arkadaslik ve dostlugun farki – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
tamamiyle kavram kargaşası yaratan farklardan.mesela iç güzellik dış güzellik de bu karmaşa gibidir.arkadaşının dostunun olaylar yaşanmaktayken çeşitli sınıflara ayıran sensin ve aslında kendi kendini sınıflara,sınırlara bölen de sen...biraz borç para verdin biraz da geçmişte yaşadığın ailevi sorunları anlattın diye arkadaşın hooop oluyor senin dostun.sonra parayı geri vermeyip,ona anlattıklarını başka birine daha anlattıktan sonra dost kazığı yiyorsun.kusura bakma o zaman.sen biraz hassassın.onun için ne kimsaye borç ver ne de geçmişini.
aslında bazen kırmak istemessin ama kırarsın ne kadar yaklaşmaya çalışşsam o kadar uzaklaşırım çünkü dostum dediğim insanları kırarım ve ben pisliğin tekiyim ne kadar dostum dediğim insanlardan uzak durursam ve kendimle başbaşa kalırsam ozaman kırmam sizi
üzerine uzun uzun hüzünlü entryler yazılsın diye girilmiş başlıktır. ağlamaklı entryler girilmesinin ahanda tam yeridir.
dost asla bırakmayandır. birbirinin cümlesini tamamladığın, uzun süre aramasan bile ilk gördüğünde daha dün ayrılmış gibi konuşandır. kaybetmesi göze alınamayacak kadar az olandır.

arkadaş belirli zamanlar içinde belirli mekanlarda görüştüklerindir. bu faktörler sona erdiğinde arkadaşlık da bitecektir. dostluk zaman-mekanı çoktan aşmıştır oysa.
arkadaşla o an için ortak bir noktan vardır, komşundur, sınıf arkadaşındır, okuldan arkadaşındır, sevgilinin arkadaşıdır, arkadaşının sevgilisidir, vb. paylaştığınız bu eylem/yer/kişi, muhabbetinizi kısmen zorunlu ya da gerekli kılar.

dost ise kronolojiktir(u: böyle bi sıfat mı var)(u: anladın sen), seni tanıyandır, sayısı da azdır ve dostla vakit geçirmek için zaman yaratırsın, yol yaparsın, fedakarlıktır.