son derece sakıncalı ve maddi-manevi açıdan sıkıntı yaratacak durumdur. nitekim 6 aylığına ehliyetinize el konur ve 500 lira civarı ceza yersiniz.

yapılması gerekenler:

- Çevirmeye girilir. alete üflemeden önce ehliyet torpido gözüne konur. böylece alkolden değil, ehliyetsizlikten ceza yersiniz.

- Çevirmeye girilir. alete üflemeden önce (u: bu alet lafı olmadı sanki) sigaradan derin bir nefes çekilir. bütün duman aletin ciğerlerine verilir. göreceksiniz ki bir kaç promil düşük çıkacaktır.

- yine çevirmeye girilir. (u: swh) polis alete üflemeniz için talepte bulunur. yapacağınız şey alete üflemek, sonrasında da kan testi için hastahaneye gitme talebinde bulunmaktır. size zaman kazandıracaktır.

- yolda çevirme görülür. hemen farlar söndürülür ve hızlı bir şekilde polisin eline aldırmadan oradan uzaklaşılır. muhtemelen arkanızdan gelmeyeceklerdir. farlar sönük olduğu için de plakanızı almaları zorlaşacaktır. bu şekilde de cezadan kurtulabilirsiniz.

deneme yanılma size kalmış arkadaşlar. burada yazanlar sadece teoriden ibarettir. (u: dermişim)
o durumdayken bile g(u: ö)tünüzün tutuşmasına neden olan durumdur..rüşvet versem mi diye düşünürsünüz onada tötönüz yemez..bu gibi durumlarda gircen cevirmeye polis geçircek cezayı paşa paşa eve gidilesi durumdur..