kendilerini o gözlüklerle güzel göründüğünü zanneden kızlardır. bir gerçek vardır kimin gözlüğü daha büyükse o daha güzeldir onların mantığına göre.
türk filmlerinde filiz akın da türkan şorayda da görülen ve özellikle küçük suratlı bayanlara çok yakışan gözlüklerdir (u: 55 ekran bulursam alıcam)
gözlük boyu paralelince hayal gücünün de arttığı lan acaba içindeki kız nasıldır dedirten bazen içinden kız derken erkek bile çıkartabilecek devasa kaynakcı gözlüklerine denir
kendi güzelliğini saklama çabasına girmiş markasını göstererek ego tatmini sağlayan hatunların klasik eylemi.

bunlar güneş tutulmasına gözlükleriyle bakar, kaynak atölyesinde korkmadan gezebilir.
zannımca göz altı morluklarını kapatamaya çabalayan tiki tayfasının vazgeçilmez aksesuarıdır. gerek yok böle şeylere ya gören her halini bilsin sonra bu defolu çıktı demesin:)))))
sözlükteki en en en sevdiğim hatalı entry çeşidi olan başlıkla alakasız entry için verilebilecek süper örneklere sahip başlıklardan yalnızca biri.

37 ekran güneş gözlüğünü değil bu gözlüğü takan kızları anlatması gereken başlık. fakat değerli yazar arkadaşlarım(u: öpüyorum onları buradan) umarsızca aksesuar tarifi vermişler, kızları unutmuşlardır.

kızlara gelecek olursak, genelde sinek, arı gibi çeşitli uçabilen böcek türlerine benzettiğimiz kişilerdir.(u: bende takıyorum)(u: ama sor bi neden) bu kızların her fırsatta bu gözlüklerle fotoğraf çektirenleri vardır ki, uzaklaşınız.