3 subat 2008 fenerbahce galatasaray maci – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
fortis turkiye kupası çeyrek final ilk maçı.. kadıköy şükrü saraaçoğlu stadyumunda oynanacak maç bilindiği gibi turkiyenin en buyuk, dunyanın da sayılı derbisi olaraak geçmekte.. ancaaaaaaaaak iddaa artık bu musabakanın artık derbi olmadığını duşunmekte sanırım, şöylleki, iddaa bu maçın oranlarını şu şekilde açıklamış bulunmakta..

fenerbahçe 1.60

beraberlik 3.20

galatasaray 3.75

eskiden bir rekabet vardı, özlüyorum şerefsizim.. 99dan beri yenilmiyormuşuz kadıköyde gs ye, cidden boku çıkmış bu işin.. aziz başkan bir dur de ve eski guzel gunlere dönelim...
erken final falan olmayan mactır.beklemeyi bırakın entry girme heyecanı bile yasatmamaktadır.eskiden olsa,macı izlemek için direten beni,mac saatinde baska planlar yapmaya itmektedir.fari play denen birsey vardır ey fenerbahce,bu ruhtan uzaklasalı 9 sene olmus.ayıptır,günahtır.banka hesabı acıp taraftarından para toplayan şu eskiden de olsa ezeli rakibimizin yüzünü güldür.gerci kime diyorum ki ben.laf anlamaz bu fenerbahce,5 olur 6 olur yine.(u: swh)
kura çekimi sonrası fenerbahce.com ve galatasaray.com da yapılan anketleri görelim..(u: düşünce farkını görmüş oluruz)

fenerbahce.com

kaç atarız? 3-4-5-7 7 den çok

galatasaray.com

eski maçların intikamını alabilir miyiz? evet-hayır

ha bu arada fenerbahce.com da lokum gibi kura yazarken, galatasaray.com ezeli rekabet yeninden başlığıyla duyurmuştur haberi.
(u: fenerbahce.or)

gzaman: 3 şubat pazar saat 19:00

mekan: fenerbahçe şükrü saracoğlu stadyumu

amaÇ: gelecek nesillere anlatacak bir anı. 100 yıllık şanlı tarihin ikinci yeni yüzyılının hemen başında, gelecek yüzyılların başarılarına ışık tutacak onun işaretlerini verecek bir başlangıç. ve bilinen bir serinin devamı…

rakıp: hiç önemli değil. kim olursa olsun kadıköy’den çıkış olmadığını görecek ve yaşayacak, burada, bu futbol mabedine gelip farklı yenilmenin bile onur sayılacağı arenaya konuk olacak olan. Çaresizliğin cesareti ile kendisinin 12. adam’dan etkilenmeden mücadele edebileceğini sanan.

yÖntem: sahada 11 sporcu. ayaklarına hükmeden yeteneği ve kendine güveni ile galibiyetten emin. tribünde 12.’cisi. 12. adam. haykırışı ve tezahüratı ile yeri göğü inleten korku salan. küfür etmeyen kötü tezahürat yapmayan ama rakip topu aldığında ıslıkları ile onu sağır eden yönünü şaşırtan korkuya sürükleyen. takımının atağı ile sahadaki futbolcusunun damarlarındaki kana hükmeden onu hızlandıran ruhunu ateşleyen.
40. dakika itibari ile 0-0 berabere olup, semih sakatalanarak sahayı terk etmiş,yerini kezmana bırakmıştır.

45. dakika itibari ile,macta uzatma dakikası oynatılamadan ilk yarı fırat aydınus tarafından bitirilmiştir. sonuc 0-0dır.
galatasaraylı futbolcu kılıklı vahşi aygırların,şükrüsaracoğlu stadyumuna futbol oynamaya değilde,kavga etmeye geldiklerini düşündürten maçtır.ama bu bahanelerin ardına sığınmadan,fenerbahcemin oynadıgı köü futboldan ötürüde üzülmekteyimdir.
popomuz çok kalkmış onu farketmemizi sağladı bu galatasaray maçı . hayır onlar da öyle bir inançsızlardı ki sağolsunlar olası bir 10 yıllık seriyi bozmadılar . bir de tabi lugano kardeşime bir çift sözüm olmalı burdan .. ya kardeşim , yıllardır topçusun , latin amerika da kaptanlık yaptın , milli takımının kaptanıydın falan . ya sen nerde gördün konuşunca kararın değişeceğini ? yani türkiye'ye gelince mi türkleştin sende ? bizden oldun a benim akıllı oğlum ?

(bkz:ne diyelim başka)

(bkz:gel 27 subat gel)