deniz feneri dernegi – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
yardım derneği olarak ismini duyurmuştu türk halkına. zamanında da pek bir yardım almıştı pek bir kaliteli gözükmüştü insanların gözüne ama gün geldi ve gösterdi ki gariban yardıma muhtaç halkı aydınlatmak yerine sahiplerinin cebini aydınlatan bir fener olduğu anlaşıldı. bu istismarı yapan arkadaşları tebrik ediyorum dinin nasıl istismar edildiğini bize göstermişlerdir!!!!!

---edit---

bugün itibari ile 17/eylül/2008 alman mahkemeleri tarafından almanyanın en büyük dolandırıcılığını yapmış şirket olarak belirlenmiş ve sorumluları ceza evinin yolunu tutmuşlardır.

---edit2---

5 yıl boyunca 20 binden fazla bağış sahibinin güvenlerinin zedelendiğini belirten Alman hakim Almanya Deniz Feneri'nin toplam 41 milyon avro bağış topladığını söyledi. Türkiye'ye giden toplam miktarın da 17 milyon avro olduğunu kaydeden Müller bunun 8 milyonunun Türkiye Deniz Fenerine gittiği, geri kalan kısmın çeşitli yerlerde kullanıldığını ifade etti. Amaç dışı kullanılan paradan sadece 4 milyon avronun Almanya da kaldığını bildiren Müller yargılananların dolandırıcılıktan hüküm giydiklerini anlattı. Gerekçeli kararda olayın Türkiye boyutuna da değinen Müller, Mehmet Gürhan'ın dernekte yönetici olmasına karşın büyük orandan Türkiye'den yönlendirildiği ve

karar vermede tek yetkilinin kendisi olmadığını, Türkiye'de Zekeriya Karaman'ın ön plana çıktığını vurguladı.

Müller, kararında sanık Mehmet Gürhan'ın, ısmail Karahan, Harun Yoldaş, Mustafa Çelik ve Zahit Akman ile geçmişte ticari ilişkileri olduğunu belirtti(u: alıntıdır)

denildiğinin aksine türkiye deniz feneriile bir bağlantısı varmış bu olayın!!!!
türkiye'deki deniz feneriyle hiç bi alakasını ispatlayamamış çakma deniz feneri derneğidir.türkiye'dekinin adı çok şükür hiçbir yolsuzluğa karışmamıştır.ayrıca akp ve başbakanımızlada hiçbir bağlantısı ispatlanamamıştır.bunları davanın hakimi bugünkü duruşmada beyan etmiştir.
deniz feneri limanların yerini belirten uzaktan ilgi çekmeye yarayan fakat sadece kendi etrafını aydınlatan yapıdır(u: başlıkla alakasız entry demeyin) deniz feneri derneği de aynen bu mantıkla işlemektedir. uzaklardaki insanlara biz burdayız bize sığınabilirsiniz imajı yaratıp ardından sadece kendi etrafını aydınlatarak işlemektedir ve alman polisiyle foyaları ortaya çıkan dernektir. (u: fakir fukaranın hakkı çıkar öteki tarafta) (u: hapise girmek milletin ahını almanın yanında size hediye)
alman savcının asıl suçluların türkiyede olduğunu belirtmesiyle türkiyedeki bağlantısı kanıtlanmış olan kanal 7 destekçisi din - duygu sömürü derneği.
topladığı milyonlarca euro yu yoksullar için kullanılmayıp tc deki yandaş kişi, politikacılar, iş adamları ve kuruluşlara, bazı medya kuruluşlarına aktardığı iddia edilmesinin üzerine almanya da başlatılan soruşturma ve yargılama sonucunda bazı kişiler tutuklanıp hapis cezasına çarptırılmıştır. alman yargısının, soruşturmanın türk kurumlarının dışında, yani bağımsız bir soruşturma olduğunu ama asıl sorumluların da tc de olduğunu söylemesinin üzerine dava dosyası tc ye de gönderilmiş ama dosyanın çakma olduğunun söylenmesi üzerine nasıl bir gelişme yaşanmıştır, deniz feneri davasına ne olmuştur bilinmemektedir, rafa kaldırılmış gibidir. neysedir.