yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

16 + 14 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • avatar

  18 aralık'ta gösterime girecek olan fantastik bi' james cameron projesi.


  trailer'ı orda burda geziyor. film ciddi ciddi merak uyandırmıyor değil valla da billa da. ama biz nası izleyeceğiz, ful randıman, burası tam bi' muamma. 3d teknolojisi cart curt derken halimiz duman olcak gibime geliyor.
  2009 yapımı, şimdiden imdb'nin en iyi 250 film listesine 28 numaradan girmiş bir bilimkurgu filmi.


  aşağıdakiler eser miktarda şpoyler içerebilir.


  konusu, amerikalılar başka bir gezegende(u: pandora) hayat, ve para edecek bir taş keşfediyor ve gezegeni istila ediyor. gezegen halkıyla -na'vi'ler- iletişime geçmek için onlar gibi görünen avatarlar ve bunları aktive edecek eşleşmiş kişiler getiriyorlar. bu kişilerden biri, kendini gezegen ahalisine sevdiriyor ve onlar gibi olmak için eğitim alıyor. eğitim aldığı kıza aşık oluyor ve kısa sürede onlardan biri olup çıkıyor.


  gerisi malum, amerika na'vilerin topraklarından vazgeçmeyeceğini anlayınca savaş başlıyor ve evlerini istila ediyor. filmin en güzel yanlarından biri, gezegendeki bitki örtüsü, na'vilerle bağlı, insanlar anılarını ağaçlara yükleyebiliyor.


  şpoyler bitti.


  iyi yanları: görsellik açısından harika. bambaşka bir dünya.


  kötü yanları: 3d teknolojisi vaadini yerine getirememiş, 3 buçuk saat sürüyor, fazla uzun. konu fazlasıyla klasik, daha önce milyonlarca kez işlenmiş.
  3d teknolojisinden yoksun kıbrıs sinemalarında pek etkilemeyen , ama film bittikten sonra " oha lan 3 saat sürmüş " demenize sebep olan güzel film..
  mekanı ve avatar denen tayfayı world of warcrafttan esinlenmişler diye düşündüğüm film.


  saçlarında , boylarında,ten renklerinde, yaşayış biçimlerinde -troll- tınısı var.


  disco kralı programında okan bayülgen tarafından çalıntı olduğu iddaa edilen film.bana göre gayet hoş bir filmdi çok beğendim.(u: çok boş işlerle uğraşıyorsun okan çook!)