deniz baykal – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
chp nin yüksek derecede oy kaybına sebep olan parti lideri.atatürk'ün partisinin suan ki genel baskanıdır ve genel katilidir.ayrıca 301'i savunarak,yolunun ansiklopedilerde yazan faşizm oldugunu göstermektedir.mazot 1 ytl olacak diyen cem uzan'a önce gülüp simdi mazot 1 ytlnin de altına düsecek diyen adaydır.

demirel'i cağırmıstır yanına,gel beraber calısalım gibisinden.ki bu demirel'dir karısmasın kafalar darağacına üç fidanı yollayan.

en akıllı,evet yapabilir denilebilir tek vaadi vardır ki,öss'yi kaldırmak.acıklamıstır nasıl yapacagını,gayet mantıklıdır.bu ne kadar sevmesem de bir artı oy getirmiştir deniz beye.artı oyun sebebi öss değildir,zaten işim olmaz bu saatten sonra össyle.sadece ilk defa bir genel baskan yapıcam dediği seyi nasıl yapacagını acıklamıstır...

edit:muhalefetliğin güzeldi hostu ama yaslandık artık.git...
son seçimlerde başarısız olmuş politikacı. yaşınında elverdiği gibi artık çekilmeli chp'yi kaderiyle başbaşa bırakmalıdır.
sürekli muhalefette kalan ve bu hizipçiliğiyle muhalefette kalmaya yıllarca devam edecek kişidir.halkın partisini elitist bir partiye dönüştürmesinin yanı sıra,etrafında kendine tapar bir kadro oluşturmasıyla,partiye ithal ettiği nur serter gibi demokrasiden nasibini almamış isimlerle partiyi daha da b.k etmiş kişidir.her dindarı gerici ilan edeceğine,bacısının başındaki örtüsüyle uğraşacağına adam gibi muhalefet yapaydı da muhalefetteyken oy kaybedebilme üstün başarısına(!) erişmeseydi diyeceğim emekli olması gereken siyasetçidir(u: ama olmaz) (u: ajan mısın lem baykal)
chp yi katlettiği için atatürkün kemiklerini sızlatan başarısız ana muhalefet parti lideridir. (u: ayrıca ergenekoncudur)
hakkında acaip acaip kasetler çıkmış genel başkandır(u: oh my god!)(u: what a pity!)