b b istanbul fenerbahce maci – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
2007-2008 türksel süper ligi açılış maçı . 21:45 itibariyle istanbul olimpiyat stadında oynanacak müsabaka . fenerbahçemiz karşılaşmadan tahmini bir beraberlikle ayrılarak lig sonunda şampiyonluğa ulaşacağının sinyallerini verecektir.

edit : noktalama işaretleri hakkında sözlüğün " bana vız gelir tırıs gider , boşluk bırakın kardeşim çok istiyosanız" şeklindeki sabit duruşunu unutan malazlarkibrit ilk bakışta pek de anlamlı gelmeyen bir başlık açtığının farkına geç de olsa varmıştır.

edit2 : maçtan evvel beraberliğin takıma şampiyonluk getireceğini belirten malazlarkibrit olası mağlubiyetin açık-ara şampiyonluk getireceğini söylemeyi unutmuştur.
ilk mac ve önceki sezonları aklıma getirerek umursamamaya calıstıgım mac olmustur.zira ne 3-0lık baslangıc hezimetleri bilirim de son sampiyonlukla bitmiştir...
maç 2-0 bitmiş, fenerbahçe şampiyonluk yolunda derin bir yara almış, ilk maçta hezimet yaşamıştır. tüm fenerlilere geçmiş olsun.
fenerbahçe nin .33 olan şampiyonluk şansını bir anda lere çıkardığı karşılaşma . bu bir gelenek haline geldi nedense , ilk maçta puan kaybedip sezon sonunda şampiyon olmak . tabiki burdan ziko efendiye her türk gencinin vazifesi olduğu gibi benim de 3-5 çift lafım var.(u: kralım kral)

-----

canım ziko ,

unutmuyorsun ki; o kademe hatalarıyla ün yapmış , defansif mi ofansif mi oynatacağına bir türlü karar veremediğin uğur boral ı ilk 11 de oynatmak zorunda değilsin . bak adamın yaptıklarına ve yapmadıklarına kararı sen ver . elinde şahane vederson un var onu da çürütme yedek kulübesinde,hem o da türk statüsünde,adı da gökçek .

edit : ne demiştim ben ? ha ne demiştim ? tanıyorum kardeşim takımımı . tey allam .

-

bizim can a benden çok selam söyle , en kısa zamanda beynine osurmaya gelecem onun . anlatamadım sana 1 yıldır o adam aslında futbolcu değil , bizim mahallede bakkalın çırağı diye diye dilimde tüy bitti . lugano abisine özenmiş sert oynamayı bir bok sanan bir esnaf-ı çırak .

-

oyuncu değiştirmek güzel birşey evet , ama o dakikaya kadar sol açık oynayan uğur boral ı çıkarıp , esas mevkii sağ açık olan ve sağ ayaklı ali bilgini ters ayakla sol bek e çekmek ne demek oluyor .

-

helal olsun kerim zengine , efe ye , murat a . kazandıkları paralar analarının ak sütü kadar helaldir onlara .

kıssadan hisse : bu takım adam olmayacak gibi görünsede olacak , şampiyonluğun en büyük adayı yine fenerbahçedir . hafta içindeki anderlecht maçını da güzel ve etkili oyunla rahat rahat kazanacak . e görürsünüz .