cennet varsa da ben gitmem – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
böyle dersen gidemen zaten hiç endişelenme dedirten başlıktır

ama zaten herkes özgürdür

bak allah herkeslere o özgürlüğü vermiştir.

bunlar bunlar bunlar bellidir

istemezsen sen bilin şeker

(bkz:bırakın numune uyusun)
sıkıcıdır arkadaşım..herkes diğer tarafta..daha doğrusu bu tarafta eğlenceli olan keyif veren ne kadar şey warsa cennette yok..
arkadaş! islamiyet, bütün insanlara bir nur, bir rahmettir. kâfirler bile onun rahmetinden istifade etmişlerdir. çünki islamiyet'in telkinatıyla küfr-ü mutlak, inkâr-ı mutlak; şek ve tereddüde inkılab etmiştir. o telkinatın kafirlerde de yaptığı in'ikas ve te'sirat sayesinde, kâfirlerin, hayat-ı ebediye hakkında ümidlerivardır. bu sayede, dünya lezzetleri ve saadeti onlarca tamamıyla zehirlenmez. bütün bütün o lezzetler elemlere inkılab etmez. yalnız tereddüdleri vardır. tereddüd ise, her iki tarafa baktırır. deve kuşu gibi, tam manasıyla ne kuş olur ve ne de deve olur. ortada kalarak her iki tarafın zahmetinden kurtulur.

anlamaya kapasitesi yetmeyecekler için biraz daha açık söylemek gerekirse. allaha inanmayanlar dahi ,yok olmaktan korktukları içinahiretin varlığına inanmışlardır. ancak yine üstadın söylemleriyle anlatırsak

nefis, tenbellik saikasıyla vazife-i ubudiyetini terk ettiğinden tesettür etmek istiyor. yani, onu görecek bir rakibin gözü altında bulunmasını istemiyor. bunun için bir halıkın, bir malikin bulunmamasını temenni eder. sonra mülahaza eder. sonra tasavvur eder. nihayet, ademini, yok olduğunu itikad etmekle dinden çıkar. halbuki, kazandığı o hürriyetler, adem-i mes'uliyetler altında ne gibi zehirler, yılanlar, elîm elemler bulunduğunu bilmiş olsa derhal tövbe ile vazifesine avdet eder. (u: uğraşamadım birdaha yazmaya).(u: alıntının alıntısıdır)