rusların kadınlara bakış açısı olup olmadığından emin olunması için kanıt gösterilmesi gereken yargı. zira söz konusu cümle organize işler filminde geçmektedir ve yılmaz erdoğanın üstün espri yeteneğinden kaynaklanmış olabilir.
kafalar dumanlanınca, otu boku güzel görme halidir; bünyede negatif etki ederken, açtığı tahribat acı olabilir.. votkayı köklersin gırtlağa, her kadın güzel görünür gözüne. aman sabahlar olmasın dersin; sabah olmuştur netekim... yanında uyandığın kadın dünya çopurudur. gözlerine inanamazsın ve ovalarsın ha bire.. ancak heyhat iş işten geçmiştir.. ışte devreye aha da burda rus milli takımın ayak seslerini duyarsın. kulağına fısıldarlar: arkadaş! çirkin kadın yoktur, az votka vardır. ona göre hımm..
kısacası alkol bazen şişede durduğu gibi sakin,uslu durmayabilir dünyayı toz pembe görmeye sebep olabilir
(u: antigone arkadaşımızında dediği üzre) alkolün algıları zayıflatmasından ve herşeye iyimser yaklaşma yan etkisinin doğurduğu algı, ilgi, mantık yanılmasını tanımlayan söz. zira sabah uyanıldığında yanda saçları uzun bir erkek görülmesi durmu dahi söz konusu olabilir (bkz:Uzun sacli erkeklerin arkadan kiz sanilmasi sorunsali)