ahmet necdet sezer – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
kendisine belli sıfatlar yüklemeyecegim simdi,yani ne cumhurbaskanlıgından nede anayasa mahkemesi baskanlıgından bahsedecegim.bunlar gelip gecici sıfatlardı ki öyle de oldu.ama ahmet necdet sezer'in hakettiği en büyük sıfat,ona bizim gözümüzde gömleginden daha yakındır.bu sıfat cogumuzun haketmediği 'adam gibi adam,dogru insan' dır.ne var ki,kimilerince sevilmez,belki dedesi cumhuriyetin bogazına bıcak saplasaydı(menemen olayları-bülent arınc),belki oğlunu aylık bir milyar maaslı bi işte calıstırmak yerine bursla okutup ona gemi alsaydı ve kolunda 50 bin euroluk saat olsaydı ve terörün en büyük destekcisi gulbeddin hikmetyarın önünde diz çöküp etegini öpseydi (recep tayyip erdogan),belki 'laik sistemin sonu geldi,cumhuriyet devrini kapatacagız' deseydi (abdullah gül),bir ülkede özellestirme olur,özellestirme demek vatan satmak degildir örnek almanyadır ama sayın ahmet necdet sezer özellestirmeleri değerinin cok cok cok altına yapsaydı ve vatan topraklarını peşkeş cekseydi (maliye bakanı kemal unakıtan) belki yurduma bir kaç tane daha tam hazı olmayan ama havası cok olan hızlandırılmıs trenler yapıp bi kac tane daha hızlandırılmıs felaket saglayabilmis olsaydı (ulastırma bakanı binali yıldırım)

daha cok sevilirdi diye dusundugum kisidir.ne var ki bunları yapmadıgı icin benim gönlümde taht kurmustur.
ankarada ki susuzlugun sebebi oldugu anlasılan kişidir.inanmıorsanız işte:

ankaranın bu yıl susuzluktan yanıp kavrulmasına akp ıdare amiri hüsrev kutludan ilginç yorum geldi: sebebi ahmet necdet sezerkutluya göre ankaraya yağmur yağmamasının sebebi cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer. parlamentoda bir grup gazeteci ile sohbet eden kutlu, bence yağmur ankarada görev süresi bitip de hâlâ bu görevde oturan bir kişi olduğu için yağmıyor. bunun böyle olup olmadığını tabii zaman gösterecek. görev süresi bittikten sonra bakacağız dedi.

edit: pes....sakası bile iğrenc be...
afyon karahsar üniversitesi'nin kampüsüne ismi verilmiş cumhurbaşkanı..köşk harcamalarından 40milyon dolar tasarruf ettiği bilinmektedir..
bir cok populist davranisin mimaridir. zira bir cumhurbaskanindan beklenen davranis yediginin ictiginin parasini odemek yada kirmizi isikta durmak yada ben sizden biriyim mutevaziyim halk adamiyim imaji yaratmakmidir? eger boyle ise ahmet nejdet sezer mukemmel bir cumhurbaskanidir. ama cumhurbaskani olmak siyasal gorusu etnik kokeni ne olursa olsun tum ulkenin reisi olmak kucuk isler yapip sevimli gorunmek yerine buyuk isler basarip kendisi tarihe mal etmek parlementonun isleyisine yardimci olmak hukukun tarafsizligini temsil etmek ordu ile meclis arasinda kopru gorevi gormek ise ahmet necdet sezer i tarih af etmicektir.

cumhurbaskanligi sadece halka sevimli gorunmek icin caba sarf edilen bi mevkiymis gibi davranmak yerine acik bir sekilde etnik ayrimcilik yapmak yerine acik bir sekilde siyasal ayrimcilik yapmak yerine her onune gelen yasa tasarisini veto etmek yerine parlementoyu is gormez hale getirmek yerine zerre kadar hukukun kendinden ustun oldugunun farkina varsaydi en azindan hukukcu kimligine ihanet etmis olmazdi..

tum ulkenin gozleri onunde cumhuriyet tarihinde gorulmemis bir uygulama ile abdullah gul un cumhurbaskani olmasini engellemekte bas rol oynamistir. bu da siyasal tarafsizlik ilkesini yine tum ulkenin gozu onunde cignemistir. ayrica yine tum turkiyenin gozu onunde bizim gibi hukukun ustunlugune inanan insanlarin gozune nasil bir kanun tanimaz bir insan oldugunu gostermistir..

peki sonuc? halk sezer ve hizmet ettigi siyasal goruse cevabini sandikta vermistir. akp oy vermek dogrudur halk dogru yapmistir diye bir fikir icerisinde degilim ama sandiktan akp nin cikmasi tum ulke insanlarinin hukukun ustunlugunu hice sayanlara cevabidir. cumhurbaskani olunca adaletin keskin kılıcının gucunu unutan sezer yine adaletin kılıcı tarafindan gereken sekilde ugurlanmistir...

son anda hatirlanan: sayin cumhurbaskanimiz gorev suresince cumhurbaskanligi gorev suresinin kisaltilmasi hakkinda bir gorus yada bir istek belirtmezken cankaya macerasinda son duzluge geldikten sonra nedense aklina cumhurbaskani gorev suresini kisaltmak fikri gelmistir.. bunun nedeni acaba kendisi gibi dusunmeyen kendisi gibi davranmayan onun hizmet ettigi degerlere hizmet etmiyen birinin cumhurbaskani olarak o kadar uzun sure basta kalmamasini mi istemektir bunu dusunmeden de edemiyorum.
normalde burada savunanların bile kim olduğunu bilmediği, tanımadığı bir insandır,

tombaladan cumhurbaşkanı olup,

islama ve müslümanlara düşmanca tavırlar sergilediği için belli bir kesim tarafından savunulan(u: burada savunanlarında şuuraltında da bu olduğunu düşünüyorum),

normalde silik bir karakter
oğlunun düğününü köşkte yapmasına rağmen elektrik parası ve diğer giderleri kendi cebinden ödeyen,adam gibi adam denilen kişi...bi de şeriatçıların kıl olduğu onları köşk'e almayan yüce insan..
ulu insan,ileri goruslu eski cumhurbaskanimiz.ileriyi gorerek laiklik ilkesini korumak amaciyla anayasa mahkemesine 8kisi atamistir.akpnin isini zorlastirmistir.