deviantart – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
genellikle fotoğrafçılıkla uğraşanların yanı sıra, resim, grafik, heykel, animasyon, karikatür, edebiyat, şiir ve bir çok sanat dalında profesyonal ya da amatör uğraşan kişilerin üyesi olduğu bir sitedir. sitenin yaklaşık 5 milyon üyesi olduğu tahmin ediliyor son olarak 40,250,041 tane iş (fotoğraf,resim şiir) bulunuyor sitede. ve hersaniye birer ikişer artmaktadır.

sitenin linki de budur www.deviantart.com
sözlükçülerin deviantart sayfaları vardır evet . deviantart aslında adeta bir eurovisiona dönüşmüştür.herkes komşusunu pohpohlamaktadır.ama tabi olaydan bıkıp usanıp yeni adres alan ve bu adrese eskileri eklemeyen insanlar da yok değildir bu samimiyetsizliği bir nebze de olsa kırabilmek için.

http://mustafapekcan.deviantart.com
yolunu yer yer yonja ya da sosyomat gibi sitelerin yoluna çevirmiş bir sitedir. amacından yer yer sapmıştır ve sapıyordur da. hernekadar içerisinde kaliteli insanlar, profesyonel ya da amatör olarak fotoğrafçılık, grafik ya da resim ile ilgilenenler olsa da dikkat çekmeye çalışan taklitçi, manik depresif ve bir o kadar da gotik ya da emo nesiller deviantart ın eskisi gibi olmadığını göstermektedir. sanat ortamı derlerdi, öyle duyduyduk ama boku çıkmış(u: boku çıkmak) bir saçmalık kol geziyor gibi burada da. zira, benim bildiğim deviantart bir fotoğraf paylaşım sitesi değil. en azından değildi.