cumartesi gunleri ders olmasi – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
hazırlıkta okuduğum dönemler salı pazar tatil cumartesi sabahın köründe ders olurdu çok mantıksız gelmişti öğrenci cuma akşamı dereboyuna gider içer eğlenir cumartresi sabah yorgun argın kalkar derse gider mantıksızdı anlamsızdı sanırım tek ydü.de var bu uygulama!!!!
ilk sene hafta içi 3 gün okula gidip çarşambadan sonra cumartesi tarih dersini almak okuldan soğumak için en iyi sebep ...
lisan öğrencileri olarak düşünürsek sadece yakındoğuda olduğunu düşündüğüm durum. (u: işin kötü yanı haftada 1 kez sabah olan dersim ctsi idi)
geçen sene bütün cumartesilerimin sabah 8.30 daki derse gitmekle mahvolmasındaki durumu açıklamaktatır, pazartesi-salı-çarşamba-cuma-cumartesi. ne feci idi : (
yazarın iki senedir küfrettiği yakın doğu'nun cilvesidir. artık yazar(u: yani ben) bu duruma alışmış ve cuma akşamları alkolu azaltıp eğlencesini yarım bırakarak tıpış tıpış ev yolu tutmakta ve sabah 8.00 servisi ile kampüse doğru yol almaktadır. hiçbiri sorun değildir artık, sonuçta alışılmıştır bu duruma ama bir şey vardır ki yazarın kanına dokunmaktadır. siz zaten öğrencisinizdir sabah uyandıran bir anne yoktur evinizde kahvaltı hazırlayan bırakın anneyi bir varlık bile yoktur. aç karnına derse gidilir okulda kahvaltı etmek istersiniz ama ne saçmadır ki bölümün kantini cumartesi sebebiyle kapalıdır.isyanın tavan yaptığı yakın doğunun bir uyuz yanı daha görülmekte ve sövülmektedir.

(bkz:isyanım var ulan)