6 mayis deniz gezmis – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
uyan ey türk halkı,uyan ey türk evladı.uyan kendine gel.çok uzun zaman değil 1972 yılında milleti için canını feda eden,canını milletin durumundan önemsiz gören hakiki bir vatan evladı sözde vatanseverler tarafından hunharca ve acımasızca bir hiç uğruna katledildi.milletinin ve devletinin iyiliğini düşünen,yanlış yapmamaları için doğruları söyleyen,ülke siyasetinin ve ülkenin gidişatı hakkında gerçekleri ifade etmeye çalışan ve bu uğurda ölüm dahil her türlü koşulu göze alan vatansever ve türk aşığı bir genç deniz gezmiş,ülkenin siyasi rejimini değiştirmek,ülke düzenini bozmak,ülkenin rejimine karşı gelmek eylemlerinden dolayı tutuklandı.anarsıst ve hatta vatan haini damgasını yedi.

oysa deniz gezmiş,ne anarşist ne de demokrasi karşıtıydı.deniz gezmiş türkiye sevdalısı,ülkesinin değerlerine bağlı,kemalist bir vatan evladı idi.milletinin eşitliği,refahı ve huzuru için çabalayarak,ülkeyi emperyalist ve kapitalist güçlerden arındırmak ve tam bağımsız bir türkiye elde etmek buna çalışan insanları etrafında toplamaktı tek amacı.

beyni yıkanmış,uyuşturulmuş içine kapanık yapılmış ve pasifleştirilmiş türk halkı ve emperyalist güçlerin kuklası siyasal iktidarlar tarafından adaletsizce,haksızca ve geçerli hiçbir suçu olmadan çarpık bir anayasayla devletin yapısına karşı geldiği gerekçesiyle idam edildi.milleti uyutmaya devam etmek,protestocuları korkutmak ve ülkeyi kötü gidişata sürüklemek için ve dahada kötüleştirmek amacıyla bilerek idam edildi belkide planlanmış senaryolarla.

deniz gezmiş ve deniz gezmişle aynı kaderi paylaşan yusuf aslan ve hüseyin inan gibi sosyalist devrimciler vatan haini değildirler,onları asan vatanseverlerdir vatanhainleri.

onlar en kutsal görev için öldüler ve bu uğurda kalleşce idam edilseler bile ölümsüzleştiler ve türk milletinin feyz aldığı bir değer halini aldılar.

onlar,halkı için ölen insanlar 6 mayısta ölmedi,ölümsüzleşti,sonsuza kadar can kazandı.onların adları devrım anıldıkca yasayacak.insanlar için efsane liderler olacaklar.bizlere ad verdiler.verecekler.

bedenlerinin ölüm yıldönümü yaklaşırken,ruhlarının doğum yılıda yaklaşıyor.ve ruhlar ölmez hiçbir zaman.bizler türk evladı olarak onları anmalı,gerekli değeri vermeli,izlerinden gitmeli,düşüncelerini benımsemeli devrimci ateşini içimizde her zaman yakmalı ve yaşatmalıyız.

yapmıyorsak bunları zaten,kuşatılmıştır etrafımız,neyapsak boşuna.

ama onların yaptıkları ve düşündüklerinin karşılığı,kararı kendi devleti tarafından verilen idam ve ölüm değildi..

son söz olarak;bu yanlışı hiçbir zaman düzeltemeyecek ve vicdan azabından kurtulmayacak sonsuza dek türk devleti.

yazan:deniz bektaş