bornova – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
bir seye benzemeyen izmir ilçesi.kalabalık arasında nefes alamazsın,aksama kadar yapılacak tek aktivite küçük park denen sokaktaki cafelerden birine takılmaktır.gidilecek daha dogru düzgün bir yer yoktur ki bu küçük park denen sokakta taş çatlasın 350-400 metredir.(u: hadi yine iisin küçük park)(u: abarttım uzunlugunu).

sevgililerin bulusma noktası genelde metro önüdür.ege park-kipa-ikea gibi alısveriş merkezlerinin servisleride bu bölgeden kalkmaktadır.ana otobüs duragıda oldugu için,öğlen vakti iğne atsan yere düşmez kalabalıgındadır.
bornova'da okuyan öğrencilerin, en meşhur yeri olan küçük parkkampüs olarak adlandırdıkları, ucuz, 24 saat hareketli, sonradan yapılmış bir izmir ilçesi. izmir'e dışardan okumaya gelen öğrenciler için inanılmaz güzel bir yer. bu küçük park denen sokakta sağlı sollu, her zaman kalabalık olan cafeler var, içki bu sokakta yok, ama nargilesi meşhur ve izmir'de hiçbir yerde olmadığı kadar ucuz. bu sokağın etrafında barlar- ki son günlerde sayıları feci artmış-, restoranlar, kebapçılar, büfeler, pastaneler gibi birçok alternatif var. konak ve üçyol'dan metro var bornova'ya(u: aynı metro), yani şehir merkezine en fazla 10 dakikada gidebiliyorsunuz.

her tarza göre bar var, içki sudan ucuz, cidden şaşırtıcı derecede ucuz, geçenlerde uzun zaman sonra ilk kez bornova'ya gittiğimde kermese düşmüşüm gibi hissetmiştim.

kokoreç sevenler için, istanbul usulü kokoreç(u: izmirde pek bulunmaz) de yapan löp löp kokoreç var, gayet lezzetli.

midye dolma bornova'da biranın yanında müthiş tüketiliyor.

küçük park dışında, bornova'da ikea gibi izmir'de başka yerde olmayan markalar için gidebileceğiniz forum alışveriş merkezi var. bershka, pull and bear, oysho, guess, douglas, calvin klein, stradivarius forum'u özel kılan giyim markaları..

bu iki şey dışında, bornova'da başka ne vardır bilmem ama büyük bir ilçe, manisa'ya yakın. dokuz eylül üniversitesi'nin birkaç bölümü hala burda, ege üniversitesi ve yaşar üniversitesi de burda.