ahmet kaya – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
kendisi ne kadar şerefsiz aşşağlık terör örgütüyle bağlantısı olsada .şarkıları içinden gelerek sanki o an bişeler anlatıyor gibisinden anlatan tok sesli vatan haini.

efenim nekadar hain olsada şarkıları şahanedir.tabi hain para kazanmasın diye bunun şarkılarının korsanını almak gerekir
cenazesinde bizzat bulunduğum büyük müzik adamı. 3-5 andaval tarafından arkasından söylenenler ona pek koymaz sanıyorum. nerde yatıyorsan, oralar hep ışıkla dolsun, ışık içinde olsun güzel adam.
ahmet kaya yaşıyormuş star tv de magazin bir programda yaşıyordiye bir iddiada bulunulmuş ama ne kadar doğru bir bilgi onu bilemem
üç beş çapulcunun karalamaya çalıştığı müziğin büyük insanı.kendisi ne zaman ki ben kürdüm demiş o zaman vatan haini sayılmıştır.bu lafı söylemeden önce hiç kimsenin üstatla bir probemi yoktu, ancak ne zaman o büyülü kelime olan kürdüm kelimesini kullandı o zaman bir sürü kötü anlamı oldu.kendisini rahmetle anıyoruz.
şarkıları propaganda,kışkırtma,tahrik içeren,sözlerinde daima dağlara,silaha,savaşa ve gerillalığa vurgu yapan türkiyenin barındırdığı bir kürttü.

eğer kürtler türklerin istediği gibi yetişmiyorsa,bu türklerin yetiştiremediğindendir.nitekim kürtler boyunduruk altında yaşayabilen insanlardır.biz onların sahipleriyiz,onlara istediğimiz gibi davranabilir ve istediğimiz tarzda eğitim verebiliriz,yeterki eğitim vermesini bilelim.
aşırı derecede haksızlığa uğrayan, kendini vatansever zanneden bir çok kişiden daha aydın daha cesur daha bilgili bir kürttü. alevidi. çerkezdi. türktü. (u: ne farkeder)