butun kurtleri pkkli sanmak – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
pkk ve yandaşlarının bize aşılamaya çalıştığı düşüncedir. yaptıkları saldırılar ve provakasyonlarla bunu gerçekleştirmeye çalışırlar. bu tahriklere gelinmemesi ve sağduyulu olunması gerekir. peki biz bunu başarabiliyormuyuz? kısmen hayır (u: bozkurtlar sağolsun)
cahil kesimin düşüncelerinden biridir. bu tip sanılara kapılan insanlar hayatta, ne okumuş, ne görmüş, nede kafa yormuş insan modelleridir ayrica acizdirler.
pkk yüzünden bütün kürt vatandaşları pkklı zanneder olduk.ve gene pkk yüzünden kürtçe duyunca şüpheyle bakar olduk...
bir bireyin ömrü hayatında hiç bir ispanyol vatandaşı ile bir kelime konuşmuşluğu olmadan *ispanyalılar aykırıdır, kaba, sert insanlardır* düşüncesini dile getirmesi eşitsizliğini barındıran harekettir. (u: bunlar bazı olayların sonucu oluşmuştur.) (u: aslında olgudur.)

günümüz medyasının kürtleri, çerkezleri, baskları, yahudileri, gürcüleri nasıl gösteriyorsa o şeklilde sünger gibi emerek ayna gibi geri yansımasıdır. bu değer yargısına sahip birey hayatında hiç doğuya gitmemiş yada 5 tane kürt görmemiş oturduğu yerden (u: milliyetçilik dendi yukarıdan, oda var) bir toplum ile ilgili değer yargısına ulaşmaktadır.

medya izleyicilere neyi gösterirse izleyici o kadarını bilir. haberlerde yada tv ekranında daha yeni yeni doğuda okullların, hastanelerin olmadığın görüyor, bunlara çağre arıyor. 5 sene önce okul kampanyaları yapanlar dünya üzerinde yaşamıyorlar yada o bölgede okul olmadığını bilmiyorlarmıydı?

avrupa televizyonları dağın tepesinde yaptıkları görüntülerde arkadan geçen iki kara çarşaflı gösterirse, izleyicilerin türkiye'yi gerici olarak bilmesi kaçınılmazdır.

vatan toprağı bölünmezdir. bir santimetresi (u: cm) bile hiçkimseye verilemez sınırlarımız kan ile çizilmiştir. o kanı orada çerkezler, kürtler, çeçenler, gürcüler ve türkler türkiye cumhuriyeti için birlikte savaşarak kan dökerek, can vererek, uğrunda ölerek çizdiler.....

o gün bize yardım edildi. bu gün herkeze yardım etmeliyiz. aradaki pislikleri ayırt ederek....
cehalettendir. aklı çalışan bir adam, dusunme yetisine sahip bir insan böyle bir yanılgıya düşmez.
pkk kürttür , her kürt pkk değildir..

bugün bunu birbirine karıştıran yarın anasıyla avradını karıştırır , benden söylemesi..