmadı mı

olmadıysa salla

pişmiş ve de kokmuş kelle gibi sırıt gitsin

- hee ondan ondan

cümlesini kullan

yok hatta kullanma

o anlamı verecek teatral yeteneğini kullan

burda ağzın kulaklarında olcak

gözler yarı kısılmış

hani böle uykun gelmiş gibi

kafayı emen basan tulumba gibin yapcen

hıh diye de bi gülcen

bakan, kendini köpeğin geçerken pislediği eski bi mukavva gibin hissetcek

her koyun kendi koksun

luk durumdur
hanımların işine burnunu sokan,her konu hakkında fikir sahibi,çok konuşan erkekler için kullanılan bir tabir.
13 ağustos 2008 partizan fenerbahçe maçının kadıköy ayağıdır.ilk maçın 2-2 sonuclanması bir artımıdır fenerbahcem için bilmem ama oynanan futbolun koca bir eksi olduğu kanaatindeyim.d smart olmayan evlerde ilk maç olduğu gibi rtsat 1 kanalından izlenebilir.

edit: ben aptal bir sırp kanalından izlerken,memleketimin bir köşesinde,dayıgillerde dev ekranda izlenecek olan mactır.
6 arkadaş 2 şişe içerek kendileri hakkında yapılan tüm efsanevi içki duyumlarının vaay be meğerse yalanmış abi biz sarhoş olcakmıyız yada kızların ayyh ben saroş olmadım yaa ımaa ıcaba birdenmi çarpıcak şikerim ben korkarım gibi tepkiler aldığım asla almamanızı tavsiye edeceğim içki
kastamonu yöresine ait, çanakkaleye giden askerler için yazılmış eserlerimizden biridir.
yüksek bir yamaçtan 3 4 adım ile özgürlüğe atlanan dünyanın en zevkli ve en heycan verici doğa sporlarının başında gelmektedir. hızlıca atılan bir kaç adımdan sonra bir kuş kadar özgür bir biçimde gök yüzünde süzülürsünüz. rüzgarı en doğal haliyle hissederken ayakalrınızın altındaki yerleşim birimi size her zamankinden farklı bir tad verir. kuzey kıbrısta girne limanda bulunan ufak dükkandan alacağınız bir rezervasyon ile bu güzel hissi yaşayabilirsiniz. sadece 147 tl uçuş ücreti 1 fotoğraf ve birde sizin sigortanız için alınan 35 tl sayesinde 750 veya 1000metre yükseklikte 45 dk ile 1saat arası hoş bir vakit geçirebilir hayatınızın unutulmaz anlarını fotoğraflayabilirsiniz.
12 telli gitar, akustik gitar, bas gitar, besteci, buziki, davul, duzenleme, keyboard, mix, perkusyon, produktör, ritm saz, soz yazari, tambur, solist bir takim politik nedenlerle 20 yil surgun yasadi. bu yillarda almanya, fransa ve danimarka'da yerli ve yabanci muzisyenlerle calisti. sultan's of the dance'in karadeniz bölümünün müzigine adını yazdı.

albumleri:

1982 yikilir zulmun son kaleleri

1983 ayrilik türküsü

1984 kerem gibi (nazim hikmet siirleri)

1987 sevdali turkuler

1988 nebengleis (kenardaki ray)

1989 askaros

1991 semahlar ve deyişler

1993 siirce

1994 torik baliklar ülkesinde (çocuklar icin)

1996 arhavili ismail (demir gokgol ile birlikte)

1997 lazutlar

1998 sen

2000 lazutlar ii

2001 percem percem