barda – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
cidden turk sinemasının yuz akı olabilcek bir film. bu kadar guzel anlatımlı, bu kadar etkileyici bir film beklemiyordum. nejat işler yeni yarmış geçmiş zaten.. ama işin kotusu bu filmin gerçek bir hikayeden esinlenerek çekilmesi... ankarada yaşanan olay evde geçiyor ama yaşanılanlar neredeyse birebir aynı malesefki..
esinlenilmiş olayın faillerinin serbest birakildiğini duyunca daha da sinirlerime hakim olamadiğim film

http://www.hurriyet.com.tr/pazar/5850513.asp?gid=59
türk sinemasının gerek kurgu gerek kadro açısından gayet başarılı buldugum,yüksek derecede şiddet konulu ama insanın başına gelmesi o kadar da sürpriz olamayan konusu gerçek bi hayat hikayesinden alınmış film..
içinde her daim küfür olan, küfürle dikkat çekmeye çalışan oysaki filmin içinde özellikle jilet sahnesinde ve birçok sahnesinde en ufak bir görüntü göremediğim, yaşanmış bir olaydan esinlenerek yapılan beğenmediğim bir film...
ilk on beş dakikası gayet bayık diyaloglardan oluşan, nejat işlersiz hiç bir b.ka yaramayan, vizyona girmeden önce o kadar övüldüğünden olsa gerek pek beğenmediğim ama yine de rahatsız edici ve ne yazık ki pek hatalı serdar akar filmi.. ayrıca o "saatin kaç" muhabbeti süperdi be..