avrupa yakasi – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
güzel ve ünlü oyuncuların yer aldığı sitcom dizidir. gazanfer özcan, hümeyra, gülse birsel, rutkay aziz, engin günaydın gibi tiyatro kökenli ve ünlü oyuncuların oynadığı, üçüncü sezonu bitmiş, ve bu sene dördüncü sezonuyla televizyonda olacak dizidir.
eskileri yaad babında bir de şunu dile getirmek istiyorum : yoksa beni beğenmiyor musun? , ölümüne kankaayıız... gibi söz öbeklerini hayatımıza sokan peker açıkalın anısına.....
sabaha karşı 3 te verdikleri tekrar bölümleriyle beni benden alan dizi.allah razı olsun kim düşündüyse tekrar yayınlamayı.bide bu burhan yok mu apayrı bi herif yaaa
anadoludan kop gel düzgit

ankarayı geç sağdan

bursanın biraz yukarısı

altınhizadeden sonra

köprünün hemen aşağısı

(bkz:fatoş)

dikkatli bakınız fatoş

daha dikattli bakınız fatoş

(bkz:kadın işte)
istanbula bağlı nişantaşı semtinde yaşayan bir grup garip insanın hayatını anlatan komik dizi...ayrıca istanbulun diğer yakası..
her dönem kan kaybeden ve yeni kişiler ile ayakta durmaya çalışan ilk çıktığında bombalar yaratan herkezin beğenerek izlediği ama daha sonrasında bozulmaya başlayan içerisindeki bütün kaliteli oyuncuları sorunlu insanlar haline getirerek izleyiciyi birazda olsa sıkmış olan sitcom!!!!yeni dönemde vural Çelik(u: kubilay) ve hümeyra(u: iffet) ile yollarını ayırarak artık iyice bitişe doğru giden yerli dizi!!!(u: nezaman son bulucak merakla bekliyorum)