21 subat 2008 kuzey irak harekati – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
türk ordusunun sonunda sıcak takip hakkını kullanarak, terörist avı için kuzey ıraka yaptığı harekattır. terörü yok edemesede ,teröristi yok etme amaçlıdır. bundan önce yapılan hava saldırısından geriye kalan pislikler temizlenecektir. bütün savaşların sonu kanlı bitmesi, geriye kalan gözyaşı ve kan olması hasebiyle olumlu sonuçları yanında birçokda olumsuz sonuçlarıda olacaktır. ancak terör örgütünün son zamanlarda ki kudurmuş haline bi dur diyecektir.

harekatın şubat ayında yapılmasının ,teröristlerde şok etkisi yapması yanında türk askerinin gücünüde tüm dünyaya gösterecek, ortaklaşa paylaşılan istihbarat sayesinde noktaya gidilecektir, dağ bayır terörist aramayacapız. harekatta terörü bitirmek için sadece sac ayaklarından biri olsada ... bi ayağını kessek bile ,halkı bilinçlendirmeden, refah seviyesini arttırmadan pkk terörü yine bitmeyecektir.
basin aÇiklamasitarih : 22 şubat 2008

no : ba - 14 / 08türk silahlı kuvvetleri; yurt içindeki operasyonlarına devam ederken, irak’ın kuzeyinde üslenmiş pkk/kongra-gel terör örgütü mensuplarını etkisiz kılmak ve bölgedeki örgütsel altyapıyı kullanılmaz hale getirmek maksadıyla, 21 şubat 2008 günü saat 10:00-18:00 arasında, belirlenen hedefleri karada konuşlu uzun menzilli silahlar ve hava kuvvetlerine mensup uçaklar ile etkili bir şekilde vurmuştur.

başarıyla icra edilen ateşle taarruzdan sonra, aynı gün saat 19:00’dan itibaren hava kuvvetleri ile desteklenen bir sınır ötesi kara harekatı başlatılmıştır.

bugüne kadar icra edilmiş olan hava operasyonlarının devamı niteliğindeki kara harekatının hedefi, pkk/kongra-gel terör örgütü olup; sivillerin ve türk silahlı kuvvetlerine düşmanca bir harekette bulunmayan yerel unsurların harekattan olumsuz etkilenmemeleri için gerekli hassasiyetin gösterilmesine devam edilecektir.

irak’ın toprak bütünlüğüne ve istikrarına özel bir önem veren türk silahlı kuvvetleri, planlanan hedeflere ulaşılmasından sonra, en kısa zamanda yurt içine dönecektir.

ıcra edilen harekatın, bölgenin teröristler için kalıcı ve güvenli bir üs bölgesi olarak kullanılmasını önleyerek, irak’ın istikrar ve iç barışına da katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir.

basın mensuplarının operasyon bölgelerine girmemeleri, kendi can güvenlikleri ve harekatın emniyeti açısından önem taşımaktadır.

gerektiğinde kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.

saygı ile duyurulur.
http://www.tsk.mil.tr/3_basin_yayin_faaliyetleri/3_1_basin_aciklamalari/basin_aciklamalari.htm adresinden de güncel basın açıklamaları okunabilir.
birseyin sonucunu ortadan kaldirmak sebebini de ortadan kaldirsaydi.. sifonu cektikten sonra bir daha tuvalete gitmezdik.. (u: terorist oldurerek teror cozulmez)