chuck palahniuk – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
"novel" diye de çağırdığınızda bakan , bir kült , fight club ın yazarı , aynı zamanda surviver , invisible monsters , choke , lullaby gibi kitapların da yazarı olan inanılmaz yazar.
"tyler’ın tarihin çöpü ve kölesi olmakla ilgili söylediği şeyler var ya, işte aynen öyle hissediyordum. sahip olamadığım bütün güzellikleri yok etmek istiyordum. amazon yağmur ormanlarını yakmak istiyordum. ozonu yutacak kadar çok kloroflorokarbon pompalamak, dev çöp tankerlerinin kapaklarını açmak, karadaki petrol kuyularının boşaltmak istiyordum. yiyemeyeceğim bütün balıkları öldürmek, hiç bir zaman göremeyeceğim fransa sahillerini kirletmek istiyordum. bütün dünyanın dibe vurmasını istiyordum. o çocuğu yumruklarken, neslini sürdürmek için cinsel ilişkiye girmeyecek olan bütün tehlike altındaki pandaların ve yaşamaktan vazgeçip, kendini karaya vuran bütün balina ve yunus balıklarının kafasının ortasına birer kurşun sıkmak istiyordum aslında. bunu nesillerin tükenmesi olarak almayın. daha çok küçülme olarak düşünün. binlerce yıldır insanoğlu bu gezegenin içine etti, kirletti ve şimdi tarih benden herkesin pisliğini temizlememi bekliyor. çorba kutuların temizleyip, yassılaştırmam gerekiyor. ve kullanılan benzinin her bir damlasının hesabını tutmamı bekliyor.

ve nükleer atıkların, gömülen petrol tanklarının ve ben doğmadan önceki jenerasyonun boşalttığı araziler dolusu toksik atığın hesabını vermem gerekiyor.

bay meleğin kafasını kolumun içinde bir bebek veya futbol topu gibi tutup, elimin muştasıyla yüzüne vurdum, dişleri dudaklarından fırlayana kadar vurdum. sonrada, ayağımın yanına çuval gibi yığılana dek dirseğimle vurdum. elmacık kemiklerinin üstündeki deri incelip, morarana kadar vurdum.

louvre müzesini yakmak istiyordum. antik yunan heykellerini çekiçle kırmak, kıçımı mona lisa’ya silmek istiyordum. artık bu benim dünyam. bu benim dünyam, benim dünyam ve o antik insanların hepsi öldü."

chuck palahniuk - dövüş kulübü(u: fight club)