cubbeli ahmet hoca – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
(u: ukde) (u: legallizeddrug)

ahmet'in doğduğu ve çocukluğunun geçtiği ev, ısmailağa camisi'ne çok yakındı. o, henüz üç yaşlarında iken benimle birlikte ısmailağa camisi'ne gidip gelmeye başladı. o kadar küçüktü ki, bazı cami ce-maati, ahmet'i camiye getirmememi istiyordu. “bu yaşta çocuk, cami-ye getirilir mi?” diyorlardı. ezan okunduğunda evden çıkmamla beraber peşime takılır, beraberce camiye giderdik.

ısmailağa camii o zamanlar bu derece yoğun ilgi odağı değildi. mahmut hocaefendi'nin cemaati bugünkü gibi olmadığı için, namaz sonlarında onunla oturup mihrapta muhabbet eder, beraber de camiden çıkardık.

yine bir gün namazdan sonra camiden, mahmut efendi ile birlikte çıkıyorduk. karlı bir hava vardı ve eski ısmailağa camisi'nin merdivenleri buz tutmuştu. efendi hazretleriyle beraber merdivenlerden iniyorduk.yaklaşık olarak dört yaşlarında olan ahmet'te yanımızdaydı, ahmet bir anda elimden fırladı, o buzlu merdivenlerden kayarak yere düştü. ben o sırada ahmet'i tuttum ve ona biraz sitem ettim. sitem edince, efendi hazretleri dedi ki:

-sen ona fazla kızma, onun terbiyesini bize bırak, zira biz ona gerekli terbiyeyi öğretiriz, dedi. ısmailağa camii şerifi ahmet'in ikinci evi olmuştu. efendi hazretleri'nin de manevi himayesine girmişti. evde olmadığı zamanlarda başka yerde aramamıza gerek yoktu, biliyorduk ki ahmet camidedir.

(u: kalintidir) (u: islamiyet.gen.tr)
verdiğim vaaz dan sonra yardımlarınız için dolar makbül geçer diyerek beni yıkmıştır. ayrıca jetski üstündeki pozlarıda pek karizmatik sportmen denemez. adventure bi ruhu da yoktur. ama insanları iyi bi şekilde kandırıp para sızdırdığı çok barizdirki yaşadığı evde bunun göstergesidir. istanbul fatih semtinde bu tarz adamlara sıkça rastlanmaktadır. ciddiye alınmaması hatta kaçılması gereken bi tiptir müslüman olduğunu söyleyip hayatını kuran a aykırı yaşayan bi insan şekli
fatih altaylı'nın teke tekine katılıp en az cem yılmaz kadar milleti güldüren din adına konuştuğunu zannedip aslında şaklabanlıktan başka bir iş yapmayan insan türü.
ismailağa cemaatinin çıkardığı en medyatik ve popüleritesi en fazla olan elemanlarından biridir..

nedir ne değildir onu bilemem...
''helal olan herşeyin üstüne binerim''lafıyla beni benden alan,islam yeşili cübbesine hayran olduğum engin bilgili insan...(u: swh)