burger city – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
geçen haftaki kontrollerde kapısına kilit vurulan çakma burger king dir. lefkoşa genelinde yapılan kontroller sonucunda birçok restaurant temiz olmamasından dolayı sözlü uyarı almış birçoğu da para cezasına mahkum bırakılmıştır ancak burger city uyarmaya bile gerek duymadan direk olarak kapatılmıştır. ne kadar temiz olduğunu anlamak için kafa yormaya pek gerek yoktur. (u: alaım ben nerelerin daimi müşterisiymişim ya?!)
sandalyelerinde ki burger city logosunun altında burger king logosu olan orjinalden bozma burger king
gözüme çarpan bir habere göre satışları bir dönem durmuş mekandır..

(alinti: dünyaca ünlü fast food markası olan burger king’in, kktc versiyonu olan ve markalaşan, burger city geçtiğimiz akşam lefkoşa türk belediyesinin sağlık şubesi’nin yaptığı kontrolden geçerli not alamadı.

her gün binlerce kişiye fast food satan burger city’nin dolaplarında “4 kasa” “27” adet çürümüş ve küflenmiş marul bulundu!

burger city’nin geçerli not alamamasının sebebi sadece bu da değildi.

lefkoşa türk belediyesine ait ekiplerin gerçekleştirmiş olduğu operasyonda “küflenmiş ve çürümüş” marullar belediye ekiplerince toplanırken, içeriden gelen “pis” bir koku da dikkat çekiyordu.

belediye ekiplerinin “bu pis koku nereden geliyor” sorusu üzerine burger city yetkilileri, “çöp kovalarının ağzı açık belki oradan geliyor” oldu.

bu kötü ve insan sağlığını tehdit eden durum bununla da bitmiyordu!

belediye ekipleri nereye baksa orada bir usulsüzlük buluyordu!

belediye ekipleri bu kez de burger city’nin mutfak musluklarını kontrol ediyor ve bu kez de, burger city’nin mutfak musluklarından su akmadığı tespit ediliyordu.

her gün binlerce insanın karnlarını doyurmak için başvurduğu burger city’nin binlerce kişinin sağlığını tehdit edercesine hareket etmesi, belediye ekiplerince göz yumulamayacak bir durum olarak nitelendirildi ve faaliyetten men cezası aldı.

elbette ki, bu durum çok ciddi şekilde irdelenmelidir. günlük cirosu 10-15 milyon ytl’yi bulan bir kuruluşun, bu denli insan sağlığını tehlikeye atması, hatta hiçe sayması asla affedilesi bir durum olamaz! )

haberin devamı: http://kisalink.com/78873bf/
lefkoşa'da büyük lemar'ın yanında bulunan fast food mekanı.

yemeğinden, hijyeninden ziyade her gittiğimde içimde çok büyük bir ukde olan plastik top havuzu takılır gözüme. bir gün dalacam yaka paça atacaklar iş çıkmasın görevlilere diye yapmıyorum.
geçtiğimiz haftalarda dereboyuna yeni bir şube açmıştır. 2 katlı geniş bir mekan. lemar yanındaki pek rağbet göremeyecek gibi...
patatesinden nefret ettiğim ,ne kadar büyük boyda bir hamburger yersen ye tokluk süresinin 1 saati geçemediği yer.