bilgisayar enformatik – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
gayet şahsiyetsiz kişiliksiz bir bölüm bilgisayarcımısın işletmeci mi anlamazsın bitirince... ama ismi var diyor kimle konuşsam(u: kamaşullah) :

Kim : hacı senin bölüm neydi ya?

anakronik : kompitır informeyşın siztıms

Kim : saygılar
4 senedir okuduğum (bkz:cis) iktisadi idari bilimler fakültesinin en zor ve en çetrefilli bölümü

ve genelde bu bölümü okuyan öğrencilerin en sevmediği soru neci olucaksın.

nadire çavuş (bkz:nadire çavuş) gb akıllara zarar bi hocanın ders verdiği ve yalçın gb (bkz:yalçın akçalı) gereksiz ve bilgisiz bir ihtiyarın bölüm başkanlığı yaptığı bölüm.
piyasaya nitelikli eleman yetiştiren bir bölümdür. bölüm mezunların neci olacaksın sorusuna cevap verememeleri çok doğaldır çünkü bir çok işi yapabilecek durumda mezun olurlar. zaten illa sıfat aramak da gereksizdir. bilgisayar-enformatik bölümü mezunu bir kişi; bilgisayar programcısı, sistem analisti, ış analisti, yazılım test mühendisi, proje yöneticisi gibi ünvanları alabilmektedir. türkiye'de enformatik mezunu çok az kişi bulunduğu için iş bulma şansı yüksektir. ama kıbrıs için aynı şey geçerli değildir. (bkz:mustafa menekay)
''ne okuodun sen yaa'' die sorulduğunda werilen ''bılgısayar enformatık'' cewabına karşılık, ''o ne yaa alomatık gıbı'' diyen we hattaa ''sen o bölümü bitirince ne olacaksın'' dendiğindede ''bilgısayar ışletmeclığı'' cewabına karşılık ''ınternet cafe mı ışleteceksın'' şeklide tepkiler aldığım bölüümüümm sewioum ben yaa walaaa..