ev telefonlarının kablolarının sonuna çakılan jackttır. telefona giren kablonun ucunun modelidir kısacasi. network kablosu ucu için; rj45
ydu inovasyon merkezi açıldıktan sonra ne iş yapacaklarını merak ettiğim, eskiden okulumuzun sitesini yapan, bilgisayarların desteğini ve parça teminini piyasadaki firmalardan yapan ydü birimi.(u: yine de buraya kadar getirmişsiniz)(u: hiç yoktan iyidir.)

ydü bilgi işleme ulaşmak için;

tel : (0392) 223 6464 veya (0392) 680 2000 telefonlarını çevirdikten sonra aşağıdaki dahili ile yetkili kişiye ulaşabilirsiniz.

bılgı ışlem (339)339 ali Özgen

339 amber yusuf

339 Ömer gümüş

339 ramiz salama

339 şerife bahçıvan

339 zeliha ılişen
ydü öğrencisi olup sözlüğü ekşiden öğrenen yazar adayıdır. hoş geliyordur, sözlük yazarlarına ydü sözlüğün reklamının yetersiz kaldığını yazdığı entry ile bizlere aktarmıştır.
sözlük yazarlarının nicklerinin üzerine gelerek ya da kimdir bölümünden bakılan, bu ay yazarın girdiği entry sayısını gösteren bölümdür. normalde pek düzgün işliyor olmasına rağmen(u: en azından bende) bu ay sapıtmış, haneme 50 entry bonus eklemiştir. teşekkür ederim ama ben bunu kabul edemem sözlük.
öğretmenlere hediyeler alınan gündür, bir de bugun pazartesiye yani hafta başına rastlarsa istiklal marşı ve andımız dan sonra öğretmenlere ithafen bir kaç şiir, bir kaç da nesir okunur.

tabi bütün bunlar yapılırken başöğretmen(u: atatürk) de anılır.

günün anlam ve önemine binaen sizlerle bu şiiri paylaşmak benim için bir onurdur(u: az önce netten buldum)(u: şiirsiz olmasın dedim)

gönülde açan Öğretmen(u: başlık)ılkbaharlar,

hep kırlara yarar,

Çünkü;

her taraf papatyalarla dolar,

siz de bir papatyasınız 'öğretmenim',

sizin tek farkınız var onlardan,

onlar kırlarda,

siz ise

yalnızca bizim gönlümüzde

'açtınız....'

edit: hee ayrıca eğer ki bugunu imam hatip te kutlayacak olursanız hz ömer den hz ebubekir den ya da diğer sahabilerden eğitim ve öğretimin önemini anlatan, öğreticinin kıymetini anlatan bir kaç da özlü söz illa kullanılır

en meşhuru da şudur

(bkz:bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum)
kıbhas ile başlayan ve davımını dilediğim durumdur. şöyle ki; 3 4 kmlik mercedes mazotlu araçlarında klima bile açmayan bu taksiciler 10 15 lira gibi bir ücret alarak,kıbrıs da taksi den başka alternatif ulaşım şekli olmadığını bilerek göğsünü kabarta kabarta bu mesleği icra etmektedirler.

kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti yönetiminin atamadığı tokatı kıbhas'ın şehir içi ulaşımına da el atmasını dilemekten başka umudumuz yoktur.
özellikle 6 yaş grubu bebelerinin yaptığı anlamsız hareketlerden sadece biridir...denize girilir,sahilde komşu teyzeyle dedikodu yapıp,çekirdek çitleyen anneye sürekli anneeeeeee boy veriyorum dedikten sonra dize kadar olan suya gömülünür...amaç nedir bilinmez...
muharrem ayında kapı kapı dolaşarak ve ilahiler okuyarak dilenen kimse.
cengiz kurtoğlunu öldürmek için sebeplerden biridir. lan felç ettin ya beni. bırakmada bırakamıyorsun efkarlı efkarlı dinliyorsun . derdime derman meyler üleeenn. yıkarım ülen buraları. hay ismini heceleyen diline sakso çeksinler . ama sana naasıl kıydılar hain geceler
(u: ukde )(u: ukde veren:bir sakil )(u: açıklama:kendimi kontrol edemiyorm)

kime gençkan'ı sorarsanız alacağınız cevap akustik ile elektro solosu atan değil midir?klibi dillere destan ve vurucudur..izleyiciyi yaşlı gözler ile ekrana bağlar..heleki 36. saniyesinde arka fondan geçen havlulu amca çok sanatsal bir olgudur..kendimi kontrol edemiyorum ile zirve yapmış daha sonra gözlerden kaybolmuştur..

işte o solodan bir kare; http://kisalink.info/a/9ebd06e/
yapılan abazanca hareketlerin başındadır.

bu kişiler ,

kız_siz kimsiniz kemal die birini tanımıyorum?

abaza adam_ben kemal kamera varmı?

k_sen kimsin?seni tanımıyorum

aa_kamera varmı?

k_nerden buldunuz adresimi?

aa_bi arkadaş verdi kamera varmı?bu resimdeki senmisin?

k_silicem sizi.

aa_kamerayı açsana.

şeklinde diyalogları oluştururlar.
(u: ukde veren: legallizeddrug)

abdullah kiğilı, cem boyner, koç, hilton

ınsanlığın oluşmasıyla doğru orantılı olarak sosyalleşme ve iletişim ihtiyacı doğurmuştur. iletişime geçen kişilerin bir birlerine hitap etmesi gereğinide beraberinde getirmiştir.

eskilerden günümüze hitap şekilleri yada kullanılan isimler insanların yaptığı ile alakalı olup örn: kap-kaç oğlan, terzi oğlu nüfüsün artmasıyla birlikte belirli bir soyun toplu halde bir sınıflandırma içinde olmasını getirmiştir ki soy isimlerinin gerekliliğide buradan ortaya çıkmaktadır kanısındayım.

dünyamıza baktığımızda çeşitli aileler, soy isimlerinin üzerine şirketler kurarak yaptığı işleri o soy'un üyelerinin itibarını ve adından daha fazla bahsettirilmesini sağlamaktadır. kast sisteminde de anılan şey budur. baban hırsız ise sende hırsızsın.

bu sebeplerle isimlerin daha iyi anılması ve ölümsüzleştirilmesi için imaj çalışmasın içinde kullanılmasını mümkün kılmaktadır.