abdullah gulun cumhurbaskani olmasi – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
kayıp tirilyon davasından yargılanmamıstı bu zat.cumhurbaskanı olunca dokunulmazlıgı kalkacagı icin yargılanacakmıs.peki bunu gectim.cumhurbaskanı oldugunda,ulkesini aihm'ne sikayet ettigini kim unutucaktır?ülkesi ile davalı bir cumhurbaskanı olabilir mi?
şikayet eden kendisi değil eşidir milleti karısı çoluk çocuğuyla eleştirmek kadar ahmakça bişeyi ancak chp liler yapar onlarda yapıyor zaten ağır oldu biraz ama öyle adamın karısı kapalıymış sanane sanki cumhurbaşkanlarının karıları millete veriyor bunun eşi kapalı bu vermez bizde abaza abaza dolaşırız diye isyan mıediyorsunuz nedir bu demokrasi karşıtlığı adamın kendisinin bi kusuru varsa onu söyleyelim ama yok ne söyleyecek ozaman kayıp trilyon davası diyor hala onla beraber olanlar yargılandı beaaat etti kendisi miletvekili olduğu için yargılanmadı hukukta emsal karar diye bişe verdır inveleyelim lüütfen
kayıp trilyon davasında kendinden çok daha önce gelen şevket kazan gibi isimlen beraat ettiğinden,davadan korkmayan milletvekilidir.cumhurbaşkanı olmak için hiç bir kusuru yoktur ,zira bir kişi ülkeyi dış işleri bakanı olarak uluslararası platformda temsil edebliyor ise cumhurbaşkanlığı koltuğunda da pekala temsil edebilecektir.üzerine atılan laiklik karşıtı söylemler kendi tarafından yalanlandığı gibi bu söylemlere yer veren cumhuriyet gibi gazetelerce de tekzip ediliştir.askerin karşı çıkması da laik olduğu kadar demokratikliğinin de anayasal düzende korunduğu türkiye cumhuriyetide kimseyi ilgilendirmeyecek,son söze halkın iradesini yüzde 87 oranında temsil eden meclis karar verecektir
ankara 6. asliye hukuk mahkemesi bu konuda gül hakkında açılan alacak davasını reddetti. gül ile birlikte ıçişleri bakanı abdülkadir aksu ve akp konya milletvekili Özkan Öksüz hakkındaki alacak davalarının da reddine karar verdi. akp konya milletvekili halil Ürün’ü ise dava konusu kayıp trilyonun 10 milyar liralık bölümünden sorumlu tutuldu.

gül ve aksu ile birlikte eski rp yöneticilerinden sp genel başkanvekili recai kutan, ahmet tekdal, oğuzhan asiltürk, aydın menderes, şevket kazan, fehim adak, musa demirci, abdurrahim bezci, ıbrahim aktaş ve a. muttalip tatar’la ilgili alacak davaları da reddedildi.